Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babája értelmileg lassabban fejlődött az átlagnál? Úgyértem nehezebben értett meg dolgokat, később kezdett beszélni, önállósodni! Volt ennek valami oka, előzménye? Vagy nem mondtak rá semmit?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 16:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15 és fél hónapos.Eddig nem gondoltam, hogy le lenne maradva, de most akkor lehet hogy ő is. 1-2 szava van, és kb. 2 állathangot utánoz. Kanállal próbál egyedül enni, de nem sikerül. Inni iszik egyedül pohárból, ha hagyom, de akkor mellé is megy.Az építés nem érdekli. Párszor egymásra rakott 2-3 kockát, de általában elő sem veszi őket.Sok mindent megért ő is amit kérek, de csak ritkán figyel rám, többnyire nem veszi tudomásul amit én mondok neki, és másra figyel. Pápázni csak ritkán, és nem akárkinek szokott. Puszit csak 2 napja ad, eddig ha kértem rázta a fejét, hogy nem. "Rajzolni" viszont szeret. Nem mondták a fejlesztőben, hogy mit kellene tudnia?
2011. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 17 hónapos, szinte ugyanaz, mint a kislányod. Igaz, ő pápázik, viszont nem hozza ide a játékokat, szóval egálban vagyunk. :)

És soha, egyszer sem jutott még eszembe, hogy le lenne maradva a kortársaihoz képest!!!!! Ahogy látom a környezetünkben, a játszótéri gyerekeknél, egyik sem kiemelkedően "okosabb" mint ő. Vannak dolgok, amiket valamelyik jobban tud, másban ő az ügyesebb. Mindkettőnk szülei felneveltek két gyereket, és nem mondták, hogy bármi gyanús lenne. Sőt, anyósom mindig elmondja, hogy mennyivel okosabb a kisfiam, mint a férjem volt az ő korában. Aki egyébként mára fejlesztőmérnök, szóval behozta. :)))

Nincs lemaradva a kislányod. Jó, lehet, hogy nem üti meg az itt időnként megjelenő szupergyerekek szintjét, akik egyévesen már szobatiszták és mondókáznak, de hidd el, egy teljesen normálisan fejlődő gyerek, és aki mást mond, az hazudik.

2011. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ja, a képeskönyvben mutogatáson én is kifeküdtem. :))) Már a számon volt, hogy esetleg ne deriváljon? Ezen felbuzdulva le is ültem vele képeskönyvet nézegetni, de inkább megette. (a könyvet).

2011. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igazából a fejlesztőbe mondták hogy el van maradva az átlagtól!Lányom is hypotoniával született,mindent később csinált picit,még csak most tette meg az első önálló lépéseket is!Doktornőnk javasolta még 10 hónapos korába hogy menjünk el a fejlesztőbe mert szükség van rá.Most pl.hiányolják hogy még nem mond értelmes szavakat,nem utánoz állathangokat.Meg sok olyan dolog van amit itthon megcsinál de oda megyünk és csak csimpaszkodik belém és nem nagyon akar csinálni semmit!Hiába mondom hogy otthon ezt meg azt megcsinál, attól tartok nem mindent hisznek el!Komolyan elgondolkodom hogy van e értelme oda járni,ezért kérdeztem véleményeket!
2011. szept. 12. 17:12
 15/15 anonim ***** válasza:
nincs értelme...főleg ha tudod h ott ugy se produkálja magát..nyugi,irtam h kisfiam is ennyit tudott...
2011. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!