Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Suttogó titkai (1-2-3)...

A Suttogó titkai (1-2-3) valaki olvasta? Mennyire jó könyv? Vannak benne hasznos és jó tanácsok? Valaki áttudja küldeni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nálunk minden altatási problémára a gúzsbakötős módszer volt a megoldás, mundegyik gyerekemnél bevált (2- 3 hetes koruktól átalusszák az éjszakát)
2011. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem az Édes álom jön, keltsd fel a gyereket - ezt nem találtam meg a könyvben, de erre kifejezetten emlékszem.

"Minél többet pihen a gyerek napközben, annál nyugodtabb lesz az éjszakája."

"Következetesen tartsuk az étkezés/ébrenlét/édes álom sorrendet..."

"alvás előtt túl sok inger éri" ezért nem alszik az egyik gyerek eleget - mégis ha az édes álom előtt az ébrenlét van, akkor akaratlanul is sok inger éri.


Erre írtam, hogy nem teljesen a baba, hanem inkább anya igényeit tartja szem előtt.

A másik ilyen az etessük csak nyugodtan cumisüvegből akkor is ha van elég tejünk és szeretünk szoptatni, mert így más is meg tudja etetni, nem kell nekünk - nézet nekem nagyon nem szimpatikus. Persze megértem, hogy azoknak jó ez a tanács, akik idő előtt (tehát még anyatejes időszakban) vissza kényszerülnek menni dolgozni, de nem ez a magyar átlag.



És igen, semmi olyan plusz praktika nincs benne, amit egy tapasztalt barátnő, védőnő, gyerekorvos, nagymama ne tudna. Csak valaki olyan, hogy minél több hozzáértőt megkérdez, valaki pedig elolvas egy könyvet. Hazugsággal vádolni valakit elég pofátlan dolog. Szerintem.

2011. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%

Nézd teljesen mindegy, mi a háttere, a lényeg, akármi legyen is az oka NEM nevelt saját gyereket.

Így a tanácsai is hiteltelenek számomra.

Nem tudom mikor írta műveit, de emlékszem az órás módszert egy anyuka már 1980-ban próbálta eljátszani. Minden gyerek addig használhatja a játékokat a játszótéren, míg az óra csörög. Hirtelen egy példa.És megnéztem jóval később lett bébiszitter is, nemhogy a könyvét megírta volna.

És sok, más dologra is emlékszem a 70-es, 80-as években ezek már divatban voltak.

2011. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

NEM nevelt saját gyereket???

Ezt mégis honnan veszed???

Nézzük csak az idézetet, amit elferdítettél (levágtad a mondat második felét, pontot raktál oda, ahol az eredeti szövegben ",but" van... Márpedig tudjuk, hogy ami a "de" szócska előtt van, az nem számít...):

"In 1992 she moved to America with her second husband, a car dealer, leaving her two young daughters from her first marriage in the care of their grandmother. This led some to question her parenting abilities, but Tracy Hogg wanted her children to continue their education in England, and the girls joined her during the holidays."

2014. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!