Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor adtátok a nevet a...

Amikor adtátok a nevet a gyermekeiteknek, akkor megnéztétek, hogy az adott név milyen gyakran volt adva az elmúlt években?

Figyelt kérdés
Például, itt van ugye a Noémi név, ami szép szép, de évek óta benne van az első 20 között a leggyakrabban adott nevek listájában. Akkor ha felnő a gyerek, mennyi Noémi lány lesz már, nem?
2011. aug. 22. 12:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen megnéztem. Nem szerettem volna, hogy a vezeték nevén hívják majd az iskolában a gyereket, mert annyian rendelkeznek egy becenévvel. Három gyerekem van, ebből kettőnek elég ritka a neve, a középső fiú lett, nála ragaszkodott az Apja, hogy örökölje a nevét, nos az ő neve ma is elég népszerű. A bölcsiben már alkalmazzák is a vezetéknevét...
2011. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nekem is sokat számít, hogy ne legyen tucatnév. Nálam az osztályban 3-an voltunk és borzalmas volt mindig kimondani a teljes nevünket. Míg másnak elég volt annyit mondani, hogy Dóra, Réka, stb. Nekünk meg Kovács Anita, stb. Ááá
2011. aug. 22. 14:14
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapból úgy kezdtük a névválasztást, hogy a leggyakoribb 20 névből nem adunk a gyermekünknek. A vezetéknevünk Kovács, és emellé mindenképpen ritkább nevet akartunk választani. (Olivér lett)

Nálunk a fősulin 2 Tóth Éva volt. Ők a születési dátumuk alapján lettek megkülönböztetve. (82-es Tóth és 84-es Tóth) Na, és én ezt semmiképpen nem szerettem volna a gyermekemnek.

Viszont, ha nem ilyen gyakori a vezeténevünk, akkor engem sem érdekelt volna, hogy hányadik helyen áll a gyakorisági listán. Akkot tuti Bence vagy Dávid lett volna. :)

2011. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztük meg, mi csak arra figyeltünk,hogy a környzetünkben ne legyen hasonló nevű!!!
2011. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem néztük meg előtte, mert szinte "kész" neveink voltak már. Az első nevét az apja, nagyapja, dédapja stb. után kapta, a második nevét, amit használunk, pedig egyszerűen azért, mert egyik reggel úgy ébredtem, hogy Boldizsár lesz a kisfiunk. A párom azt mondta legyen, ez volt a fő szempont.


Bocsáss meg kedves kérdező, de tennem kell egy off-ot:

Ma 13:02 és 85%-os, Isten éltesse sokáig a kisfiadat! :-)

2011. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én nézegettem, de azt hiszem nem befolyásolt túlzottan, 16 éves korom óta Zoét akartam adni a kislányomnak. Zoé is lett :)
2011. dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha fiú lett volna Zádor lett volna, a férjem imádkozott, hogy lány legyen :)
2011. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két utolsó választ, :)
2011. dec. 11. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!