Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiam miért nem...

10 hónapos kisfiam miért nem szeret odabújni hozzám és az apukájához?

Figyelt kérdés
Kiegyensúlyozott, mindig vidám, barátkozós kisgyerkőc. Szeret minket, ez nem is kérdés. Természetesen mi vagyunk akik megnyugtatjuk, megvigasztaljuk akármilyen gondja-baja van. Mégis ha nyafog és ölbe veszem, tolja el magát, nem hajtja oda a fejét, hanem megtartja a tisztes távolságot, hozzá sem lehet nyúlni, nem kér puszit, stb. Persze ha előkerül a cici, akkor minden tartózkodás oda van és ott teljesen elengedi magát, megnyugszik. Nem akarom, hogy a cici legyen az egyetlen eszköz a megnyugtatására, így mostanság próbálom átölelni, ha sír, vagy fáj valamije, de nem hagyja magát.
2011. aug. 25. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez így lesz később is, nem vigasztallak!:)

Nekem is kisfiam van, de nagyon nehéz tőle puszit-ölelést "kicsikarni":) (nem tudom, hogy lányoknál ez más-e esetleg?)

Akkor ad puszit pl. vkinek, ha az megy el vhova látványosan. (pl. az apja dolgozni).

De azért tudom, hogy nagyon szeret, mert ha 2 percig nem vagyok a közelében, akkor mindjárt "anyuci, anyuci!" van :)) /2 éves/

2011. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gyerekfüggő. Van aki jobban igényli, van aki kevésbé. Az én fiam se rajong az ölelkezésért. 18hós, de még puszit se hajlandó adni, még nekem se. Pedig tuti ragaszkodik hozzám (pl. tegnap a játszótéren kerestem egy játékát, és ahogy elvesztett a szeme elől azonnal "anya, anya..." és sírni kezdett). Egyáltalán nem bújós típus, pedig néha azért olyan jól esne.


Amúgy én gondolt arra, h lehet azért van, mert csak 4hónapig szopizott, és nem szokta meg a bújást. Lehet ezek között összefüggés?

Azt se hagyja, h altassuk, nélkülünk intézi egyedül.

2011. aug. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem kislányom van, ugyancsak 10 hónapos.

Szerintem normális, mert ebben az időszakban kezd kialakulni a szeretet kimutatása. Úgy értem, hogy ennyi idősen még nem is nagyon tudják mi az az ölelés. Nekem mondjuk nem kellett eddig olyan sokat vígasztalnom, de ha adódott ilyen eset akkor is ritkán az öleléssel. Vagy éneklés/figyelemelterelés, vagy járkálva ölben és a fejét a vállamra tette. De az, hogy pl. ülve ölelem, na az nem megy. Pár napja csinálja, hogy ha ülünk vmiért, akkor ráteszi a fejét a mellkasomra. Nagyon megható, hiszen eddig nem csinálta.

Szóval szerintem ezek fejlődési szakaszok.

(Ő is szopizik.)

2011. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1. lányom abszolút nem volt ölbebaba, de most a 2. nagyon bújós, szintén 10 hós. Szerintem gyerekfüggő is.
2011. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen, én sose bánkódtam emiatt, sokkal jobban fájt, hogy csak 4 hónapig tudtam szoptatni. (amíg egyébként szopott, őt is csak a cici nyugtatta meg)

Most 17 hónapos "nagyfiú", szerintem ilyen alkat, nem szeret bújni vagy ölelkezni. Egyébként én sem, lehet azért nem zavar. Újabban néha felkérezkedik az ölembe, ha állok, de egy percig nincs el, már pörög, hogy menne le. Ha beveri magát, vagy elesik, egy nagyon röpke ölelés fér bele, de inkább "férfiasan" elordítja a sérelmét, nem lehet babusgatni.


A sógornőmnek a nagyobbik lánya is ilyen volt, ez nagyon fájt a sógornőmnek, folyton mondta, a gyerek előtt is, hogy ő nem ilyen kislányt akart, neki bújós kell, stb. A második lánya meg olyan igazi anyja majma, le nem lehet vakarni anyuról, 3 éves. És anyuka most már azt mondja, mindkét gyerek előtt is, hogy milyen jó, pont ilyen kislányt akart.

Ezt csak azért írtam le, mert szegény kiscsajt úgy sajnáltam, nem provokálódok:)

2011. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg gyerekfüggő a dolog. És gyanítom, hogy fejlődési szakasz függő is. Nekem lányom van, 10 hónaposan kezdett el kapaszkodva járnia bútorok mellett, a világ felfedezése miatt én csak arra voltam érdekes, hogy kaját adjak, inni adjak, fürdessem stb. (kicsit sarkítom, de érted). Most 1 éves múlt, és mostanában veszem észre, hogy bújósabb, meg folyton a nyomomban van, folyton az ölembe kéretőzik. Nagyon cuki, imádom.
2011. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

16:15, ugyanez van nálunk is, csak nekem lányom van. 4 hónapig szoptattam én is. mondjuk nem hiszem, h ezzel van összefüggésben, mert a szopitől sem volt oda, pedig soha nem vontam meg tőle, de ha befejezte az evést (max 5 perc alatt), akkor többet nem kért a ciciből. nem hittem a szememnek, amkior azt olvastam, hogy mások naponta 8x40 percig szoptatnak. én összesen fél órát szoptattam naponta.

na de visszatérve az eredeti témához, nem engedi, hogy ölbe vegyem, nincs olyan hogy reggeli összebújás, max reggeli párnacsata. és ő sem szereti az altatást, egyedül alszik a kis világában. de ha elesik, vagy valami baja van, akkor nagyon tud bújni, szinte beleremeg a kis testem annyira ölel, és érdekes, hogy az altatást nem szereti, de az esti rutin után, mikor már viszem az ágyához, akkor nagyon szorosan hozzámbjuk, puszilja a vállam, legalább 3 percig. aztán kitekeredik a kezemből, és megy aludni. néha napközben, mikor főzök, megöleli a lábam, és ad rá egy puszit, annyira édes :) de ennyiben ki is merül a pusziadás. és a kezemet sem hajlandó megfogni az utcán. most 15 hónapos.

2011. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 hónapos a kisfiam, ő meg nagyon bújós. Megy, "intézi a dolgait", de azért időnkét odaaraszol hozzám, megölel, ad egy nyitott szájas pusziszerűt és megy tovább. Nem félénk, szeret gyerekek között lenni, rengeteget mosolyog, de még apától is hozzám kéri magát. Apát tolja el rendesen, de nagyon szeretik egymást, ha én nem vagyok a láthatáron, akkor apa a mentsvár. Este még csak velünk alszik el, egyikünk kezében. Még mindig szopizik, napi 4x 5-10 perc, az esti hosszabb, meg még éjszaka 2-3.
2011. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon helyes kis történeteket olvastam! :) Tényleg igaz, hogy a világ felfedezése most mindennél fontosabb, így apa és anya is veszít némit a dicsfényéből. Megnyugtató, hogy nem egyedi esetről van szó és az olvasottakból ítélve teljesen természetes. Gondolom néhány év / hónap múlva már el lehet csípni tőle néha egy-egy ragaszkodós pillanatot. :)
2011. aug. 26. 14:48
 10/10 anonim válasza:
Vannak akik nem szeretik az érintkezést. Én csak az ölelést szeretem a puszit nem. Nyálas, cuppogós és nem higénikus. És az is idegesítő ha elvárják a puszit
2018. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!