Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás ügy? Tejesen elrontottam...

Alvás ügy? Tejesen elrontottam a 4 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés

kislányom 4 hónapos. nappal csak babkocsiban alszik el. minden kaja közt egy fél órát.


este a kiságyában egyáltalán nem alszik el. ha elringatom kézbe és leteszem a kiságyba rögtön felkel és üvölt. Bár meddig ringatom ahogy leér a kis popója fent van.


ha leteszem a nagy ágyba apa helyére nyugodtan alszik észre sem veszi.


aztán jön az éjszaka.

NYugodtan alszik olyan fél 1 ig. akkor elkezdi a lábát vagdalni, forgolódik, csapkodja a kezeit. ilyenkor megetetem /szopik/, és alszik egy fél órát, és megy a kézláb vagdosás. ha szorosan mellém teszem akkor is ezt csinálja.

cumit kiköpi és vizateszem stb.

ha nem teszem vissza a cumit akkor elkezd nyöszörögni, majd sírni!


4-5 között megint megettem, ilyenkor szopi közbe dumálni szokott nekem.de már két napja nem is pelenkázom hajnalba hátha az a baj.


Mit csináljak. Férjem teljesen kiszorult a szobából, mert így egyáltalán nem tud pihenni, és nap mint nap éles késekkel dolgozik.

Igaz én sem pihenek túl sokat.


Estére teljesen elfáradok. kimerülök.


Köszönöm ha tudtok segíteni!


2011. aug. 26. 15:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Amúgy nálunk volt olyan is, hogy babakocsiban altattuk este, és mikor már jó mélyen aludt betettem az ágyába. Most visszagondolva olyan mintha évekkel ezelőtt lett volna. Kitartás, ez csak jobb lehet. Fél év és már nem is emlékszel erre.
2011. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit sok a nappal minden kaja utáni fél óra alvás. (Bár nem írtad, hányszor eszik, de vegyünk 5-6 evést, az 5-6 alvást is jelent.) Próbáld meg összevonni az alvásokat. Fél óra alatt nem tud igazán mély álomba merülni, viszont pihen akkorát, hogy éjszaka fenn legyen.

Sajnos, mást nem tehetsz, csak a próbálkozások segítenek. Meg kell találni az ideális dolgot. Simizd, masszírozd fürdés után, tornáztasd, fáradjon el a kis hölgy. Ha 7-kor fürdeted, akkor már előtte lehetőleg ne aludjon.

Nagyon kitartónak és következetesnek kell lenni, 4 hónaposan már egy laza napirendet ki lehet alakítani.

2011. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!