Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Helyes, ha a kisbaba cumiját...

Helyes, ha a kisbaba cumiját a szülő "mossa el"?

Figyelt kérdés

Tehát ha le le esti és a szülő bekapja,majd úgy adja a babának.


Egy éves babának sem jó és 1 hónaposnak sem?


2011. aug. 22. 08:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%

A férjem szokta azt csinálni, hogy mielőtt eteti a kislányunkat, beleszív a cumisüvegbe, hogy nem túl meleg-e, és hogy jön-e belőle rendesen?

Pedig annyiszor mondtam neki, hogy ne csinálja! :)

A kislányom nem cumizik, a hordozón csak azért van cumi, hogy rágcsálja a műanyag részét. De ha leesik, akkor egy kis vízzel szoktam leöblíteni. Mindig van nálam víz. Ha meg nincs, akkor sem nyalom le, mert nekem sincs szükségem arra a kis koszra. :D

2011. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
55%
Èn soha nem nyaltam le a cumit, nem is fogom. Mindig viszek magammal pòtcumit, kettô cumival elôbb-utòbb van lehetôsêg vhol lemosni forrò vízzel.
2011. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
45%

[link]


ezt ismeritek?


egyébként ha nem ilyen cumi van nálunk,akkor én is "lenyalom",ha leesik.Míg nagyon pici volt,vettem cumitisztító kendőt és azzal töröltem le...

és a kajámból és adok neki,a saját kanalammal mikor kér,az is ugyanaz,mintha a cumit tisztítod le....

Akik nem tisztítják le így a cumit,hogy bekapják,azok egyébként a saját kanalukkal sem adnak a babának?(nem kötekedés,szimplán érdeklődés....)

2011. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
63%
Tilos lenyalni. Most voltam fogorvosnál, ő mondta. 31 hónapos korig nem szabad se a cumisüveget nyalni, se a kanalát. A felnőttek szuvas fogait okozó bacik átkerülnek és 40 éves korára tele lesz szuvas fogakkal, és kipotyognak, ami a legrosszabb vég is lehet ugye. 31 hónapos kortól már ehet a mi almánkból stb. feltéve, ha nem vagyunk betegek. Addig én is néha lenyaltam (pl. bevásárlóközpontban) azóta sose.
2011. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Nem, az én kanalammal se adok neki. Nem azért mert hűűű de jó anyának tartom magam, vagy elvem lenne, hanem azért mert én se eszek más kanalával. Kemény aftás fertőzéseim vannak abban a pillanatban, ahogy nem frissen mosott evőeszközt poharat használok. Nem vagyok hajlandó apró gyerek korom óta más után enni. Így lehet, hogy a lelkem legmélyén nem a gyermekem miatt nem nyalom le és nem adok neki az én evőeszközömmel hanem magam miatt.
2011. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%
A lányom nem cumizik, így azt nem kell "letisztogatnom", de olyan már nem egyszer volt, hogy meg kellett kóstolnom a tápszert, mert túl melegnek éreztem (és én sajnos valamiért nem tudom megítélni a hőfokot úgy, hogy a kezemre csepegtetem). Tehát inkább megkóstoltam, mint túl meleget adjak neki. Mindemellett én is hallottam, hogy nem jó a bacik miatt "nyalogatni" a cumit. De azért még arról sem hallottam, hogy ettől valamelyik babának komoly baja lett volna. Ja, és a kanalamból is simán adnék neki. (Nem vagyok hajlamos mindenféle szájfertőzésre szerencsére). De ezt mindenki maga tudja.
2011. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Én sem értek vele egyet, azokból az okokból, amiket előttem is írtak. Nálam mindig van víz, de ha valamiért még sincs, akkor egyszerűen megtörlöm valamivel, de van váltócumi is nálunk.

09:38!

Inkább viszek magammal két olcsó cumit, minthogy majd' 3000-ért vegyek egy olyat, aminek a cumi része nem ér a földhöz ha leesik...

Egyébként a saját kanalammal se etetem a babámat. A nagyobb gyerkőc már 3,5 éves, őt már merem etetni a saját kanalammal, adok neki az almámból, iszik a poharamból stb., de azért azt is ésszel.

2011. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
74%
10:17 vagyok! Na lányok azért akkora bajt nem okozhat egy lenyalt cumi, amikor anno a pépesítést úgy oldották meg, hogy az anyuka előrágta a gyerkőcnek.
2011. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
40%

09.38.vagyok

Jól van na...nem kell a torkomnak esni:)

tényleg csak kérdeztem...

Egyszer a nagymamám mesélte,hogy az Ő korában még nem voltak turmixgépek és Ők"előrágták" a babának a kaját....

Szerintem egy kicsit ez is el van túlozva,mint annyi minden ebben a mai gyereknevelésben,de mindenki maga tudja...én nem nevelem burokban a gyerekem és ennyi.

Köszi a lepontozást is,de vicces hogy aki lenyalja a cumit,annak nem hasznos a válasza:D

2011. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

10.17-nek!!!

De egyre gondoltunk:)

utolsó voltam!

2011. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!