Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vártok el a keresztszülöktöl?

Mit vártok el a keresztszülöktöl?

Figyelt kérdés
rendben az természetes hogy szülinapot, névnapot,karácsonyt stb. ünnepeljük együtt,de mást?hogy nyáron vigyék-e ide-oda,vagy csak ugy ajádékot, vagy hogy jöjjenek heti akárhányszor.ilyesmire gondolok.vagy hogy kövessék-e figyelemmel a gyerek életét?vagyis hogy legyenek-e olyanok mint a pót mamák ,pót papák?
2011. aug. 26. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
nem kell feltétlenül pótszülőnek lenniük. egyszerűen lássam, hogy törődnek a gyerekünkkel (a drága ajándék se érdekes), rendszeresen látogassák. lehessen rájuk számítani, ha segítség kell.
2011. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a mieink eleinte jöttek,de most már fél éve hgoy nem voltak.sose viszik ök a gyereket,mindig a lány anyja mert ott élnek,vagyis a mama viszi ök meg a férjével ha ugy van kedvük babáznak.akkor ez gáz ugye?csalódott vagyok.
2011. aug. 26. 15:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit, hogy segítsenek a vallásra nevelésben.
2011. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én keresztszülő vagyok-nekem még nincs csemetém-így én ezt az oldalt tudom. Nálunk az vált be,hogy havi egy hétvége a kerié,nálam van a lányzó, vagy én náluk. Nyári szünetben többet van persze nálam.Olyankor én azt vallom,hogy az én dolgom a kényeztetés,ilyenkor maximálisan azt csináljuk amit ő szeretne. Ha kell valami általában tudok segítek anyagilag is.
2011. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg hogy foglalkozzanak vele,látogassák meg.Sajnos az én kislányomnak a keresztszülei nem ilyenek,pedig a bátyámék azok.Őket nem lássa sürün a kislányom.Kap tőlük ajándékokat(szülinap,karácsony,húsvét,stb.)de szerintem nem az a lényeg hogy mi mindent kap tőlük.Nem kell hogy elvigyék ide-oda csak jó volna ha többet látná őket,meg többet foglalkoznának vele.
2011. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia

kulonbozo orszagban elunk, igy nem latogatjak, nem vesznek ajandekot es nem szamithatok rajuk igazabol....ha 1evben 1szer talalkozunk akkor jatszanak kicsit a lanyommal es neha neten beszeljunk es nezzek meg, hogy milyen ugyes mar es neha kommenteljenek fb-n az uj kepeihez :D

kb ennyi


a kereszteklore is mondtunk, hogy ne vegyenek semmit, de azert kapott egy kis aprosagot ( kb 3-4 ezer ft ertekben kulon-kulon a 2 keresztszulotol) nem ezert kertuk fel oket, hogy ajandekokkal halmozzak el...arra itt vagyunk mi :)

egyebkent ha jol bele gondolok akkor azt varom el, mint az Ilyen az elet cimu filmben :)

vagy a keresztszulok vagy a szulok testverei szoktak ezt a feladatot elvalani...na a keresztanya 2 az egyben :) igy nincs menekulese, ha velunk tortenik valami...de nem fog!!!! nincs olyan mazlija a tesomnak, hogy egy ilyen gyonyoru kislanyt kapjon 9 honapi hanyas es 2 napos vajudas nelkul.....

2011. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem nem ne értsetek félre,nem várok ajándékokat,csak eleinte mindig hoztak apróságokat,kicsi ajándékokat,akár egy túrórudi.ilyenre gondolok.de most két éves a fiam és utoljára húsvétkor voltak,vagyis mi voltunk náluk és ott ünnepeltünk inkább.azóta se jöttek ,értitek mi a bajom?elötte sokkal lelkesebbek voltak és ez bánt.
2011. aug. 26. 20:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Ertem, hogy mi bant :)

1.5 eves a lanyom es 2szer talakozott a keresztszuleivel.

Persze nekem is jo lenne ha itt lennenek es jatszananak vele amig vasalok vagy fozok.

Ajandekot egyaltalan nem varok es nem is orulok ha kap (nem azert, mert bunko vagyok, csak tusom, hogy a keresztszuleinek sokkal, de sokkal nagyobb szukseguk van arra a penzre)

2011. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 19éves lányomnak a nővéremék a keresztszülei. A 2,5 hónapos kislányomnak is Ők lesznek. Én tapasztalatból nem kérnék fel keresztszülőnek barátot, messzebbi rokont. A nővéremék teljesen a nagylányom mellett vannak miota megszületett és nem csak anyagiakra gondolok. Ezért mindenképpen azt szerettem volna, ha a kicsinek is Ők a keresztszülei.
2011. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Keresztanyám 10 éve nem láttam. És szerintem már nem is fogom. Én hiába kerestem, és hívtam a ballagásomra, és semmi.. rá kellett jöjjek, hogy egy oldalról akarni a dolgokat kevés. Én is keresztszülő vagyok, bár csak 18 éves, de már két keresztfiam is van. Mivel se keresetem, és spórolt pénzem se sok, csak azt teszem meg, amit tudok: óvodából hazahozom őket, sokat vigyázok rájuk, játszok velük, beszélgetek velük, készítek nekik ajándékot, és ha van egy kis pénzem, akkor kapnak valami apróságot, csokit, sütit vagy chipset (jaj de rosszra nevelem őket!), vagy elmegyünk pl. buszozni meg vonatozni (ez lehet hülyén hangzik, de kisfiúkról van szó, akik odavannak a közlekedésért) :) Én ennyit tudok jelenleg tenni. De nagyon szeretem őket, és igyekszem olyan keresztanyának lenni, hogy bármikor az életben ha úgy van, hozzám merjenek fordulni és jönni. Én soha nem tudnám velük nem tartani a kapcsolatot.. Nem tudom mennyire volt hasznos a válaszom :D
2011. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!