Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a barátomat...

Hogyan tudnám a barátomat közelebb hozni az apukájához? Vagy ne szóljak bele?

Figyelt kérdés

Biztosan sokan láttátok a Love Story című filmet: a főszereplő srácnak folyamatosan konfliktusai vannak az édesapjával, aki rá akarja erőltetni a családi hagyományokat, megmondja hol tanuljon, hogy sportoljon, milyen barátnője legyen stb, ezért megromlik a viszonyuk, végül szinte teljesen megszakad a kapcsolat. A srác barátnője/felesége megpróbál tenni valamit az ügy érdekében, de a srác túl makacs, és már apjának minden közeledését ellenségesnek véli.


Nos, hasonló helyzet áll fent az én barátom (21 éves) és az apukája között is. Mindketten szörnyen makacs emberek, folyamatosan rivalizálnak egymással. Az apa korábban sokszor alaptalanul kritizálta fiát, aki ezt gyerekkorában nagyon megalázónak érezte, ezért manapság már legtöbbször ellenségként tekint rá. Az apa törekszik a jobb viszony felé, de barátom hárít, azt mondja nincs értelme, úgyis újra összevesznének. Ez sokszor meg is történik, mivel az édesapa is hirtelen haragú, és a jószándékból másodpercek alatt újabb ordibálás alakulhat ki.


Barátom két hónapja elköltözött otthonról. Az anyukáját sokkal rendszeresebben látogatja (sokszor úgy intézi, hogy akkor megy, ha az apa nincs otthon). Látom rajta, hogy fáj neki az apja hiánya, és a lelke mélyén ő is szeretne kibékülni vele, de a büszkesége, makacssága nem viszi rá. Az édesapjával még nem sokszor találkoztam, de akkor úgy láttam, hogy szereti ő a fiát, szeretné, ha jobb lenne a viszonyuk, de az ő büszkesége sem engedi, hogy barátom cinikus megjegyzéseit elengedje a füle mellett, hanem máris vitába száll...


Én nagyon szeretem a barátomat, és tudom, hogy jó ember, de nagyon zavar, hogy ezt a konfliktust nem tudja az apjával elintézni. Eddig háromszor voltam ebédelni/vacsorázni a családnál, és végig feszülten ültem, remélve, hogy nem robban ki családi vita.


Megpróbáltam beszélni erről a barátommal, de ő azt mondta, én ezt nem érthetem, nem látok bele a családjukba, ez a helyzet sajnos már nem fog változni.

De én hiszek benne, hogy változhat. Szerintetek tudnék valamit tenni az ügy érdekében?


2011. ápr. 11. 01:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Nehéz eset.

Én hasonlóképpen vagyok az édesapámmal, mi már 21 éve nem beszélünk.

Eleinte még bocsánatot kértem, mondtam, hogy béküljünk ki, de apám nem volt rá hajlandó.

Megpróbálta az öcsém, a férjem, a nagyszüleim, de mindenkit elutasított.

Tavaly felhívtam telefonon, hogy megkérjem, húsz év "nemszólokhozzád" már elég volt, béküljünk ki.

Azt üzente vissza, hogy gondolkozik.

Eltelt 16 hónap, azóta szegény egyfolytában gondolkozik.

Szerinted van esély, hogy kibékülünk valaha is?

2011. ápr. 11. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!