Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák? A ti gyereket...

Kisfiús anyukák? A ti gyereketek is fogdossa állandóan a kukacát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves és állandóan a pelusában matat.Ha nincs rajt pelus akkor is állandóan a kukacát fogdossa.Tudom,hogy nem szabad tiltani neki meg fújjogni,most fedezi fel biztos.Csak idegesít,hogy még éjjel is álmában a pelusába katat :) (csak azért,mert annyit piszkálja,hogy kifolyik a pisi neki) Normális ez?Hagyjam neki,majd elhagyja?
2011. aug. 31. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Bár nekem nincs gyerekem, de ez teljesen természetes. A kislányok fogdossák a puncijukat. Már egész kis korban felfedezik a gyerekek, hogy a nemi szervük érintése jól esik nekik.
2011. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Abba fogja hagyni,pár nap vagy hét után már nem lesz neki érdekes.:) Addig meg sajnos marad a pisi utáni takaritás,kitartás:)
2011. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Én azt olvastam egyszer, hogy azok a gyerekek "kapnak rá" a kukifogdosásra, akik sokat vannak egyedül, és kevesebb törődést kapnak, ezzel kompenzálnak! FONTOS: Én nem azt mondom, hogy te nem törődsz a babával, félre értés ne essék, de például egy barátnőm kisfia is így van vele, és ő rengeteget dolgozik, otthoni munkát is, és a kicsi, sokat van egyedül a járókában például, és rászokott.
2011. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan még kisebb csak 9 hónapos, de matat ő is, igaz csak ha nincs rajta a pelus. Azt mondta a védőnéni, hogy ezzel nyugtatja magát, mert jól esik az érintése, viszont azt is mondta, hogy ha rajta van a pelus és akkor is csinálja, akkor valami hiányzik neki, szeretet, ölelés...valami. Nem tudom mennyire valós amit mondott, de mivel az enyém csak pelenkázáskor csinálja, így megnyugodtam.
2011. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én végig otthon voltam a fiammal,és rengeteget foglalkoztam vele.Rám nem lehet azt mondani hogy kevés időt töltöttünk együtt.Mégis állandóan fogdosta a kis kukacát.Volt hogy a pici kezével megfogta a bőrt és húzta..rossz volt nézni :)

De hamar le is szokott róla.Jobban mondva onnantól nem csinálta hogy szoba tiszta lett.Szerintem a kisfiúk nem ismerkednek a kukacukkal,hanem a pelenkában befülled,bemelegszik és azért fogják,emelgetik,húzogatják..

Ne aggódj ha már nem lesz pelenka nem fogja csinálni.

2011. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 2 éves.

Kb. 10 hónaposan kezdte a kukifogdosást fürdéskor. Ő a pelusba sose nyúlt be, de ha szabadon volt, akkor rögtön megtalálta. :D

Mikor a szobatisztaság elején jártunk, akkor meg folyamatosan húzogatta, markolászta, mert szabadon volt. 2-3 hét alatt leszokott róla.

2011. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen bizonyos esetekben ezt lehet a szorongás jelének venni.

Persze vannak olyan időszakok főleg mikor megtanul felülni és fogni h ez csak ismerkedés. De ha hosszabb ideig csinálja akkor szerintem valami zavarja a pici lelkét.

2011. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az enyém bodyban volt, azt nem tudta szétkapcsolni, de szokta tépni a pelust, és ha szabadon volt a kukaca, pelenkázáskor meg fürdéskor, akkor fogdozta. Ha tépte a pelust, rászóltam, egyébként nem, hadd fogdozza.
2011. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2 éves az én fiam is,ő már szobatiszta így pelus nélkül ő is folyamatosan fogdossa,ha nincs rajta nadrág.Amíg pelus volt addig nem piszkálta,max a fürdésnél néha oda-oda nyúlt.A férjem szerint is normális,majd leszokik róla.
2011. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves kisfiam is pár napja fogdossa. Mindig csak a szemem sarkából nézek oda, nem szólok, úgy csinálok, mintha észre sem venném. Még nem szobatiszta, de egyre többet van pelus nélkül, és ő csak akkor. a pelusba nem nyúl bele. ijesztő, de azt olvastam, h normális, felfedezi a testét...
2011. szept. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!