Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is megváltozott a...

Másnak is megváltozott a férje, miután megszületett a baba?

Figyelt kérdés
A párom sokkal jobban szeretett volna már babát, szinte kapuzárási pánikja volt, hogy még nincs gyereke. Mindig mondta, ha terhes leszek majd "kényeztet". Ez nem így történt, sőt, mikor pozitív lett a teszt, utána is még azt mondogatta, hogy biztos nem az övé, stb. Mikor megszületett a manó, 5-6 hétig tök normális volt, majd ahogy múlt az idő egyre türelmetlenebb lett. Egész nap dolgozik (előtte is ennyit dolgozott), szinte 8-10 órakor ér haza este majdnem mindig. Ha 10 percre adom neki a gyereket, akkor már 2 perc után a játszószőnyegre teszi, alig játszik vele, nem nagyon beszél neki. Idegesíti, ha sír, mert csak nála sír, mondja ő, és hogy nem szereti őt. Hiába mondom, hogy velem van egész nap, alig látja, jó, hogy engem követ mindig a szemével és nála nem nyugszik meg olyan könnyen. Ilyenkor odaadja nekem vagy leteszi. Amúgy éjjel sem kel fel hozzá, hétvégén is keveset foglalkozik vele. Az is idegesíti, hogy nehezen akar szopizni a pici, sokat kell fejnem, pótást adni, hogy megszivat a gyerek engem. Szedek sokféle tejserkentőt,mondta, hogy hagyjam abba, majd kap csak tápszert. Persze én minden cseppet kifejek amíg csak tudok, nem tenném ezt a babámmal. Ha sokat sír idegesíti, sokszor csúnyán beszél a gyerekre is, sokszor mondja, hogy minek él, meg persze hülyeségből, hogy váljunk el. Kikészülök. Eddig nem lettem depressziós, imádom a kisfiam, őt legalább szerethetem (amúgy is olyan típus vagyok, hogy szeretek adni, bújni, kényeztetni). Ha a pici nem lenne befordultam volna. Mondtam neki, hogyha így folytatja miatta leszek depressziós és akkor majd nézegethet! Más is van ilyen helyzetben vagy csak én reagálom túl a dolgokat?
2009. ápr. 22. 08:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A 9:16-os olyan szépen leírta, hogy adtam neki pontot.Szeretnék én is ilyen türelmes lenni.Gratula!

Csak az a borzasztó hogy mindig a fáradt nőnek kell meghunyászkodnia!

2009. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Ja, az, hogy féltékeny a picire, nem hinném. Előtte sem vitte túlzásba a közeledést, most meg annyira sem. Ha én közeledek akkor is hárít. Amúgy soha nem ez volt a meghatározója a kapcsolatunknak, ez egyikünket sem érdekelt igazán, ez csak másodlagos dolog. Most meg főleg, hogy már hárman vagyunk.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat, csak irigykedni tudok másokra, akiken tényleg látszik a boldogság, harmónia a csalában. Nálunk sajnos szinte már csak látszat. Még jó, hogy a kicsimnek át tudom adni azt a sok szeretetet, törődést, ami bennem van.

Sok boldogságot mindenkinek és kitartást, türelmet, aki hasonló helyezetben van velem.

2009. ápr. 22. 09:33
 13/17 anonim ***** válasza:
9:16-os vagyok, köszi a pontot. Ha nem fordultam volna 100%-ot a viselkedésemmel, szerintem olyan mély depibe zuhanok, hogy senki nem hozott volna ki és minden tönkrement volna, ezért szántam rá magam a stílusváltásra. Ahogy megváltoztattam a szemléletem és a türelem angyala lettem, ugy jött helyre minden:) az én férjemmel beszélgetni ilyen dolgokról 10 év együttlét alatt talán háromszor sikerült, szóval nem lehet! Ezért kell nekem türelmesnek lenni és rávezetni a dolgokra! Jajj, se ki nem mondta nekem bakfisként, hogy a felnőtt lét ilyen nehéz.... Nem siettem volna annyira nagylány lenni....:)
2009. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

9:16-os

Hát akkor a férjeink nagyon egyformák lehetnek. Mi is 10 éve vagyunk együtt. Az én férjemmel sem lehet beszélni,mert ugye mindig nekik van igazuk. Én a 10 év alatt rengeteget nyeltem, inkább szó nélkül tűrtem, mert tudom,hogy milyen a természete. Soha nem vesztem vele össze semmin, inkább én is a női logikám elővettem és próbáltam az ő szemszögéből megközelíteni a dolgokat és rávezetni dolgokra. Akkor már csak azt kell megvárnom, hogy nagyobb legyen a kisfiam, talán akkor már ő is jobban kiveszi a részét a nevelésben.

2009. ápr. 22. 09:43
 15/17 anonim ***** válasza:
9:25-ös.Én is azt hittem a baba miért él?Kommentet olvasva,foglalkozz vele is és győzd meg,hogy ö a legjobb apa.Tényleg ha bármit tesz ne vond kétségben,még ha rosszul is csinálja.Kérd meg tegye tisztiben,segtsen fürdetni,érezze hogy ö is fontos.Tudod a második babásoknak szoktuk ez ajánlani,a testvér szerep.A férjednek is kell a bátoritás,mert lehet hogy ö is szenved,de nem mer róla beszélni.
2009. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Hát úgy néz ki,hogy a 10 év fordulópont.Mi is 10 éve vagyunk együtt,a lányunk 8 hónapos,és apukát szinte alig látjuk.Heti 2xedzésre megy mweló után,este fél 9 mire ilyenkor hazaér.Bébi már alszik,Én hulla vagyok/még mindig sokat vagyunk fel éjszaka/A többi napokon haza jön fél6 körül,puszi a gyereknek,aztán kimegy/most épp hintát gyárt/Teljesen felületes,azt mondja elege van,hogy hazajön,és Én mindig fáradt vagyok!/egyszer nem kelt még fel a gyerekhez,lévén cicizik/Kaja van,mosva van,takarítva van.Most már ha itthon van se jön be fürdetésre,mert még dolgozok kint kifogással.A szex is egy nagy kalap k..i!Egyátalán nem vonz,a gyerek óta nem is nagyon kívánom.Néha próbálok a kedvébe járni,de viszont nem sokat kapok.Mindenki azt mondja,hogy majd ha már jár,és beszél a bébi jobb lesz!REMÉNYKEDJÜNK!
2009. ápr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Pontozzatok le nyugodtan, de akinek ilyen gondja van, az sajna rosszul választott párt magának.

Egy párkapcsolatnak nem arról kell szólnia, hogy alárendelem magam a férjem irreális elvárásainak, jó-vagy rosszkedvének.Az egyensúly a lényeg, annyit adok-kapok, amennyit a másik is ad-kap, és ennek természetesnek kell lenni, nem görcsölések, erőlködések árán.Olyan meg a világon nincs, hogy majd egyéves korában szeretem a gyerekemet, én már otthagytam volna a fenébe, ekkora parasztot!Bocsi, csak felmérgeltem magam.

Amúgy egyéves gyerekkel sokkal többet kell foglalkozni, mint egy pár hónapossal, sokkal jobban igényli a jelenlétedet, játékot, na majd akkor mit fog csinálni apuka????

2009. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!