Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a kérdések a babával...

Mik azok a kérdések a babával kapcsolatban, amitől falra mászol?

Figyelt kérdés

Nekem pl.

Teáztatjátok már? (nem, és nem is fogjuk)

Mennyit eszik? (nem mérem, és nem is fogom)

3 óránként szopizik? (nem, amikor éhes)

Biztos jó a tejed? (nem, a víztől hízik a gyerek)

Már megint alszik? (örülök, ha naponta 1szer alszik...)

Persze mindig felháborodnak a válaszaimon...

6 hetes a lányom


2011. aug. 22. 18:33
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Ez nálam is kedvenc kategória a nemét illetően.Már nem egyszer fordult elő, hogy a kislányommal, aki talpig rózsaszínben volt, rózsaszín cumival a szájában ( mert az szerettem volna, ha jót alszik a levegőn )sétáltunk.Szinte minden nap megkérdezték ismerősök, vagy idegen, oda battyogó nénikék: fiú?? Erre mit mondjak? Egyébként baba arca van, hosszú szempillái, törékeny kis alkata, tipikus Barbie baba lábakkal..Igen, fiú!!:))
2011. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
Hát engem ezek nem zavarnak,sőt mindig nevetek rajta miket kérdeznek de örülök neki hogy megkérdezik mert legalább törődnek velünk és érdekli őket mi van a babával.Különben is mi mást kérdezhetnének egy babával kapcsolatban????Mindig azt ami aktuális vagy amire emlékeznek.
2011. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

A legeslegidegesitőbb az volt mikor az elején vadidegenek is azzal jöttek hogy szoptatod? Kinek mi köze van hozzá.

Aztán 4 hósan : még nem adsz neki semmi mást? Hát még nem. Mert ezé meg azé már ezt meg azt evett ilyenkor. Aztán a tejszinhab meg az édességgel mikor tömni akarták fél évesen, jaj ennyit megehet. BRRR, nekik tudtam volna menni.

Aztán van már foga, nekünk már x fogunk van. Ül, áll, jár már, mienk már igen. Az összehasonlitós anyukák is kiakasztanak.

2011. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Engem már a szülés előtt azzal sokkolt az anyósom, hogy "szerintem neked úgyse lesz tejed, mert nagyon nagyok a melleid". Aztán császáros szülésem volt, nagyon nehezen indult be a tejem, eleinte pótolnom kellett tápszerrel is, de addig ügyeskedtünk együtt a kislányommal, hogy már csak anyatejet kap. 3 hós. Anyósom a mai napig okosabb nálam a szoptatás terén, pedig nem is szoptatott. Mostanában meg azzal piszkál, hogy lassan el kellenne kezdeni a hozzátáplálást, mert az ő idejében ilyenkor már sárgarépát kapott a baba. Ja persze, örülök, hogy nagy nehezen beindítottam a tejemet, akkor miért ne szoptassam, majd ha betöltötte a hat hónapot, akkor majd adok neki mást is. Ja meg miért nem adok neki vizet? Mert van tejem, azért. :-))
2011. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Engem anyósék tudnak néha az őrületbe kergetni.

Kislányom jövő héten lesz 6 hónapos.

4 hósan a védőnő tanácsára elkezdtük a hozzátáplálást, de egy hét után abba is hagytam, mert nem bírt kakilni szegény, vagy ha mégis, kemény volt neki, meg sokat fájt a hasa. Anyósom azóta is egyfolytában nyaggat, hogy ha nem kezdem el hozzátáplálni, válogatós lesz!

A biztosítékot az verte ki nálam, amikor legutóbb elmentünk párommal vásárolni otthagytuk náluk (mert több helyre is mentünk és nem akartuk a nagy melegben magunkkal vinni) és mire hazaértünk anyósom megetetett vele egy fél almát babapiskótával. Egy olyan babával, aki addig csak anyatejet kapott! Na akkor közöltem a férjemmel, hogy többet nem hagyjuk az anyjáéknál a kislányt, inkább visszük magunkkal mindenhova.

Apósom pedig mindig azt mondja, hogy adjak neki kenyérhéjat, mert az masszírozza az ínyét és különben is a páromék is azt rágták mikor gyerekek voltak. ( 27 évvel ezelőtt).

2011. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

A szoptatással és egyéb idegesítőeket már leírták.


Nálam most a standard:

-nem nehéz két gyerekkel? -de igen, néha az, de akkor is újra így döntenék.

-terveztétek? -igen. Csak azért kérdezik mert 17 hónap a korkülönbség.

Ezektől kiakadok. Ha nem terveztük volna is bevállaltam volna, de mi kis korkülönbséget akartunk. (23 hónapos a nagy, 6 hónapos a kicsi)

2011. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Amin még kiakadtam, bár nem kérdés volt (és csak egy a sok közül): Lányom 14 hónapos volt. Inni kért ebéd előtt és mondtam hogy nem, majd ha evett (különben eltelitődik a gyomra és nem eszik rendesen). Anyósom: "jaj, hát szegénykém, anya nem ad inni neked? Majd én adok." Hát erre rászóltam hogy NE!

2011. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapos a kisfiam de már engem is sikerült kiakasztani a sok "okos" kérdéssel. A kedvencem az,hogy 2 hetes kora óta kérdezgetik többen is,hogy ugye teáztatom? Én meg mondom,hogy nem és nem is fogom. És akkor jönnek a bezzeg az én időmben dumával. Áá, kiakasztanak! Meg,hogy ugye adok neki elég vizet ebben a nagy melegben? Én meg mondom,hogy nem mivel szopik. Ó,dehát így ki fog száradni! Úgy beolvasnék az ilyeneknek! És a legutóbbi okosság: "Ugye méred azt gyereket? Nehogy elfogyjon szegény!Mert azt te még úgysem tudod,hogy van-e elég tejed!" Ja,biztos éheztetem szegény gyereket azért hízott 1 hónap alatt 2kg-t és nőtt 8cm-t... Ja és az összehasonlítós anyukák aranyköpései közül a kedvencem: Normális,hogy ekkora ez a gyerek? Nem basszus, titokban szteroidokkal tömöm! Dehát az enyém is ennyi idős és 3,6kg meg 55cm a tied meg ugye 6kg és 63cm!? Igen de te meg a párod 60kg-sak meg 155cm-sek vagytok én meg vagyok 174cm és 70kg, a párom meg 195cm és 100kg
2011. szept. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!