Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnám a kisfiamat...

Hogyan tudnám a kisfiamat arról lebeszélni hogy az apukájához költözzön?

Figyelt kérdés
Szinte mindig elengedem amikor csak szeretne menni, de már lehet túl sok, mert már haza sem akar jönni. Most 7 éves,mi nem lakunk kertes házban, és azt mondja ott sokkal jobban el tud játszani. Most pedig azzal jött hogy oda szeretne költözni. Mit tegyek?
2008. jún. 23. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem minden képpen ülj le beszélgetni az apukával, feltéve ha lehet vele és az elvállás normálisan történt meg. Na meg elég nagy a fiad, h vele is beszélgess erről. Szeritnem az anyjánál van elvileg ideális helye a gyereknek. bár ez függ sok mindentől.
2008. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Ülj le vele higgadtan, és beszéljétek meg. Semmi komolyság, csak mint egy rendes beszélgetés. Kérdezd meg, mi az, amiért ő oda szeretne költözni (a kerten kívül), van-e ott valami plusz, ami nálatok nincs.


Esetleg jó lenne az apukával is beszélni erről. Milyen a viszonyotok? Van-e új felesége/élettársa? Nem lehet, hogy ott mondanak neki valamit? Ezeket kell tisztázni, több közös programot csinálni (te+kisfiú), vidámparkba, játszótérre vinni, hogy lássa, veled is el tud játszani.

2008. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Húh, de nehét kérdés!

Megértelek, 18 hetes terhes vagyok, de már most úgy gondolom, hogy soha nem engedném magamtól távol a gyerekemet :-). Anyai védő ösztön.

Gondolom nálad van elhelyezve a gyermek. És az apa láthatja. Nagyon nehéz döntés. Ha 100%-osan megbízol az apában, akkor odaköltözhet, ha az apa vállalja a nevelését. Kérdés, hogy ez csak egy fellángolás a gyermek részéről, vagy hoszabb táv. A gyerek igényeit kell nézni, még akkor is ha megszakad a szíved.

Lebeszelni nem ajánlatos, mert akkor te leszel a rossz anya, hogy nem engeded.

Ennyit tudok segíteni, ha ez segítség.

2008. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is beszélgess az apukával is és a fiaddal is. Aztán ha olyan a viszonyotok az apával, hogy el tudnád képzelni, hogy ott lakjon a fiad, akkor egy-két hétre próbáljátok ki. A fiad egy idő után úgyis el tudja majd dönteni, hogy akkor most mégis kinél szeretne lakni, mert lehet hogy csak azért akar az apjával lenni, mert valami újat akar.
2008. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! A fiam nagyon szeret barkácsolni,(apuka asztalos) és ott játszhat mindenféle szerszámokkal. Egész kicsi kora óta ez érdekli, de csak az igazi gépek szerszámok. Mi ha itthon van állandóan programot szervezünk neki. Kirándulás, qvadozás, grillezés barátoknál,és nagyon jól érzi magát. Megpróbálok beszélni apukával is, bár ő ennek csak örül úgy gondolom. Azért köszönöm nektek!
2008. jún. 23. 12:31
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Nehéz kérdés! Párom is elvált, előző házasságából egy 8 éves kisfia. Anyukájával él, nekünk van egy 9 hónapos kislányunk. Egyik nap közölte anyukájával, hogy jobban szeret apunál aludni - vagyis nálunk - mert vele alszik Márta és így nincs egyedül a szobában. Gondolom az anyja megijedt én is megijedtem volna.

Én azt mondom, hogy igen a gyerek érdekeit kell nézni, de egy hét éves gyerek még sok mindent nem tud megítélni és a gyereknek az anyja mellett a helye. Mivel fiú egyre inkább fog kötődni az apjához, látom a mi esetünkben is, hiszen a férfi az ő példaképe és ez így van rendjén.

Beszélj az apukájával, hogy mi a legjobb a gyereknek. Győzd meg, hogy maradjon nálad. A leírtakból látom, hogy gyakran van az apukájánál és ez jó. Apuka, gyerek és te üljetek le és beszéljétek meg. Győzzétek meg a gyereket, hogy jobb így minden ahogy van. Persze az apukájé a főszerep most, hogy meggyőzze a kisfiút, hogy ne költözzön oda hozzá. Párom is annak idején biztos szerette volna, hogy Máté odaköltözzön, én benne is lettem volna ha felmerül ez a megoldás, de egy gyereket ne szakítsanak el az anyjától. Én sem engedném a gyerekemet.

Sok sikert!! Szorítok neked!

2008. jún. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
84%
Az tényleg jó, hogy sok programot csináltok közösen. Esténként lelkizzetek egy kicsit. Simogatás, puszika, mese, éneklés, odabújás. Mondd el neki, hogy őt mind a két szülő egyformán szereti. Te nagyon szomorú lennél, ha elköltözne tőled, mert neked nagyon-nagyon fontos ő. Mond el neki, hogy bármikor meglátogathatja az apukáját, te ebben nem fogod korlátozni. Ott is aludhat, de ő veled lakik. És ez így van jól, mert a gyerekeket az anyukájuk a világon a legjobban szeretik. Mondd el, hogy a bíróság is úgy gondolta, hogy nálad maradjon, pedig ott nagyon okos bácsik vannak, tehát ők aztán ezt tudják.
2008. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
89%
Szerintem az megoldást jelentene, ha mondjuk hétvégente (vagy attól függ mennzire lekik messze az apuka) elengednéd hozzá a fiadat, és akkor azt érezné, hogy anyu nem utálja aput, és megbízik bennem...engedd meg neki hogy elmenjen...mindenképp beszélj a fiaddal erről...szerintem...
2008. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! A fiam minden hétvégén az apukájánál van. Soa nem szoktam úgy beszélni róla a fiam előtt hogy az apukája ellen hangoljam. Én úgyérzem mindent megteszek, hogy a fiamnak jó legyen. Szinte minden családi ünnepről vagy kirándulásról hiányzik mert apánál tölti a hétvégéket. de nem tudok mit tenni. Az a fontos hogy a fiam jól érezze magát, de hogy elköltözzön azt nem tudnám feldolgozni.
2008. júl. 20. 07:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az öcsém 9 éves, ugyanez volt. A végén anya 'legyen, ha neki jó, a lényeg, hogy boldog legyen' alapon odaadta apámnak, most ott lakik. Jelenleg ott tartunk, hogy jönni is alig akar. Anyám ki van készülve.

Lebeszélni nem tudod sehogy. Vagy hagyod hogy odamenjen és megtapasztalja, hogy ott sem mindig olyan vígság az élet (mert nem az! gondolom picit babusgatják azért...), vagy fennáll az esély, hogy egész életében benne marad a tüske, hogy 'anya nem engedte, hogy apához menjek, pedig ezt akartam'.

2008. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!