Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fegyelmezzem a fiam?!...

Hogy fegyelmezzem a fiam?! Milyen gyerek lesz igy belőle? Imádom a babám de mindig elhülve néztem azokat a "jeleneteket" amikor a kisgyerek veri az anyját, mert valami nem tetszik neki! Többi lent!

Figyelt kérdés

Számtalanszor van olyan hogy valamit nem engedek neki, nem adom oda, vagy épp elveszem tőle, bemérgesedik és rámüt!! Most konkrétan "megpofozott" és közbe vigyorog rajta. Van mikor belémmar, vagy belémharap! Milyen gyerek lesz igy belőle? Ezt még most kéne megtanitani neki hogy nem szabad, de szerintem még nem érti! Mit csináljak? Hogy kezeljem?

11 hós


2011. szept. 4. 10:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, egyetértek
2011. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 krisztivan ***** válasza:
100%
11:42-es vagyok Azt elfelejtettem írni hogy SOSE szabad visszaütni,hiszen akkor az egy jó móka lesz.De ezt már szépen leírták előttem.
2011. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Tényleg csak a szép szó segít, milliószor kell megfogni a kezét, szomorúan ránézni és elmagyarézni, hogy ez anyának/apának stb. fáj, és helyette simogatni, puszilgatni kell (és mutatod, hogyan).

Én is próbálkoztam legyintéssel (még ütésnek sem nevezném), de a második után rájöttem, így még nagyobb kárt okozok.

2011. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem fogja megérteni hogy nem szabad, ha 100x mondod akkor se. Kézre ráütni sincs sok értelme, meg megsértődöttet játszani sem. Ha grimaszolsz hogy fáj, akkor azért fogja csinálni.

Szerintem egyetlen módszer van, hogy megtanítod neki mi az ami fájhat. Nálunk bevált, ha egymás ujját (vagy lábújját) finoman megnyomjuk (játékból) és aztán grimaszolunk, mondjuk hogy áu, meg júj és nagyokat nevetünk. Aztán van olyan kirakónk aminek a tábláján a hátul lyukak vannak, ott dugjuk át az ujjunkat és finoman meghúzzuk, a fiam néha be is kapja és rászorít a fogaival. Szóval feszegessétek egymás határait:) és játékosan megtanulja mit szabad és mi az amit már nem. Ha fájdalmat okoz játék közben, pl erősen megharap akkor leszeded és nem nevetsz. De ilyenkor se mond, hogy nem szabad. Nálunk ez kedvelt játék, és megtanult úgy hozzám nyúlni, úgy megharapni hogy egyáltalán nem fáj.

Ez is egy testi érintkezés, nem szabad tőle elzárkózni, főleg nem tiltani.

2011. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
lemaradt a simogatást is kell tanítatni, de az legyen külön alkalom (ne egy csípés után). Csodát ne várj eleinte odaüt és elhúzza a kezét. Aztán egyre kevésbé üt és végül már csak elhúzza a kezét. 16 hós a fiam és még messze van a tökéletestől a simi, de mindig lelkesen próbálgatja ha mondom simi.
2011. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 klixa ***** válasza:

Hidd el, rövid időn belül túl lesztek rajta. Ezen a szakaszon majdnem minden gyerek keresztülmegy.

Semmiképpen se üsd meg! Most van abban az időszakban, amikor kiépíti a bizalmat, most tanul meg szeretni, most tanulja, mit szabad, mit nem, meddig mehet el, mi a szeretet, stb. Te vagy az ő anyukája, az első szerelme:) Hát segítsd őt, mutasd meg neki, hogy az agresszió helyett inkább szeressen. A simi-simi jó ötlet. Lehet, hogy naponta 100-szor, 1000-szer el kell mondanod, meg kell mutatnod neki, de ez is egy korszak. Gondold végig, ha majd évek múltán visszagondolsz erre az időszakra, mit látnál inkább? Hogy egy megértő anyuka voltál, vagy egy agresszív, aki előbb ütött, aztán gondolkodott. És gondold át az egész szituációt a kicsid szemszögéből is. Azért teszi, mert most ebben a korban van. Dühös, de még nem tudja, hogyan kell az érzelmeit kezelni.

2011. szept. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!