Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fülbelövés vagy füllyukasztás...

Fülbelövés vagy füllyukasztás - melyiket és miért?

Figyelt kérdés

Azt olvasom, hogy a tűvel való lyukasztás nem roncsolja annyira a szöveteket, de nagyobb lehet a fertőzésveszély és fájhat is.

Melyiket válasszam a kislányomnak?

Esetleg, ha nektek nagy korotokban fúrták/lőtték - mi a tapasztalatotok?


2011. aug. 25. 16:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
a korházban tűvel oldják meg. a lányomnak lövettük, 5 hónapos volt. kb. 10mp-ig sírt, aztán el is felejtette. a védőnőnk is a belövést ajánlotta mindenképpen! én tehát a belövést ajánlanám ha már nagyobb a baba.
2011. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi az eddigi válaszokat!

A kislányom 5 hetes. A kórházban nem lyukasztották ki a fülét, ezért kérdezem, hogy mi legyen. Őszintén a lyukasztás fele hajlanék, mert azt olvastam, hogy nem roncsolja annyira a szöveteket. De nem tudom igazán nem tudom melyik lenne a jobb a babának. Nagykoráig nem akarok vele várni.

Akinek lyukasztották tűvel, annak hány nap alatt gyógyult a sebe? És a lövés mennyi idő alatt gyógyul?

2011. aug. 26. 09:47
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 11hetes és 6naposan kilyukasztották a fülét. A csecsemős csinálta. Mégcsak nem is vérzett neki. Be sem gyulladt utána. Én mindenképpen azt szerettem volna, ha minél elöbb tulesik rajt. A nagylányomnak is már a kórházban kilyukasztották. A csecsemős is azt mondta, hogy kisebb trauma nekik minél kisebb korban csináltatjuk meg.
2011. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Most 11 hetes. 6naposan lett kilyukasztva. Kicsit félreérthetően irtam :)
2011. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok, akinek 5 évesen lőtték. Semmi gond nem volt vele, nem vérzett, és még csak nem is fájt. Itt a szövetek így is úgyis roncsolódnak, a különbség nem kimutatható. Szerintem a lövés kíméletesebb.
2011. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnak is lőtték ahogy már írtam.Semmi gond nem volt vele,nem vérzett semmi.Szerintem az is előny a lövetésnél hogy először egy gyógyfülbevalót lőnek be,amit te választhatsz ki.És pár hét múlva ki lehet cserélni a rendes fülbevalóra.Roncsolja a szöveteket,semmi nem látszik belőle.Te dolgod hogy miként döntesz,de azért gondolj bele ha neked átszúrnák a füledet mennyire fájna.Hát akkor egy pici babának.Meg a fülbelővés csak egy pillanat,ha át szúrják akkor meg tovább lekell fogni.
2011. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Szia, nekem kb 3-4 hónapja (lőtték) a fülem, de már szúrtam is magamnak, és más is szúrta nekem, az én véleményem az, hogy ha szúrják az tovább tart ropog, kicsit kellemetlen is, de amikor lőtték megvolt egy szempillantás alatt, és egyáltalán nem érzel semmitsem lövés közben, utána avyg 5 percig kicsit furcsa mert nehezebbnek tűnik a füled :D de az sem fáj inkább vicces érzés :DD :D :D remélem segítettem ;) :D Szia! 14/F
2012. jún. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!