Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés
Mióta megszülettek a fiaim azóta a barátaim eltüntek!Miért?Olyan rossz lennék?vagy a gyerekek miatt nincs közös érdeklődés? Annyira magányos vagyok:(Ezelőtt nem igy volt rengeteg barátom volt:(
2011. aug. 26. 07:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha eltűntek, akkor nem is voltak igazi barátok.

Viszont tény és való, hogy a hasonló élethelyzetben lévők könnyebben barátkoznak, érdemes lenne más kismamák, anyukák között keresgélned. Játszótér, ringató/dúdoló foglalkozás, baba-mama torna, nem tudom, mi van felétek ilyen lehetőség, de ott tutira találsz barátokat.

2011. aug. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát itt semmi ilyesmi falun lakunk annak is a legkiesőbb részén!ezért is visel meg ennyire mert itt még emberekkel se találkozok:(
2011. aug. 26. 07:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetedet, mert velem is ugyanez van! Mielőtt még megszületett a lányom, előtte mindig hívogattak, hogy na mi a helyzet? Egyben vagy még..blabla.. Aztán mikor megszületett, kb 2hétig még érdeklődtek, jöttek, azóta a föld nyelte el őket, és kb a páromon meg az édesanyámon kívül nem beszélek senkivel lassan 4hónapja.. Néha kiborul nálam a bili, de aztán túlteszem magam rajta.. :-) Gondolkoztam rajta, hogy kismamákkal kéne ismerkedni...
2011. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem előtte sem volt túl sok,na de azóta semmi.

Néha beszélgetek 1-2 emberrel,de velük is facebookon.

Innen nagyon messze van minden...mióta bejött a nyár,azóta gyalog nem mozdultam ki,mert terhes vagyok és az 1 óra oda és vissza utat nem bírom,pedig van egy 19 hónapos lányom is.Jogsim nincs,így csak akkor mozdulok ki,ha a párom hazajön és van miért elmenni.Míg nem volt nyár és meleg addig baba-mama klubba jártunk,de oda sem heti szinten a távolság miatt és ezért nagy barátság sem alakult ki.

Én már úgy vagyok vele,hogy barátaim vagy legalább 1 sosem lesz már.

Néha elmegyünk a mamákhoz,sógornőmékhez,a közös barátunkhoz és párom kollégájához...aztán ennyi.De az még sem egy barátnő,akivel bármit megbeszélhetsz :(

2011. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így vagyok. Amióta megszültem nálam sem jelentkezik senki, pedig előtte rendszeresen találkoztunk, beszélgettünk. Ennek már több mint két hónapja. Vajon fog ez változni?
2011. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdezzétek meg a védőnőt, van-e a környéken hasonló korú baba/mama. Én is ezt csináltam, a védőnő megadta a másik anyuka telefonszámát és működött.

Sajnos ha a barátoknak még nincs gyerekük, alig tudják felfogni, a kicsi lrkezése mivel jár az életetekben.

2011. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok az ellenpélda, azt hiszem. Alig tudtam levakarni magamról a "barátnőket", jöttek reggel, délben, este. Mindegy volt, hogy alszik a baba, vagy éppen semmi kedvem másokhoz, mert még a mosdóba sem volt időm kimenni. Akár este 8-kor is "beugrottak", és maradtak vagy másfél órát, a kisfiam napirendje meg folyton borult! Igaz, hogy 28 hétre született, és valószínűleg túlságosan magamba fordultam én is a bajban, eleinte folyton sírtam. Az a furcsa, hogy az volt a benyomásom, nem érdekli őket igazán, hogy vagyunk, csak csodát látni jöttek, pletykát gyűjteni. Hozzáteszem, hogy kolléganőkről van szó, nem szoros barátnőkről. Próbáltam én finoman jelezni, hogy este 8-kor már fürdik, alszik a baba, de hiába. Aztán kikapcsoltuk a csengőt, telefonszámot váltottam, és most már csak szépen eludvariaskodunk emailben. Egyébként a kedves kolléganők jó részének még nincs gyereke, tehát nagyon közös témánk sem volt. A legfurcsább, hogy bár folyton körülvettek, egyik sem kérdezte meg, én hogy vagyok, hogy viselem az egészet, a mai napig senkinek nem mesélhettem el pl. a szülést. Csak az érdekelte őket, hogy vajon megmarad-e a baba, vajon mit vétettem, hogy hamarabb született, mit tud már, stb. A lényeg, hogy olyan barátnő, akivel együtt sír és együtt nevet az ember, olyan nekem sincs.
2011. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem segített, hogy kerestem fórumon egykorú babásokat. Ritkán találkozunk is. Van, aki ausztráliában vagy amerikában él, de mindegy, mert napi szinten tudunk beszélgetni és ez így jó. Mondjuk idegesítő néha, hogy mindenki kérkedik, hogy mit tud már a babája, így nincs meg az örömöm, hogy na, de jó hogy tudja már ezt vagy azt, mert vártam már előre, hiszen x és y baba is tudja. Amúgy persze a barátnőim közül más nem babázik, nem is látogatnak, de rájöttem, hogy nekem kell megszervezni a találkákat, ami közel van hozzájuk, szóval viszem a kisbabám. Persze nekik (hol kialusszák magukat hol vásárolgatnak) ált. csak este 9 jó meg ilyen abszurd időpontok, de hát 2 hetente egy alkalmat kibír a babám egy koktélozóba. Nekem szükségem van rájuk, ezért beáldozom ezeket az alkalmakat. Amúgy én is elhordanám a babámat ahova tudom Pl. orvosi rendelőben érdemes leszólítani kismamákat. Én is vidéken lakom, de nekem így lett 2 "barátnőm". Jó, nem olyan igaziak, de sokkal jobb velük sétálni, meg inkább hallgatom az ő hülyeségeiket, mint egyedül legyek :D
2011. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo


Sajnos egy cipobe jarunk,mi is egy unalmas falu vegen lakunk.Mostanra mar megkezdtem szokni,a nap 24 orajaban a 17 honapos fiammal vagyunk.Anyosekkal lakunk de ok mezogazdasaggal foglakoznak es keveset vannak itthon,de amugy sem jo a kapcsolatom veluk.Sokat nem beszelunk.


Kitartas.

2011. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ez baromi sz@r hogy vagyunk is egy páran:( Köszönöm a válaszokat már azt gondoltam valami baj van velem!Ahol laktam volt kismama barátnőm de itt a istenháta mögött....:(
2011. aug. 26. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!