Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3napos láznál normális hogy...

A 3napos láznál normális hogy nem tudom semmivel 38fok alá vinni neki?

Figyelt kérdés
ma volt a 2.nap hogy lázas,tegnap 40fokos láza volt,épp nyaraltunk,előző este érkeztünk meg,mivel nem tudtuk neki levinni,csak 38,3-ra,de rá 1-2órára vissza felment,elvittük ott az ügyeletre.Nem találtak nála semmit,nem piros a torka...stb,igy nem irtak fel semmit,csakhogy továbbra is adjam a lázcsillapitót,felváltva kúppal.Ott nurofen volt nálunk,meg mexalen kúpot mondták-ajánlottak.Egész éjjel vizesruháztuk,mert ott hűtőfürdőt nem tudtam neki csinálni,mert csak zuhanyzó volt.De mindig csak 38-ig ment le,aztán tüzelt szó szerint,annyira forró volt szegény...ma ahogy hazaértünk,egyből elvittük a dokihoz,a miénk már nem volt ott mert délelőttös volt,de a másik ott volt,ő is azt mondta nincs semmi baja,igyon sokat,az a lényeg.Irt fel neki pár gyógyszert(port),kúpot(suppositorium antipyreticum pro parvulo ),normaflort....itthon csináltunk neki hűtőfürdőt,először sirt,de utána élvezte,játszott,bohóckodott a hideg vizben,csodálkoztam is rajta....negyedórát-20percet hagytam benne(24fokos volt),aztán kivettem.Ez is csak 38fokig vitte le neki,aztán 1óra múlva fel ment vissza 39,4re.Szinte egész nap alszik,enni már 2napja szinte semmit nem eszik,inni eleinte még ivott is,első nap reggel egyből megivott 3dl-t,aztán rá pár percre hányt.Nem tudom attól-e hogy hirtelen ennyit megivott betegen,vagy mástól...mert amúgyis ő jó ivó,sokszor megiszik egyből 3-4dl-t is.A hasa is ment tegnap 1x,meg ma 2x.Igazából egyik doki se mondta hogy mi ez,ez a 3napos láz-e vagy sem,de fogalmam nincs mi lehet akkor....nem beteg,nem köhög,2.napja nem lehet levinni a lázát,kicsit megy a hasa,1x hányt,ezek a tünetek.2napja adom neki 2óránként felváltva a nurofent a mexalennel,ez nem baj?Csak mert azt mondta ma a doki hogy nurofent 1nap max 3x adhatok neki,de én tegnap meg az éjszakát is beleszámolva jóval többször adtam neki....Van itthon nurofen,panadol baby,mexalen kúp,germicid kúp,suppositorium antipyreticum pro parvulo kúp.Aki jártas ebben segitene,melyik kettőt adhatom neki felváltva úgy hogy ne ártsak neki,és milyen időközönként?Meg kérdezte a doki van e elég pisis pelus,én rávágtam hogy van,de itthon gondolkoztam,mégis mit jelent az hogy "elég"?Mert eddig volt neki.De ma kb 6órától nem rktam tisztába,mert mintha üres lenne,vagy nagyon kevés lenne benne.Most már megijedtem.Mikor kell aggódnom?Inni se nagyon ivott mondjuk délutántól.Hiába próbáltam most este is adni neki,üvölt,összeszoritja a szájt...stb.De összesen ma kb 5-6dl-t megivott.A gyerekitalát se itta meg tegnap este se,ma se,ma reggel kétszerre megivott 220 ml-t belőle,és ennyi.Enni szinte csak pár bulátát eszik,magába fél szelet kenyér,és jóformán ennyi.Nem baj ha nincs meg a napi 500ml tejalapú adagja?Nem fogadja el.Diétáznia kell azt mondta a doki,ezért se joghurtot,se sajtot..stb,amikkel pótolhatnám a tápszerét nem tudom.Ha valaki átélte ezt,megosztaná velem a tapasztalatát,hogy esetleg milyen gyógyszer kombináció segitett,vagy ital,ennivaló amit megevett betegen is,normális e hogy nem tudom levinni a lázát...stb?Köszönöm!!
2011. aug. 30. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
a lányomnál (11 hónapos volt) minden este, éjszaka 38,7 körül volt aláza, nappalra meg lement normálisra vagy csak hőemelkedésre...aztán 3 nap után mintha elvágták volna...majd jöttek a kiütések.
2011. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nála sajnos nappal se megy le.Amikor megkapja a gyógyszert,akkor leviszi neki,de csak 1-2 órára..Amúgy 13hónapos,elfelejtettem megirni.
2011. aug. 30. 22:08
 3/19 anonim ***** válasza:
Szia, mi 2 hónpja estünk át a 3 napos lázon, és nem tudtam semmivel levinni a lázát, 3. nap viszont már lejjebb ment, és halálra aggódtam magam, de nekünk 4 napig tartott. 3. 3.5 óránként kapott lázcsillapítot. germicid c,panadol nurofen, és az a hosszú amit te írtál, de az nem használt. Nurofen volt alegjobb. viszont a kúptol szegénynek nagyon fájt apoopsija, ezért amikor lehetett szájba kapta. én is egész nap borogattam a testét, és örültem, ha lement 38 ra.Ő sem akart inni, akkor bevetettem a szívószálas ivást, pohárból ivást, kubus sportkupaos ivást, mert ezek újak voltak, és akkor ivott mert teszett neki. én főztem neki kamillateát, pici mézzel(nem lett tőle baja)3 napig nem aludtam, utána pöttyös lett, és utána már jó volt, tényleg mintha elvágták volna. Itasd különféle praktikákkal, és jobbulást neki, mingyárt túől lesztek rajta, tudom milyen rossz.
2011. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
ja, amit megvett az a gyümölcs volt, meg a sütötökös bébiétel, kicsinek is imádta, így akkor azt kapott, meg csupa vitamindús finomságot, Főtt kaját annyira nem ette ő sem.ő is 13 hós volt
2011. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

