Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mondjam a rokonoknak...

Katalin02 kérdése:

Hogyan mondjam a rokonoknak ne jöjjenek majd a babát az elején látogatni? (ne sértődően de én csak a babával párommal és az az érzésem hulla fáradt leszek) és ha eröltetik hogy csak 5 percre mennénk be?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 19:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Júniusban szültem, és egyszerűen közöltem mindenkivel, hogy látogatókat majd augusztusban fogadunk. Így is volt.
2011. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%

Én dec. 16-án szültem, és már előre megmondtam, hogy az első 6 hétben (Karácsony és a szülinapom ide vagy oda) csak a szüleink és a testvéreink (1-1 plusz a házastársaik) jöhetnek.

Egy nagynéni volt, aki közölte hogy az túl sok, de meg sem hallottam.

És én is vettem antibakt. foly. szappant, tavaszig mindenkit beparancsoltam a fürdőszobába, hogy használja.

A fiam már 21 hónapos, de ma is simán rászólok bárkire (legyen az akár anyósom), hogy vegye le a cipőjét és mosson kezet, mielőtt összeborulnak a kicsivel.

Azért anyukád és ha jóban vagytok anyósod nagy segítség, nekem az első heteben főztek és vasaltak, ami megfizethetetlen volt.....

2011. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt gondoltam hogy szülők + testvérek ritkán nagy előkészülettel (kézmosás) jöhetnek de csak akkor ha nem vagyok halálosan fáradt első a saját családom.
2011. szept. 10. 20:41
 14/18 Softness ***** válasza:
59%
ha eleg intelligensek a rokonok maguktol tudjak, hozzam csak 2 het utan jottek. van egy otletem csinalsz egy babalatogato bulit, akkor mikor te akarod es meghivod oket,akkor biztosan akkor fognek jonni es nem hamarabb
2011. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Az se rossz ötlet.
2011. szept. 10. 21:06
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém volt, a rokonaim közül senki nem is akart jönni, felhívtak gratulálni, és mondták hogy majd a baba 3 hónapos kora után meglátogatnak. Anyósom gyakran járt segíteni, néha hozott magával egy-egy rokont, aki éppen náluk járt, de senki nem jött betegen, mindenki kezet mosott, stb. Fárad voltam én is, de nem szóltam neki, mivel tényleg csak egyszer kétszer fordult elő.
2011. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

én vagyok akkor a túl laza anya :)

én örültem, hogy jönnek a rokonok, segítettek, míg szoptattam befogtam őket mosogatni vagy port törölgetni :)

3 hetes volt karácsonykor a fiam, akkor körbejártuk a családot, nagymamáméknál 18an voltunk :)

beteget nem engedtem be, más meg jöhetett 1-1 órára ha akart :)

2011. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

én mindkét szülés után 3 héttel éreztem azt, hogy képes vagyok vendéglátásra.

Addig idegesített, ha jöttek a mamák, mert nem akartam azért naponta takarítani, rendet rakni, mikor egész éjjel nem aludtunk.

És akkor ráadásul jöttek, fogdosták (ez főleg anyóséknál idegesített), megmondta a "frankókat" (hogy neveljem, de nagy a hasam, nem kell csend a babának-ő ordít,én sem tök csendet akartam), szóval képzelheted hova kívántam.

A kórházban ugyanezt csinálta. Sürgetett szoptatásnál, hogy itt van, menjünk ki (nálunk nem jöhettek be-szerencsére-, uh a másodiknál megmondtam, mikor megszületik bejöhetnek, utána nem kell.

2011. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!