Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdjem a fogmosást...

Mikortól kezdjem a fogmosást kis fiamnak? Hogyan csináljam? / Már van 6 foga. /

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
de jó hogy kérdeztél, én is figyelek, én lánykámnak is van már hat foga. napokban készülnék olyan fogmosó szettet venni a Brendonban, van hozzá Babamagazinos kuponom.
2011. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

5 foggal ezelőtt ;)

vagy legalább holnap. mosd meg neki mint ha magadnak mosnád, csak fogkrém nélkül vagy egy nagy pici nenedenttel.

2011. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, már tényleg 5 foggal ezelőtt kellett volna. :))


Jó dolog ez az ujjra húzható fogkefe szett, de csak azon babáknál tudod rendesen használni, akik nem harapósok. :) Mi vettünk, és kaptunk is ilyet, de nem tudtam használni neki, mert ahogy ráhúztam az ujjamra, és bedugtam a szájába, olyanokat harapott az ujjamra, hogy csillagokat láttam.

Ezért én onnantól kezdve, hogy kinőtt rendesen a két első foga, ujjra húzható, benedvesített fogtörlő textillel áttöröltem neki - érdekes, ennél nem érezte kényszeresen, hogy harapnia kell, bezzeg az a szilikon cucc... lehet, hogy a cumival hozta összefüggésbe, talán hasonló volt az anyaga.

Aztán mikor kinőtt még két foga, akkortól fogkefével, és Nenedent fluoridmentes fogkrémmel mostam neki (dm-ben lehet kapni, ezt nem baj, ha lenyeli, mert nem tudja kiköpni).

Minél előbb el kell kezdeni, hogy megszokja a baba a fogmosást, na meg így kevesebb az esélye annak, hogy később kirohadjanak a fogai.

2011. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az első foga kinőtt, akkor kezdtük. Vettem a dm-ben egy babafogkefét, beszéltem egy gyerek fogorvossal, így fogkrém nélkül, simán vizes fogkefével mossuk neki minden este fürdés után. Imádja, kitátja a száját, és várja. Ha kész, akkor a kezébe adjuk, és ő magának is "mossa", amíg rákerül a pelenka és a hálózsák. 8 hónapos
2011. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Már elkezdheted neki.Csak simán vizes fogkefével kell átsikálni.

Egy éves kor után:szintén vizes fogkefét kell napközben használni.Este mehet borsónyi fogkrém.

2011. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Babámnak is 6 foga van. Nenedenttel és fogkefével mosom neki. Tetszik neki a fogmosás, tűri minden hang nélkül.

A fogkefét bevizezem és egy lehelletnyi fogkrémet teszek rá csak, azzál átdörzsölöm a fogait. Aztán kimosom a fogkefét és még egyszer "átsikálom" a fogacskákat tiszta vizzel.

2011. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!