Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék nyaralni menni a...

Szeretnék nyaralni menni a nyáron 9 hos babámal de a férjem azt mondja nem lenne pihenés, ugyan az lenne mint ithon, hogy a babának aludni, enni kell, nyügös stb. és nem éreznénk jol magunkat, nem lenne kikapcsolodás, igaza van? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Szereti a fiunkat,csak őugy szeretne nyaralni hogy ne keljen rohanni haza mert mst ennije kell,aludnia kell,este nem mehetnénk sétálni mert fürdés etetés alvás van,és nappal is azlenne mint ithon hogy mindig a teendökkel vagyunk elfoglalva szerinte igy nem érdemes elmenni majd ha nagyobb lessz jövöre,mert akkor már kevesebbet alszik és olyat ehet mint miakár a strandon is.Igaza van és tényleg nem jo ötlet idén nyaralni menni?Nálatok hogy telt a nyaralás amikor ekkora volt a baátok?
2009. ápr. 22. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát igaz, de azért az sem mindegy, hogy nem te főzöl-takarítasz-mosogatsz stb. És az apja egész nap ott van, többet babázik. Szóval neked tuti pihenés, a kölyöknek nincs rá szüksége, de elboldogul, az apja meg örülhet, hogy többet lehet veletek.

Szerintem ha van rá keret, hogy kényelmes helyre menjetek, akkor persze.

2009. ápr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igazán énapartmanba szeretm volna menni igy a kjárol nekünk kéne gondoskodnunk,a szálloda nagyon drága lenne meg hát a babának ott nem tudok melegiteni kaját,meg fözni.De igy akkor azal is telik az idö igy lehet tényleg nem érdemes elmennünk?
2009. ápr. 22. 09:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne haragudj, de ez önzőség a férjedtől! Miért ne érezhetnétek jól magatokat? Egyrészt neked 100% kikapcsolódás lenne a napi mókuskerékből, hogy egy pár napig nem kéne főznöd mosnod és egy kicsit a kisfiatokkal lehetne együtt, veled!! Szerintem beszélj vele és menjetek egy kicsit kikapcsolódni, mert mindkettőtökre rá fér, gondolom ő rendesen dolgozik, te meg végre kikerülnél a négy fal közül, hidd el megéri elmenni legalább 2-3 napra!

A strandon meg ha visztek a kisfiadnak egy- két üveg bébikaját azt megmelegítik szívesen és ti meg tudtok enni azt amit szeretnétek, nincs ezzel probléma.

Kellemes nyaralást és kikapcsolódást kíván nektek 11 hónapos anyuka!

2009. ápr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam lassan 1 éves lesz.Eddig úgy vártam a nyarat,hogy majd már ilyen "nagyfiúval" milyen jó lesz ,mehetünk nyaralni,de megváltozott a véleményem.Lehet,hogy rosszul gondolom,de egyszerűen félek idegen helyre vinni és fogalmam sincs,hogy miként viselné a dolgot.Valószínűleg ő még annyira nem élvezné,inkább úgy tervezem,hogy 1-1 napra a közeli tópartra ill.kirándulni mennénk és mindig a megszokott helyén aludna.Lehet,hogy nem kellene ennyire túlaggódnom a dolgot,de még nem aludt máshol és elég nehezen szokja meg az új dolgokat.Majd jövőre már talán bátrabbak leszünk,de idén úgy érzem,hogy mi is nyugodtabbak leszünk,ha itthonról megyünk erre-arra.
2009. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy megszületett a babátok, megváltozott az életetek. Szó sincs arról, hogy le kell mondani a jóízű nyaralásról, csak egy kicsit másképp lesz, mint eddig. Mi is apartmanban voltunk, és ugyanúgy megvolt a napirendünk, mint itthon, mégis szuperül éreztük magunkat. Vittem üveges bébikaját is, és felváltva csináltuk azt, hogy egyik nap főztem, másnap bébikaja (ilyenkor több programot tudtunk szervezni). Az alvással persze neccesebb, de mivel babám kora délelőtt és du 1től aludt, du 3tól már sokmindent tudtunk szervezni. Próbáld meg valahogy átgondolni, és szerintem menjetek el nyugodtan. Ne várj vele, csak akkor lesz olyan mint régen, ha a babát valakire tudjátok hagyni.
2009. ápr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
KÖszi!Én nem szeretném senkire hagyni a fiamat még egy jo darabig mert csak anyos lenne az aki szobajöhet de vele nem vagyok joba igy ez kilőve egyenlőre késöbb meg ugy gondolom hogy nem jjo dolog a gyereket ithonhagyni ha nyartalni megyünk mert neki is jár a nyaralás,na de ez még a jövö!Én is ugy gondolom jo lenne elmenni és megteszek mindent hogy meggyözzem a férjemet is erröl,még anyit hogy szerintetek maradjunk magyarországon vagy mehetünk horvátba mert igazábol ezt terveztük még tavaj de amiota megvan a bab elbizonytalanodtam hogy lehet -e ilyen messzire menni elsöre?Köszi a válaszokat!
2009. ápr. 22. 09:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

És ha nem hárman mennétek, hanem pl. a gyerkőc keresztszüleivel, nagyszülőkkel, bár azt írtad, hogy csak anyós van, a többiekkel mi a helyzet?


Én is a "főzzön más"-ra szavazok, de ha nem fér bele a keretbe, akkor simán főzhetsz előre és lefagyaszthatod. Pl. jó nagy adag pörkölt: egyik nap pörkölt tésztával, másnap pedig főzhetsz egy gyors főzeléket, amihez a pörkölt a feltét. Meg lehet úgy tervezni előre a menüt, hogy ne kelljen minden nap a konyhában dekkolnod.


Mi akkor voltunk telelni, amikor a baba 7 hónapos volt, nagyon-nagyon szuperül éreztük magunkat, mivel apa is ott volt, így én is tudtam pihenni, a gyerek is nagyon élvezte.

Nyáron sokkal több a lehetőség, simán lehet a szabadban altatni a gyereket délután. Abban is nagyon igaza van az egyik válaszolónak, hogy ha ti kifőzdében, étteremben, akárhol esztek ezer örömmel megmelegítik a baba kajáját.

Ezen nem szabad egy percet sem gondolkodni, irány nyaralni!

2009. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még maradjatok itthon, várjatok még a külföldi úttal. Annyi szép hely van, ahová lehet menni. Később a babátok is jobban értékeli majd a tengerpartot! Remélem, sikerül a férjed meggyőzni...
2009. ápr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi most voltunk 4 napra húsvétkor egy wellnes szállodában. 8 hós a kisfiam. Még anyatejet eszik, csak délbe eszik főzit. Nagyon jól elvolt. Ha étterembe mentünk adtam a kezébe egy fél almát, vagy egy darabka kiflit és azzal elvolt még mi ettünk. A medencében pancsolást meg annyire élvezte, hogy a visongatásától zengett a helység és nem lehetett kiszedni a medencébő. Ha éhes volt adtam neki tejcsit, nekem cümisüvegből eszik, vagy bébikaját amit ételmelegítőben melegítettem amit vittünk magunkkal. Szóval egy élmény volt neki és nekünk is. És az alvással sem volt probléma, ugyanúgy átaludta az éjszakát mint itthol. És legalább mi is ki tudtunk kapcsolni egy picit. Volt játszótér ott meg a csúzdát és a hintát élvezte nagyon.

Szóval nekünk nagyon jó volt. Szerintem próbáljátok meg.

2009. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!