Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sikerült elfogadnod, hogy a...

Sikerült elfogadnod, hogy a gyereked rossz evő és az is marad?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen azoknak szól, akik ilyen típusú gyerekeket nevelnek. Az én lányom most 13 hónapos, és ha rám hasonlít, nem fog változni. Nem akarom félvállról venni a dolgot, de egész nap se szeretnék ezen aggódni. Aki már túljutott ezen, mesélne, hogy sikerült? Hogy lehet ezt megemésztenie egy anyának, hogy bárhogy próbál, nem bír rendes adagot megetetni vele.
2011. szept. 8. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nehéz lehet. Bár az én lányom normálisan eszik, de anno én nagyon rossz evő voltam. Anyukám a mai napig nem tud belenyugodni, sőt most már az én kislányomon próbálja behajtani az elmaradt kajaadagokat! Ha lehet egész nap tömné a lányom és hiába mondom, hogy de hát jól eszik, nyugi. Anyu meg csak azt mondogatja, hogy de hát te olyan rossz evő voltál, olyan rossz...

Úgyhogy neki az elmúlt 30 éveben sem sikerült feldolgoznia, nagyon mély nyomot hagyott benne, hogy rossz evő voltam.

Viszont mindig mondom neki, hogy anyu, felnőttem, itt vagyok épen és egészségesen! Ja, és már étvágyam is van! :)

Bocs, hogy segíteni nem tudtam, csak remélem egy picit megnyugszol, hogy nem vagy egyedül a helyzettel, és remélem túl lesztek ezen az időszakon!

2011. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

én azt gondolom, hogy azért rossz evő egy gyerek mert anya ettől kiborul, rosszul viseli, megutáltatja vele az evést azzal, hogy ott kell ülni és tömködni belé :D


sokszor az is a baj, hogy anyukák nem tudják mennyi is az egy adag ilyen piciknek és dupla annyit próbálnak beletuszmákolni a babákba.


én tényleg nem csinálok már belőle ügyet, ha 3 napig nem eszik se vágom földhöz magam. és imád enni!!!!!!! akkora adagokat képes betolni mostanában, hogy csak pislogok :D

2011. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krisztivan ***** válasza:
100%
Bocsi az OFF-ért.Páromnak van egy 7 éves kisfia.Nagyon rossz evő.Én nem szoktam tömni mert nem látom értelmét.Az apja -kiszámoljuk hogy még 5 kanállal egyél-hát így.Ha velem van otthon és nem görcsölünk az evésre akkor van hogy 2X vacsorázik.Ha az apja is itthon va akkor inkább csak joghurtot enne.Szerintem minél hamarabb tudjuk mi szülők elfogadni hogy nekik kevesebb is elég annál jobb lesz a dolog.
2011. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 6 hós koráig csak anyatejs volt, és utána 1 éves koráig csak gyümölcsöt fogadott el, se zöldség, se hús....hát aggódtam, de a gyerekorvos megnyugtatott, ha szopik, nem lesz baja... pont 1 éves volt, mikor 1x evett a húslevesből, mindent, tésztát, húst, répát....nem vitte túlzásba, de evett. onnatól elkezdett csipegetni, aztén egyre többet. nagyon ügyeltem rá, hogy ne éreztessem vele, hogy idegesít a nemevése. amúgy a súlya mindig optimális volt. Szép fokozatosan kialakult. Most 2,5 éves volt június végén, és nagyjából mindent megeszik. Vannak dolgok, amiket nem, de nem sok, és az egy felnőttnél is előfordul, hogy ezt vagy azt nem szeret. De sosem volt az, hogy ha nem evett meg x dolgot, akkor még 60 másikat megpróbáltam belétuszkolni. A mai napig még van 1 másik választás, aztán ha az se megy, akkor az a kaja kimarad, niylván nem éhes....arra is figyelek, hogy nassnak ne kapjon túl sok édességet stb, mert akor látványosan rosszabbul eszik. pl ha 10óraira egy túrórudit kap, akkor az a 10 órai inkább 9:30kor van, és utána már csak max. valami alacsonyabb cukortartalmú gyümi, tehát nem szőlő vagy banán, hanem alma vagy barack. és inni vizet kap napközben, ha gyümilevet kap mégis, akkor az 100%-os.
2011. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

14.21-nek.

