Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvittétek a háztól az állatok...

Elvittétek a háztól az állatokat (kutya, macska), amikor megszületett a kisgyerek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 12:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Benti cicánk van, sosem megy ki, eszünk ágában nem volt megválni Tőle! Nálunk családtag az állat is. Évente kétszer visszük orvoshoz, rendben van tartva, fürdetjük is. Semmi gond nincs Vele. Kislányom nagy hangjától fél így közelébe nem igen kerül, lányom meg mászna mindig utána és nagyokat kacag közben ha látja a cicát.

Szerintem csupán hozzáállás kérdése... tisztán kell tartani az állatot és házat is ha van háziállat és mind a gyereket mind az állatot "nevelni" kell és nincs velük semmi gond.

2011. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem válnék meg semmi pénzért, sem semmi másért a kis yorki kutyusomtól.

De amikor megszületett a babum, 10 napig apunál volt a kis kutyim, mert kicsit össze kellett szokjak a babával, és nem lett volna idő arra, hogy levigyem sétálni, meg babusgassam.

Meg nálunk a kutya is az ágyban alszik, így azt nem akartam, hogy azok a bacik, amik a kutyin vannak, az rákerül a hajamra, bőrömre alvás közben, és utána felveszem az újszülöttet.

De két hét elteltével már tudtam figyelni is a kutyira, és a higiéniával is tudtam foglalkozni.

2011. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15%

Mi igen

Egy fehér, hosszú szőrű (talán perzsa fajta) cicánk volt. Mikor terhes lettem már akkor elvittük a háztól. De mikor szültem, még akkor is találtam egy csomó szőrt a házban, pedig tudok rendesen takarítani.

Sokszor hiányzott szegénykém, szerettem nagyon.

Azóta már el is pusztult sajnos.

2011. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12%
Macskat igen,kutyat nem.
2011. szept. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

A párom unokatestrvéréékkel egy udvarban lakunkl.22 hónapos a fia.A múlt hónapban megkapta a kutya. aki évek óta ittvan.Kb 6 éves lehet.Vitték a gyereket tetanuszra és az apja agyon is akarta ütni mérgében, de a gyerek anyja közéjük állt így a kutya még él.Egyenlőre.

Mert azóta mindig elzavarják ha a gyerek 5 méteres körzetében van, de ha a gyerek akarja piszkálni, arra nem szólnak rá.

Én a gyerek anyja helyében nem a kutyát védeném, hanem a gyerekemet.

Az én lányom ma 8 hónapos.Az egyszer biztos, hogy ez a kutya csak egyszer fog nekimenni, utána elvisszük innen, és nem fog érdekelni, ha harag lesz belőle, mert nem a mi kutyánk.

Nehogymár pont kertes házban ne tudjam kiengedni a gyerekemet az udvarra!

2011. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe sem jutott! Miért is kellett volna elvinni? Nem lesz tőle semmi baja a babának. Egy mopszom van, kb. rá se néz a lányomra, ha lent van a földön. Koszt nem csinál, nem bent végzi a dolgát. Ő is a családhoz tartozik.
2011. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem vittük, bár családi házunk van, bentre nem jönnek. (1 kutya 2 macska)
2011. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak azok vitetik el, akik tájékozatlanok, és buták vagy lusták.

Nem szabad a gyerekeket megfosztani ettől.

Az alapvető hihiéniai szabályok betartásával - pl kézmosás - nem lesz semmi baj.

Sokan vagyunk testvérek, mindig voltak állataink, soha semmi bajunk nem volt. És a szüleink sem voltak lusták arra, és szerették illetve foglalkoztak annyira az állatokkal is, hogy "összeszoktassanak" minket.

A kislányoknál macskatartás esetén kialakul a védettség toxoplazmózissal szemben. Igy felnőttként, mikor gyermeket vár, nem kell megszabadulnia a cicáktól. De ha nincs is neki, akkor sem kaphatja már el fetrőzött- vagyis nem jól mosott és főzött zölségektől, gyümölcsöktől, húsoktól.

De nem kell rám hallgatni, kérdezettek meg szakembert. Sok a buta ember a neten, aki terjeszti az innen-onnan halott, vagy a saját fejéből kipattant ostobaságokat, és sajnos sokan hitelt adnak ezeknek.

Én inkább mindig megkérdezek olyat, aki ért ehhez, ez a szakmája és nem kockáztatom, hogy egy 8 általánost épp hogy elvégzett ostoba kommentelőre hallgassak.

Mellesleg sok milliárdan vagyunk a földön, és nem hallottam olyat, hogy minden második gyerek vak, vagy meghalt azért mert macskájuk van. Nevetséges már ez az egész!

2013. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Utolsó válaszoló tökéletesen összefoglalta. Már sok helyen megjelent,nőgyógyász is írt róla cikket, mire kell vigyázni, esetleg vérvételt csináltatni. Ha valaki tényleg szereti az állatot és komolyan fel akar készülni a baba várásra, utána kell nézni mindennek, de nem szabad megválni a kis társunktól. Eszembe nem jutna ilyesmi.
2014. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

[link]

Itt olvashatsz a témáról bővebben.

2014. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!