Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a kérdések a babával...

Mik azok a kérdések a babával kapcsolatban, amitől falra mászol?

Figyelt kérdés

Nekem pl.

Teáztatjátok már? (nem, és nem is fogjuk)

Mennyit eszik? (nem mérem, és nem is fogom)

3 óránként szopizik? (nem, amikor éhes)

Biztos jó a tejed? (nem, a víztől hízik a gyerek)

Már megint alszik? (örülök, ha naponta 1szer alszik...)

Persze mindig felháborodnak a válaszaimon...

6 hetes a lányom


2011. aug. 22. 18:33
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

A többesszám második személyi kérdések:


Van már fogatok? (egyébként 3 hónaposan). Nem, protézisem van.


Tök idegen öreg mamák avatkozásai: - Ilyen szép ruhához minek a mumó? - A viszontlátásra!

2011. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:

A "Jó baba-e?" kérdés nálam is mindig kivágta a biztosítékot. Én olyankor visszakérdeztem, hogy "miért, van rossz baba is?". A legkiakasztóbb, hogy ilyenkor általában teljes természetes hangnemben előadják, hogy "igen, hát amelyik sír stb." Mert ugye egy kisbaba direkt rosszindulatból sír, hogy idegileg kicsinálja a környezetét, ez nyilvánvaló...


Az nem kérdés, de kiakasztó, amikor teljesen ismeretlen emberek (elsősorban idős nők) odajönnek hozzám az utcán és elkezdenek magyarázni, hogy hogyan neveljem a fiam. Múltkor pl. talált magának egy ágat és azzal a kezébe ment (20 hónapos). Erre odajött hozzám egy nyanyesz és szabályszerűen rámparancsolt, hogy vegyem ki az ágat a kezéből, mert balesetveszélyes. Közöltem vele, hogy nem kértem tanácsot, erre teljesen kiakadt.


A legszörnyűbb az, amikor ismeretlen nők meglátják a gyerekemet, ezzel kapcsolatban megindul a beszélgetés és pár percen belül vihorászások közepette előadják az abortuszukat, vagy abortuszaikat. Lehet, hogy én lakom túl közel a pszichiátriai klinikához, de nem egy és nem kettő ilyenbe belefutottam az elmúlt 20 hónapba.

2011. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
az, amikor a babának beszélnek, de nekem szól. Pl. anyád nem ad rád zoknit, azt akarja, hogy megfázzál? Miért sírsz, nem kapsz enni, meg hasonlók.
2011. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

anyós amikor még nem forgott a lányom: -forog már? már ideje lenne

amikor már forgott: -ül már? már ideje lenne

amikor már ült: -mászik már? már ideje lenn

amikor már mászott: -és áll már? már ideje lenne?

amikor már állt: -és megy már? már ideje lenne...de azért ne sürgesétek.


most volt egy éves, és 8 hétel jöt hamarabb..egy hete kezdett el lépkedni, persze ha a kezünket fogja.


a kedvencem: lányom rózsaszín babakocsiban, csajos színű body, kék csajos térdgatyó, s a játszótéren megkérdi egy nagymama: kislány vagy kisfiú?


vagy pl. Balaton, múlt héten: rózsaszín kis baseboll sapi, fülbevaló: és ő most kislány vagy kisfiú?


miért nem itatod azt a gyereket? meg kellene már innia legalább napi két üveggel...ja mondom, majd lenyomom csővel a torkán. ha nem iszik akkor nem iszik.


de a kedvenceim nekem is a szoptatás firtatása volt.

2011. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

hugom sétáltatja a kislányomat.szomszéd bácsi:- de szép gyerek, hogy hivják? hugom:-Yvette. szomszéd:-s fiu vagy lány?


ezt csak úgy elmeséltem. amúgy az /ennyi isdősen ezt vagy azt kéne már/ megjegyzések nagyon zavarnak. anyukám folyton azzal jön h a szomszéd kislány (2 éves, az enyém egy) mit evett, csinált /annyi idősen/. ez megy mióta megszületett....

