Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós múlt a kisfiam és...

9 hós múlt a kisfiam és amikor feláll mindig lábújhegyezik ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Adjak rá esetleg kis cipőt az segítene?
2011. szept. 10. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 6,5 hónapos korában állt fel először,kezdetben lábujjhegyezett ő is,szerintem ne adj rá cipőt még.
2011. szept. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya is lábújhegyezett,neki azt mondta a doki,hogy bentre adjon rá cipőt!De én inkább megkérdeznék egy ortopédust!
2011. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt. Én megkérdeztem egy gyermekorvost, akiben maximálisan megbízok. Ő azt mondta, hogy bent a lakásban mindenképp legyen a gyermek mezítláb. Max zokni ha hideg a kőpadló. A lábujjhegyen járás kicsi korban természetes, még nem tudja a baba hogyan kell lépni, menni. Most tanulja. Nekem azt mondta a doki, hogy ne szóljak rá, hagyjam a lábujjhegyen való lépéseket, magától le fog szokni róla. Viszont ha 18 hónaposan is még lábujjhegyen megy, akkor el kell vinni orvoshoz mert az idegrendszeri probléma.

Nekünk kb 2 hónap alatt magától leszokott. Most 14 hónapos és szépen leteszi az egész talpát.

Szóval ne aggódj, ki fogja nőni.

2011. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, nem nagyon szabad cipőt adni a kis lábakra mert torzítja a láb boltozatának kifejlődését. Nekünk ezt mondták.
2011. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ha 18 hónaposan is még lábujjhegyen megy, akkor el kell vinni orvoshoz mert az idegrendszeri probléma."


Ez így van sajnos,a kisfiam még 4 évs korában is lábujjhegyen járt,figyelemzavaros,éretelen az idegrendszere,emiatt fejlesztjük.

2011. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég! A 20 hós lányom is állandóan lábujjhegyen jár, de remekül le lehet kötni a figyelmét, szépen, hosszan eljátszik egyedül is akár. Milyen jelei lehetnek ennek a fajta figyelemzavarnak?
2011. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviba kerüléskor az óvónénik szóltak,hogy ez egy tünet,persze volt mellette más is ,mozgékonyság,kivonja magát a feladathelyzteből(óvodai csoportfoglalkozás)nem teljesíti a kéréseket,mintha meg sem hallaná.

Még most is furcsán jár,ma már 5 éves,sajnos igaza volt az óvónéniknek,holott nagyon nem örültem,hogy kitalálják,hogy valami probléma van a kisfiammal.

Megállapította pszichológus,gyógypedagógus,pszichiáter,ideggyógyász,hogy figyelemzavaros,a hiperaktivitást nem mondták még 100 %-ra ki.

2011. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szegény kicsi fiú, kívánom, hogy fejlődjön szépen az idegrendszere. Ha tényleg hiperaktív lesz, kemény lesz nektek. De van egy jó hírem: sok hiperaktív gyerek kiemelkedően intelligens.
2011. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!