első vagyok


én is azt ajánlom itasd praktikákkal....modnom én akinek a lánya jó ha egy nap megiszik 50millit.


szóval szerintem ilyenkor megengedett a gyümilé vízzel higítva vagy ma a lányomnak limonádét csináltam és nálunk is van kb. 3 féle csőrös no és kubus meg janas meg ki tudja milyen üveg.


az evésel ne aggódj, annyit vesznek magukhoz ami nekik kell.

két hete nyaraltunk és talán az idegen hely, talán a fogzás miatt is első este a lányom belázasodott, majd két napig elég gyakran volt híg széklete...aztán 4 nap után ismét híg széklet...és persze laig evet és nem is ivott. hívtam a védőnőt hogy menjünk e el otani orvoshoz, mondta ne aggódjunk, adjunk neki több gyümit ami magas víztartalmú...adtunk barackot, de ugye attól mégjobban ment a hasa :)....fogyott végülis 15dekát....aztán hazajöttünk és az elmúlt napokban hála az égnek megint jó az étvágya....még azt hozzáteszem hogy nyaraláskor mikor ment a hasa, másnap vetünk Normaflore-t 20db-ost. ezt majd ajánlanám nektek is. nem kell holmi drága flanc, ez is tökéletes.


jobbulást!!

2011. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm,aranyosak vagytok.Neki is fáj szegénynek már a popsija,annyi kúpot kapott....de már sajnos este a nurofent sem akarta bevenni,úgy kellett páromnak lefognia,és kinyitni a száját....:( Inni ő sajnos a vizet amúgyse issza,hipp instant teát szoktam neki adni,de épphogy csak szine-ize legyen.3-4dl-hez 2-3"babakanállal".Normaflort is mondta a doki,este próbáltam neki,belekevertem a teájába,de mivel azt se issza,igy nem itta meg :S
2011. aug. 30. 22:42
 7/19 anonim ***** válasza:

Mi is most estünk át rajta 2 hete.Nem tudtam mi baja lehet egyszer csak reggelre hőemelkedése volt és délutánra szépen felment38,4re,.Azt hittem a fogzástól van,de utána hallottam a 3napos lázról.másnap elvittem orvoshoz,azt mondta semmi baja,a torkát is megnézte,nem volt piros.hazajöttünk,ebédelt és sugárba kihányta a főzeléket(még soha nem hányt).megijedtem,de többet nem volt ilyen.közben a láza mindig ingadozott.hát 3-4 óránként adtam neki nurofen szirupot,az levitte 37,4re.Harmadik napon 2szer adtam neki szirupot és a délutáni lázcsillapítás után,hirtelen elmúlt a láz.reggelre meg tiszta piros kiütéses lett szegénykém.A 3 nap alatt csak az első napon evett nagyjából,de amúgy szinte semmit.még az a szerencse,hogy cicizett.8 hónapos volt még akkor.Kitartás,nemsokára vége.:)

Jobbulást kívánok

2011. aug. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
meg sajnos ő semmi másból nem iszik,csak cumisüvegből...pedig rengeteg félét vettem már neki,és ott "porosodnak"a szekrénybe...csőröset,szivószálasat,ilyen-olyan poharat...stb,de nem hajlandó egyikből sem inni.Az evésen végülis nem aggódom,mert 13 kg,nem dagi mondjuk,kis massziv :),csak ez idegesit,hogy nem e baj hogy a tápszert se issza,meg mellé még nem is ehet tejterméket most,hogy nem-e baj e.Vettem neki tejitalt,de az sem kell.
2011. aug. 30. 22:46
 9/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Ja ,és nálunk is volt hasmenés,ráadásul le is fogyott vagy 300 grammot:(

2011. aug. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm.Hát szörnyű ez a tehetetlenség :( ő is biztosan fogyott,de remélem holnap már elmúlik.
2011. aug. 30. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!