Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok. Nem tudok...

Tanácstalan vagyok. Nem tudok nevet választani?!

Figyelt kérdés

Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy gondot jelent majd a névválasztás. Nekem, aki már 11-12 éves koromban tudtam, hogy minek fogom elnevezni a gyerekeimet. Szóval nagyon tanácstalan vagyok ilyen téren, mert fogalmam sincs, el sem tudom képzelni, hogy milyen név illene rá, ami:

- nem túl gyakori (tehát az elmúlt évek leggyakoribb nevei között nem szerepel),

- illik a vezetéknévhez (a vezetéknév Simon),

- vegyesek legyenek benne a magánhangzók (tehát ne csak mély [a, á, u, ú, o, ó], vagy csak magas [e, é, i, í, ü, ű, ö, ő])

- ne legyen közel a névnapja a születésnapjához (a születésnapja májusban lesz),

- legyen szép hangzása, és szép jelentése.


Tudom, hogy nagyon sok követelményem van, de át kell gondolni, hogy milyen nevet adunk egy gyermeknek, aki jó esetben élete végéig viselni fogja.


Mit gondoltok, a leírtak alapján milyen nevek illenének hozzá (lány, illetve fiúneveket is várok)?


És még azt is leírhatnátok (még ha nem olyan szempont szerint választottatok, mint én), hogy mi lett a neve a babátoknak! :)


2011. szept. 3. 08:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Alíz, Olívia, Klaudia
2011. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam:Márk ha lány lett volna akkor Liliána lett volna.
2011. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Annamíra. Külön-külön mindkét név gyakori, de egybe írva nagyon ritka.

Fiúnak pedig Olivér.

2011. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én Rózát adnám lánynak, Milánt a fiúnak :)
2011. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Veronika (november)

Bertalan (augusztus)

2011. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Rebeka, Miléna, Diána, Milán. (A Miléna és Milán névnap nem tudom mikor van, de Rebeka tegnap volt, Diána is mostanság lesz.)


Nekem nincs babám, de kistesóim: Lilianna és Andrea, unokaöcsikéim: Tamás és Koppány, Unokahugocskáim: Boglárka és Eliza. (De van még egy Mia is, de ő nem magyar.) :)

2011. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Nevaeh ***** válasza:
100%

Simon Róbert

Simon Zénó

Simon Ármin

Simon Adrián



Simon Mirella

Simon Szamira

Simon Loretta

Simon Ninetta

Simon Fruzsina

2011. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! én is így dilemmáztam, mint Te :) egészen az utolsó napig. akkor aztán jött az ihlet és mentünk szülni :) a lányom neve Liza Viktória, a fiam Olivér.

szerintem ne görcsölj rá, majd megérzed, mi lesz a megfelelő! nekem tetszik az Izabella és a Dániel.

2011. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló szempontok alapján választottam nevet a kislányomnak. :) Dorina lesz. :) A névnapja szeptember 2, és a név jelentése: Isten ajándéka

Ami még nagyon tetszett, az az Eliza és az Izabella. :)

2011. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen keresőprogram, amiben a te feltételeid szerint lehet keresni nevekre.
2011. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!