Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ennyire válogatós?

Figyelt kérdés

A kislányom 6 hónapos, 4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. Eleinte is észrevettem már, hogy inkább az édes ízeket kedveli.


Amit megeszik: alma, barack, banán, körte. De csak keverve, külön egyik sem nagyon kell. A szilva és a meggy nem jött be neki. Ráadásul az itthoni nem kell, még vegyesen se nagyon az üvegessel. Max. a Bebivita poharas gyümi az, amit normálisan, nyűglődés nélkül eszik.


Főzelék: sütőtök. Leginkább a sütőtök-alma, a többi (sütőtök-hús, sütőtök-krumpli) csak nyammogva.

Egy ideig megette a paradicsomos krumplit és a gesztenyés csirkét, most már ezeket sem.

Ma házi répa-krumpli-hús főzelék volt. Nagy nehezen kicsit evett, majd sírt. (De szerintem a répától fáj a pocakja is.) Akkor adtam egy kicsi gyümölcsöt, azt szívesebben kanalazta azért.

Ami nem jött be egyáltalán: brokkoli, cukkini, spenót, cékla, mediterrán zöldségek (üveges).


Mit adhatnék neki? Vagy mit csináljak, hogy egyen is valamit? A banános babajoghurtot, ami 6 hónapos kortól van, azt bezzeg mindig megeszi. Szó nélkül!


2011. aug. 30. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, még pici, nem baj, ha még nem eszi jól a főzeléket.

Én is 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, nekünk az ebédnél az jelentette az áttörést, hogy megfűszereztem az ételét.Illetve kapott a húslevesünkből répát, azt ette mint kacsa a nokedlit, onnantól sokszor adok neki a mi ételünkből, illetve neki is ízesen főzök.

Esetleg próbáld ki.

A szilvát és a meggyet banánnal jól összekeverve kínáld, a banán megédesíti,nagyon finom lesz(amúgy a szilvát még nem is baj, ha nem adod, van aki csak 1 éves kor után adja).


Nem válogatós a babád, csak még meg kell szoknia az ízeket:)

kitartást, és sok türelmet a kínálgatáshoz:)

2011. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nestle Sinlac por.Imádom.Bármibe raksz kicsit édeskés lesz, és nagyon egészséges.Lehet vele főzeléket is sűríteni.Én már nem használom, mert sikerült erről is "leszokni", mert egyre kevesebbet raktam a kajcijába.De azért talonban van itthon, ha bármi lenne!!Mondjuk most pont fogzunk és elég hisztis, enni is alig akar, de így azért sikerül beleraknom egy kicsi kaját! :) Ja és a te döntésed mikortól táplálsz hozzá, én is 4 hónaposan kezdtem, és semmi baja a lányomnak!!Védőnő tanácsolta, és ha nem teszem, akkor egész nap tápszeres üveg lett volna a száján, mert már annyira nem elégítette ki!!
2011. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok, ne is vedd figyelembe az 1. válaszát!

Nem lesz semmi baja a babádnak, jól csinálod!Csak tényleg még inkább kóstolgat, mint jóllakik ezekkel!

Még annyit hozzátennék az előzőekhez, hogy kicsit csökkentsd a "palettát", tehát ami ízlik neki, azt add,aztán kóstoltass vele újat mondjuk 1 hét után, lehet jobban fog neki ízleni.

Nekik még nem baj, ha az étel kicsit "unalmas",ugyan az, hiszen most szoknak hozzá:)

2011. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam a húslevesből kivett répát. Megette, ízlett is, de a répától fáj a pocija.

Engem leginkább az aggaszt, hogy az eddigi 3-4 főzelékből most már csak 1 kell.


A meggyet banánnal még nem próbáltam, csak almás barackkal, de majd kipróbálom, köszi a tippet! :)

2011. aug. 30. 21:19
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ő is egész nap csak ette volna a tápszert, mert nem lakott jól tőle. De hízni meg hízott. Leginkább emiatt kezdtük el a főzelékeket.


Próbáltam a Sinlacot is, mert az almás sütőtök elég híg. Na, Sinlaccal már nem tetszett neki annyira.

Pedig eddig már a tízórai és az ebéd ki volt váltva. A tízóraival nincs is akkora baj, mert azért azt eszegeti.

De az ebédek... ma odáig fajult, hogy tápszert kellett adnom neki, annyira nem evett. :(

2011. aug. 30. 21:22
 6/10 Yarra ***** válasza:
Ne aggódj, pihentesd pár napot azt amit nem akar megenni, aztán kínálgasd újra. Az én kisfiam is (meg úgy általában a babák) jobban szerette az édes ízeket. 8 hónapos koráig nem akart szinte semmit megenni, csak cicizett. Már pánikoltam, de a tapasztaltabb barátnőm azt mondta, lesz elég ideje még enni egész életében, hagyjam ha nem akar semmi újat, kínálgassam időnként. Igaza volt. Most 2 éves, bár még mindig az édes fincsi gyümölcs a kedvence, megeszik mindenféle zöldségfélét és husit is.
2011. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ! Igen, úgy szoktam csinálni, hogy ami nem ízlik, azt előveszem később, hátha idő közben változott az ízlése.

Csak valamelyik nap mondta a dokinő, hogy akkor most már mehetnek a húsos főzelékek, meg a májas, halas is, és hogy minden nap kapjon ezekből valamelyiket.

Na ja... a májból egy falat elég volt. A halas meg megint csak nem jött be. A hús meg olyan, hogy addig jó, amíg nem érződik az íze. Persze ez nem baj, mert a kevés hús is hús. :)

2011. aug. 30. 21:32
 8/10 Yarra ***** válasza:
Ami az első válaszadót illeti, sajnálom hogy ilyen bunkón viselkedsz. Én 6 hónapos koráig kizárólag szoptattam a babámat, mert azt tartottam helyesnek és most is azt tartom (és aztán még majdnem 2 éves koráig). Na de hogy mást támadjak azért mert más irányban indult el amit helyesnek vél, és olyan hülyeséget mondjak, hogy tönkre teszi a babája életet, az nem hogy bunkóság hanem egyenesen felháborító. Ha 6. hónap előtt táplálja a babáját tejen kívül mással, megnöveli mondjuk az allergia megjelenésének a esélyét, de az is lehet, hogy az ég világon semmi baja sem lesz a gyerekének!!!!!
2011. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:33


Ott a pont.

Amúgy tényleg, ha nekem is lett volna tejem, akkor 6 hónapig szoptattam volna, de a tápszer az más!!!Ezt mindenki tudja.

Véleményem szerint csak akkor kell rinyálni a "korai" hozzátáplálás miatt, ha tele van a család allergiással..Akkor én se vágtam volna bele..

2011. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat! Ezt én sem írhattam volna szebben! :)


Nyilván ha több tejem lett volna, vagy ha egyáltalán azt a keveset elfogadja, ami volt, akkor nyilván nálunk is másképp alakul. De tápszerrel nem akartam naponta 7-8 alkalommal etetni!

De már akkor sem volt egyszerű a kisasszony. Cicizni nem akart, a lefejt tejemet nem itta meg. Kaptunk 3 különböző anyukától tejet, abból egyet ivott meg, de azzal meg max. 1 órára lakott jól. Így én feladtam a küzdelmet.


Mondjuk a kenyérhéj mindig ízlik neki, lehet, hogy innentől vajas kenyeret kap! :D (Vicceltem, mielőtt az első válaszoló meglincselne!)

2011. aug. 31. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!