Számítottam rá, hogy valaki majd azzal jön, biztos érzi rajtam a gyerek. Igen, tuti érzi, de nem hiszem, hogy mindenkin ezt érezné. Csak mert már azt is kipróbáltuk, hogy olyan etesse, aki másképp viszonyul hozzá

2011. szept. 8. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:

szia!

nekem mostanában sikerül elfogadnom talán:) 3 éves. Újszülött korától rossz evő, kórházban is volt emiatt, rengeteget vizsgálták is, kezelték minden sz.rra, de igazából nem derült ki az oka. Mostanában már én se nagyn izgulok emiatt, azt hiszem, 3 év kellett, hogy elfogadjam. De a 3 év alatt végig görcsben volt a gyomrom és vért izzadtam:(

2011. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, már mi is voltunk kórházban. Egészséges:)
2011. szept. 8. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is azt vettem észre, hogy akkor eszik normálisan, amikor nem foglalkozok vele. Én 2 éves koráig stresszeltem magam ezen, de úgy döntöttem ezentúl nem fogom. Már odáig is eljutottam, hogy étvágygerjesztőt írattam fel a dokival, ki is váltottam, de mielőtt beadtam volna neki elgondolkodtam rajta, hogy valóban ekkora szükség van rá? Mert egészséges, nem kórosan sovány, és ha éhes akkor mindig szól és eszik, (csak persze nem úgy mint a jóevő gyerekek). És úgy döntöttem, hogy nem adom be, mert lehet hogy csak ártok vele a későbbiekben.

Szerintem teljesen úgysem tudunk ezen túl lendülni, mert aggódó anyukák vagyunk, ezért. Nálam még mindig vannak néha napok amikor bekattanok. Pedig tudom hogy én is nagyon rossz evő voltam, 16 éves koromig nem ettem főtt ételt, szóval a lányom még így is jobb evő mint én voltam.

2011. szept. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

azt írtad, ha nem foglalkozunk vele, akkor jobban eszik. ezalatt egyszeri alkalmat értesz, vagy azt, hogy folyton azt látja nem érdekel a mennyiség?

csak mert egyszer kétszer szerintem már velem is előfordult, hogy csesztem az egészre, nem is zavart, hogy nem kér. de következő alkalommal ez már nem így volt

2011. szept. 8. 20:14
 10/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Ezt akkor vettem észre, amikor hazamentünk (külföldön lakunk), és egyszerűen nem volt türelmem v időm(?) ilyenekkel foglalkozni, lefoglalt egy csomó más dolog. Meg ott volt anyám is, ő is azt tanácsolta, hogy hagyjam békén a gyereket. Nem stresszeltem magam, nem néztem hány kanállal eszik, mit eszik, és utólag a két hétre visszatekintve azt vettem észre, hogy sokkal jobban evett és az étvágya is jobb lett. Azóta is igyekszek ilyen lenni. Észrevettem azt is, hogy neki is vannak napjai, hogy kevesebbet eszik, vagy van olyan étel, amiből alig eszik, mert gondolom nem szereti. De ha belegondolsz a felnőtteknél is ugyanez van. És az amit te rendes adagnak gondolsz, az lehet hogy neki sok lenne, ő tudja jól mi neki a rendes adag. Én mostanában mindig megdicsérem a gyereket már akkor is amikor egy kis főételt evett, és látom hogy nagyon örül ilyenkor. Már ez is nagy fejlődés tőlem, mert régebben csak leszidást kapott, amikor nem evett annyit amennyit én szerettem volna.
2011. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!