Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye ti se fektetitek a babát...

Ugye ti se fektetitek a babát idoben? Mindig siessek haza, ha a rokonoknál jol érezzuk magunkat? Doki megmondaná ha valami baj volna a kicsivel? A miénk fél éves és 8 kilo. Mindent a kezébe fog.

Figyelt kérdés
mindenki megdícsér hogy milyen ápolt a babocánk. meghogy milyen ugyesek vagyunk hogy így neveljuk ot, csak a szuleim nem elégedettek velunk.
2011. aug. 24. 18:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
mi lazák vagyunk, csak kb tartjuk a napirendet, ha meg máshol vagyunk akkor ott is elalszik- ha álmos -ahol éri...
2011. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Snapette ***** válasza:
13%
Sétáltam már a babámmal éjjel kettőkor is a városban, ugyanis szerintem neki teljesen mindegy, hogy hol alszik éppen. Tizenegy körül szokott elaludni, saját napirend kialakítása, nem én csináltam így, és reggel nyolckor úgyis felébred, mert enni akar. Sosem rohantam el sehonnan mert jön a "lefekvési idő", és ha emiatt épp kimarad egy fürdés, hát az sem a világ vége. Ha a baba jól érzi magát, és nem viseli meg, hogy tovább van ébren, vagy pedig el tud aludni ott, vagy menet közben szerintem semmi baja nem lesz tőle. Mikor oviba fog járni úgyis átalakul a programja, és elalszik este magától, mert fáradt lesz. Az az egy hét hozzáigazodás így is úgy is fog kelleni.
2011. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én tartom a napirendet, legkésőbb 8-kor alszik. De ezt igényli is. 6 hónapos (szintén 8 kiló :D), volt olyan a napokban, hogy baromi nagyot aludt délután, így elmentünk vele csavarogni, mondván, hogy úgysem tudnánk időben lefektetni. Aha... a fürdetési időben már nyűglődött, mentünk is vele haza.

Szóval ő ragaszkodik inkább a napirendhez. De ugyanez pl. a délelőtti alvás is. Ha 7-kor kel, ha 6-kor, akkor is 9-kor le kell tenni aludni.

Szóval nálunk esélytelen a későig kimaradás, mert a baba nem akarja. :)

2011. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte csak ez a fix, az esti fürdés és fekvés. 7 körül fürdés és utána 8 körül alvás. Reggel meg fél6-7 között ébred, szóval ez mindig változó. Sajnos ez ilyen, amikor pici babája van valakinek, nem lehet már úgy csavarogni, kimaradni. Legalábbis én nem tenném nyugodt szívvel.
2011. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

21 hónapos a fiam, most lazítottunk a napirenden. ha jól érezzük magunkat valahol akkor kicsit később érünk haza, nálunk 9kor van alvás de most a nyáron el lehet húzni 10ig ha jól érzi magát :) télen persze nem lesz ilyen.

6 hónaposan ez nem fért bele nekem, f9kor volt fektetés, f7re mindig hazajöttünk, neki még gyenge az idegrendszere, fontos a fejlődés szempontjából, hogy időben kerüljön ágyba, a napirend miatt meg az, hogy kb. ugyanakkor, ettől lesz kiegyensúlyozott ami pont olyan fontos mint, hogy ápolt legyen

2011. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Én laza voltam vagyok. De altatásra igyekeztem időben hazaérni, illetve rokonokhoz úgy menni, hogy ha jól érezzük magunkat is az esti programra legyen idő. Vacsora, fürdés,esti éneklés verselés, alvás.

És a kérdésedből úgy tűnik, ez nem egyszeri, véletlen alkalom, hanem rendszeres.

Szerintem ez nem jó a babának. Sokkal erősebben elő fog jönni a szeparációs szorongás és a hiszti is. Mert kiszámíthatatlan lesz az élete.

2011. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%

Én sem vagyok az a "mindent percre pontosan betartok" szülő. Van egy kb idő amikor elalszik, ez nálunk 9 óra +- fél óra. De ha néha felborul az nem érdekel. 16 hónapos a fiam, akkor alszik el amikor álmos, nem erőszakolom rá, de általában a 9 órát betartja. Most 20án kivittük a tüzijátékra, mivel 9 kor kezdődött az elejét még látta, és közben fél pillanat alatt elaludt. Beraktam a babakocsiba, ott aludt amíg haza nem értünk. Kivettem és átraktam az ágyba.

Tavaly 5 hónapos lehetett, amikor volt szintén egy nap amikor nem tudtam lerakni időben, őt nem érdekelte, de anyósom iszonyatos patáliát csapott. Sőt vannak napok, kb félévente egyszer, amikor beviszem a volt kollegáimnak megmutatni és mivel éjjel dolgoztam így fél10 kor kezdenek, akkor viszem, eddig mindig alva látták csak, metr addigra aludt a kocsiban, hazajöttünk, kivettem, aludt tovább. Nekem ebből soha semmi problémám nem volt. Persze ezek egyszeri alkalmak, a 16 hónap alatt kb 5x fordult elő. Huzamosabb ideig valóban nem jó erre szoktatni a gyerkőcöket.

2011. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

De, én időben fektetem!

Ha csúszunk időben, már ő is fáradt. Nem akar vacsorázni, a fürdetés után üvölt...

Ezért (is) fontos a napirend!

2011. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Jesszus, 8kor ágyban a gyerek és alszik? Az én fiam 1 éves sose aludt el 8 órakor, mondjuk nem os szeretném, az olyan korán van, sokszor még akkor megyünk sétálni. Én sem nézem mindig az órát hogx most éppen mit is kell csinálni, függ az én kedvemtől is, és a gyerekétől is. Senki sem ugyanolyan minden nap. 1, 1,5 óra csúszás simén belefér. ovis korától kezdve úgyis egész életében napirendje lesz, most még inkább az igényeihez igazodok.
2011. aug. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
31%

Sosem ragaszkodtam ahhoz,hogy időben aludjon.És ez a 8-kor alvás...hát nekem az túl korán van.Magamhoz igazítottam (lehet pontozni),mert én amúgy is 11-12 felé alszok el és hát reggel a gyerek úgy is ébred én nem aludhatok tovább,így 10 óra(+-félóra)felé alszik csak el.Így is reggel 8 felé ébred,én meg nem tudnék reggel 6-kor ébredni.Ez van.Később tudom hogy 2-3 nap kell míg át tudunk térni a korai fekvésre,ébredésre,de addig így jó.

Ha meg ismerősünknél vagyunk,akkor elalszik,ha akar vagy minimum a kocsiban hazafelé.s zökkenőmentesen át tudom rakni az ágyába.Valószínűleg ilyenkor kimarad a fürdés,de nem baj.

Nagyon nyugodt,kiegyensúlyozott a lányom,pedig délután is van,hogy nem délben,hanem 3-kor alszik el,mert ebben a hőségben nem engedem ki este 7 óráig,így elfáradni sem tud igazán.

2011. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!