Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Helyes, ha a kisbaba cumiját...

Helyes, ha a kisbaba cumiját a szülő "mossa el"?

Figyelt kérdés

Tehát ha le le esti és a szülő bekapja,majd úgy adja a babának.


Egy éves babának sem jó és 1 hónaposnak sem?


2011. aug. 22. 08:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
67%
Én nem élek burokban, és a lányomat sem úgy nevelem, de viszont a cumit akkor sem nyalom le, semmilyen esetben! Azért is, amit az egyik válaszoló írt, amit a fogorvosa mondott neki, a másik pedig, hogy nekem nagyon sokszor van herpeszem, ami napokig lappang a szervezetben, mielőtt kijönne! És ha teszem azt, lappang bennem, de még nem tudom, hogy ki fog jönni, lenyalom neki, és Isten őrizz, ő is elkapja? Én tudom, milyen a herpesztől szenvedni, miért tegyem ki őt is annak??? És ez nem burokban nevelés, sőt, nem is féltem mindentől, ahogy itt valaki írta! Ez csupán annyi, hogy nem akarom az én baciimat átvinni az ő szervezetébe, ha nem muszáj! Elvégre minden betegségnek általában van lappangási ideje, nem? Ismerősöm is bele iszik még a lánya cumisüvegébe is, megnézni, nem meleg-e a tápi! Aztán egy két hete jól el is kapta a kisgyerek a hasmenés hányás vírust a kedves szülőtől! Én ennek sem akarom kitenni a gyerekem!
2011. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Micsoda a felnőtt iszik a gyerek cumisüvegéből? Jesszumpepi:)


Valaki írta, hogy nincs szájfertőzése, akkor miért ne nyalogathatná a leesett cumit?! Nem kell hogy szájfertőzésed legyen ahhoz, hogy ártsál egy ilyen nyalással a gyermekednek! Szájban rengeteg baci van, ami fogszuvasodáshoz vezet. Szerintem senki nem akarja, hogy saját gyermekét rendszeresen fogorvoshoz kelljen vinni, hogy tömködjék... vagy akár kiskorban feketén bújjanak ki az ínyből. Én ezzel úgy vagyok,hogy a fog és a szem olyan kincs egy embernek, amit nem érdemes direkt tönkretenni, pláne nem a saját gyermekem esetében. De ez is mindenkinek saját döntése!

2011. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22%
Akkor ti nem is puszilgatjátok a babátok kezét vagy arcát, nehogy a nyálatok a szájába kerüljön????!!!! Ez már elmebetegség!!!!!
2011. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Az az elmebetegség, hogy egy kalap alá veszed azt, hogy megnyalja az anyuka a gyermek cumiját és azt hogy puszilgatja valaki a saját gyermekét!
2011. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

14:49: hát ettől gusztustalanabb dolgot keveset tudok elképzelni, de már én is hallottam erről.

Szerintem a higiénia fontos, de nem kell persze túlzásba vinni.

A felnőttnek sem használ, ha a mocskos cumit lenyalja, ki tudja, mi volt ott, mielőtt a cumi odaesett.

2011. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy állítólag megint egyre több a TBC-s, és ki tudja, nem éppen egy ilyen megszáradt köpetébe esett az utcán a cumi. Bocs, hogy ilyen gusztustalan dolgot írok, de ez akár valóság is lehet.
2011. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
32%

Pffff. Hogy az apukak miert nem akadnak fenn ilyeneken? :-)


En lenyalom a cumit, ha leesett, sot, ha sokat kell varni a doktor bacsinal, a 11 honapos kisfiamat lerakom a padlora maszni, huzta mar be a tornacsukamat a cipofuzon keresztul a szajaban, es meg el. Es egeszseges.


De miert zavar egyes anyukakat, hogy ha valaki mashogy neveli a gyereket? Te nem nyalod le a cumit? oke. nem vagyunk egyformak.


off: magamon is veszem eszre, hogy az itthonlet, es az egyedullet bogarassa tesz, mar a szalkat keresem a masik szemeben.

2011. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Én is simán leteszem a földre a babámat mászni, szokta fogdosni a cipőimet, rágja a fűzfaágat és még csomó mindent engedek neki, nem nevelem burokban.

Viszont a cumit nem nyalom le, mert nem akarom, hogy szuvas fogai legyenek meg kipotyogjanak...

De ha te ezt akarod, akkor hajrá, senki nem akadályoz meg benne...

2011. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
55%

Utolso!


Igenm remelem hamar elrohadnak a fogai, es majd adhatok neki tovabb tejbepapit! Hogy lehet ekkora baromsagot irni?


Ha nekem nem faj, hogy te nem nyalod le a cumit, akkor neked miert faj, hogy en igen?


Es megint: miert csesztetik egymast folyton a nok/anyukak? Nem mindegy, ki hogy neveli a gyereket?

2011. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodtam rajta, hogy valójában mit jelent a burokban nevelés? A cumit a világ összes kincséért sem nyalnám le. Ergo a kérdésre „igen, én lenyalommal” válaszolók szempontjából burokban nevelem a lánykámat. Viszont én is letettem idegen helyen mászni, evett már homokot, soha senkinek nem szóltam, hogy mossa meg a kezét, ne puszilgassa. Ha ezekre a kérdésekre válaszolnék, akkor kiderülne, hogy nem nevelem burokban.

Senkit nem bántok azért mert lenyalja (én voltam, aki azt írta tegnap, hogy ismer olyan családot, ahol természetes dolog a cumisüvegből való ivás). Nekem furcsa, de ennyi. Soha ingerenciát sem érzetem arra, hogy megtegyem. Nem gondoltam az esetleges későbbi szuvas fogakra. Valamiért mindig csípőből jön, hogy ha eszek és oda tipeg hozzám a lányom egy falatért, és lusta vagyok másik evőeszközért felállni, kézzel rakom a szájába a falatot. Ez sem jobb semmivel, mert a kezemen is lehet ezer dolog. Tehát megint csak nem nevelem burokban.

Szerintem a gyerekneveléssel kapcsolatban mindenkinek vannak kő kemény elvei, vannak csípőből jövő tiltásai. Na mármost aki ezekben a dolgokban engedékeny az vagy burokban nevel, vagy felelőtlen. Holott minden szempontból tökéletesen felnevelni egyetlen gyereket sem lehet. Ugyanazzal a neveléssel sem lesz 2 gyerek egyforma sem egészségileg természetileg.

2011. aug. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!