Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor adtátok a nevet a...

Amikor adtátok a nevet a gyermekeiteknek, akkor megnéztétek, hogy az adott név milyen gyakran volt adva az elmúlt években?

Figyelt kérdés
Például, itt van ugye a Noémi név, ami szép szép, de évek óta benne van az első 20 között a leggyakrabban adott nevek listájában. Akkor ha felnő a gyerek, mennyi Noémi lány lesz már, nem?
2011. aug. 22. 12:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztük. Ez tetszett a családban mindenkinek.de most kiváncsiságból megnézem. Az egyik nevét azóta mindenhol hallom:Zsófia,másik az ritkább:Lilla. 597/200 az első ill második név aránya. Ez szerintem nem rossz. De benne van az első 20.ban..
2011. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztem meg, mert tudtam, hogy mindenképpen Attila lesz és kész. 2009-ben a 21. volt a lista szerint, most kikerestem. De letojom magasról, mert ott van pl. Rómeó csak 95., Szebasztián csak
2011. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül elküldtem. Szóval Szebasztián csak 79., Kevin csak 35., mégse nevezném így a gyerekeimet az életbe sem.
2011. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:01:


Mi lett az első neve a kislányodnak?

2011. aug. 22. 13:14
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Az Áron nevet kapta a kisfiunk. Én annak idején megnéztem kíváncsiságból, viszonylag gyakori, de nem zavart, sőt, örülök, hogy mások szerint is szép. :)

Egyébként ahogy látom, a top 20-ban meglepően normális nevek vannak, bármelyiket képes lennék adni a gyerekemnek. Lejjeb azért már vannak érdekességek. De persze különböző az ízlésünk.

2011. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

13:01 vagyok.


Tünde Noémi

2011. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2011. aug. 22. 13:32
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

nem néztem. most néztem és meglepődtem, mert fent van a listán, egész elől. nem gondoltam volna, egy ritka magyar név, senkit nem ismerünk akinek ez lenne a neve, kivéve a dédipapát akitől elneveztük a fiunkat :)

hát ez van, nem igazán érdekel még így se :D

2011. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, hogy azok, akiket most nem zavar, hogy tucat nevet kap a gyerekük, mennyire lesznek csalódottak, ha szembesülnek ennek hátrányaival a későbbiekben( és a gyerek sem fog örülni neki szerintem).

Mondjuk én mimdenben szeretek eltérni az átlagtól, 4 lányom közül csak az egyik neve van benne a 100- ban (27.), a másik 3 nem is szerepel a listán. És nem ezért mert amerikai, vagy mert ősmegyar nevek, csak másnak eszébe sem jutna adni (pedig gyönyörű hangzásúak). Szóval én nem szeretem az "egyen"-t, miért szeresse azt a gyerekem???

2011. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért nem lett Máté, mert megnéztük, de szerencsére olyan nevet találtunk, ami sokkal jobban illik hozzá :) Nekem az Ádin tetszett, de a párom lebeszélt, neki meg a Zénó arra meg úgy éreztem nem a mi a kicsink neve... Ezért találtunk egy olyat, ami tényleg tetszett mindkettőnknek, nagyon ritka, de nem ez volt a fő szempont, hanem, hogy az Ő neve legyen. Furcsa, de éreztem, hogy ez az övé :)

Ha lány lett volna Nilla lenne :)

2011. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!