2011. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Nem felsz, hogy logni fognak a melleid a szoptatastol? miert, ha felek akkor nem fognak vagy mi? egyebkent nem felek, mert mar lognak pfff...na es majd megcsinaltatom ha nem akarunk mar tobb babat...meg ha nem akkor is mi van?


anyosom: panaszkodjal a mamanak anyaek bantottak? igen utjuk verjuk a gyereket...imadjuk ha uvolt.....wazze miert bantanak szegenyt, hisz egy aldott jo gyerek (na meg ha nem az lenne a veres nem oldana meg azt sem)


mikor jon a kisteso?( honnan tudjam??? )

miert vagtatok le a hajat? (nem vagtuk le ekkorara nott meg eddig)


kislanyt szerettel volna? miert ha nem azt akarok vissza vihetem?

2011. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem kérdések, hanem inkább parancsok, de ilyenkor megy fel a vérnyomásom, és mind anyósom agyából pattan ki.

Amit minden nap elmond telefonon: Pusziljátok állandóan, mert nagyon aranyos, és később nem fogja hagyni.( ha nem mondod, szerinted meg sem puszilom a gyerekemet,akiért oda vagyok, meg vissza?)

Amikor meg volt fázva: Foglalkozzatok vele, legalább most, hogy beteg..( na, ez kiverte a biztosítékot.Délután le se tettem a kezemből, úgy sírt a láztól, és a torokfájástól.Ő már csak tudja, hogy mennyit foglalkozunk vele, ha 2 havonta egyszer muszájból eljön. Reggeltől estig a kicsivel foglalkozom, de néha hagyom egyedül is játszani.Lehet magából indul ki..)

Amikor kisebb volt, 2-3 hónapos: Beszéljetek hozzá!! ( ha nem mondja, szintén hülyén halok meg)

Nálunk volt, vittem fürdetni a lányom, mire ő: nehogy elejtsd!! ( valószínű, hogy el fogom ejteni a saját gyerekem)

Elég tejed van? ( a kicsi jóllakottan alszik 2 órája, nyilván nem éhes.Egyébként meg beosztás van a melleimen, amikről le tudom olvasni, mennyit szopott)

És amin rohadtul kiakadtam, és mindenkit elküldtem volna a búsba: Pár hetes volt, jöttek rokon látogatóba, félre húzódtam szoptatni, és jött be férjem mamája ( nem ő volt az egyetlen, aki tolakodó volt, és meg sem kérdezte, hogy nem zavar -e engem ha nézi a szoptatást) Csak kíváncsi voltam, hogy eszik..Paff!No comment!!Szintén férjem unokatesója bejön megnézni kérdés nélkül benyitva a szobába.Mondja: a szoptatás nem a nőről szól.Igen, de attól még nem szeretném, ha boldog boldogtalan nézné a mellemet..Szánalmasak!

2011. aug. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:
Óóóó igen, a panaszkodjál, mert anya meg apa bánt otthon... Na ezt is felírhattam volna...
2011. aug. 23. 10:47
 29/48 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, már azon gondolkodtam, hogy kib.szásból kérdeznek hülyeségeket, mert annak idején őket is csesztették minden sz.rral...És természetesen Te tehetsz arról, ha még nem jár 11 hónaposan, nem beszél másfél évesen, nem szobatiszta és még sorolhatnám.
2011. aug. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Beszéltem anyámmal ezekről a kérdésekről és mondta, hogy igen ő is mindig megkérdezi őket (anya-apa ver-e és egyéb dolgok, vagy anya miért nem adott rád zoknit, anyádnak mond meg hogy nem kávézóban van, illik elmosogatni, stb), és mikor megkérdeztem, hogy de miért csinál ilyeneket, akkor annyit mondott, hogy mert vicces...
2011. aug. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!