Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindegyik orvos ennyire rá...

Mindegyik orvos ennyire rá van kattanva a percentilis táblázatra?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 mérés alkalmával mindig megjegyezte, hogy kiment a kislányom a táblázatból. Szépen, folyamatosan nő és hízik, miért kell ennyire papír szerint nézni mindig?
2011. szept. 11. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekik ez valami előirás lehet,hogy ha a táblázaton melül marad,akkor az a jó,ha kimegy,akkor az figyelemfelkeltő.

Nektek a súly vagy a magasság tér el?

Nekünk 1 évesen kisebb volt a kisfiam,mint a táblázat szerint kellett volna,de 2 évesen behozta. Úgyhogy tényleg hülyeség,mert nem biztos,hogy egyenletes ütemben fejlődnek állandóan.

2011. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindkettőben eltérés van.
2011. szept. 11. 10:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az az etalon, az olyan, mint nekünk felnőtteknek a testzsír %.


Percentil nélkül elég nehéz lenne kideríteni, h kórosan sovány, v épp elhízott a gyermek.

2011. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ránézésre azt mondta a dokinéni, hogy milyen szép, formás baba. Amikor pedig beírta a táblázatba az adatokat, akkor mindjárt megjegyezte, hogy ez nem az igazi.

Ezért nem tudom, hogy miért ennyire kell a percentilis-hez alkalmazkodni.

2011. szept. 11. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

anno a nagyoknál is nézték

a lányom mindig alatta volt mint a magasságban mint a testsúlyban de mivel rendesen fejlődött nem mondott a doki semmit sem (1 évesen volt 72 cm és 8700g)

amugy én és az apja is alacsonyak vagyunk

emellett a fiam mindig túlszaladt mind a kettőben de arányos volt és ö is jól fejlődött (1 évesen volt 10,5 kg és 83cm)


most ikreknek nézik őket pedig 3 év van közöttük :-))


szal szerintem azért kell h valamihez viszonyítsák a gyereket ha arányos és rendben fejlödik akkor semmi baj nincs

mondjuk ami hiba benne h nem figyeli az szülök alkatát

szal egy alacsony szülőpárnák nem hiszem h magas gyereke lesz

magyarán összegeztek egy halom gyerek méretét átlagot vontak és tettek rá +-10% és rámondták h ez a jó


ha 180cm magas vagy és a párod is veri a 2m akkor a gyerek is magas lesz persze h kimegy a táblázatból :-)))


szal nem kell komolyan venni ez inkább a dokiknak irányadó

2011. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Úgy magyarázta a dokinénink, hogy mivel Ő mindkét értékével a 97-es felett van, tehát a vele azonos korú babák több mint 97%-ánál nagyobb.
2011. szept. 11. 12:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De legalább megnézi.

A mi dokink tojik rá nagy ívben, hogy mekkora a gyerek.

2011. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden gyerekorvos rá van erre kattanva.Az én kislányom 2,5 kilóval született, 3 és fél hónaposan duplázta a súlyát, de azután nagyon lelassult a gyarapodása.Hónapokig alig hízott.Már én kértem a gyerekorvost, hogy járjunk ennek utána, mert azon kívül, hogy tápszert írt fel, mást nem csinált.( akkor még szopizott, és a mindene volt a mell) Elmentünk egy gastroenterológushoz, kivizsgálta, vérvétel, stb.Hát, akkor aggódtam!Aztán kiderült, hogy egészséges a kicsi, csak kevés már a tejem, attól nem hízik normálisan, hiába táplálok hozzá.Most 11 és fél hónaposan csak 7,5 kiló.De én is csak 8 kilós voltam egy évesen, szóval mit is várunk tőle??A védőnő rendes volt,amikor a múlt havi mérésen mondta, hogy semmi gond ezzel, teljesen a saját kis vonalában van.Valószínűleg az én alkatomat örökölte.Most is 160 cm, és 50 kiló vagyok egy szülés után.Nem várom azt a lányomtól, hogy 10-12 kilós legyen egy évesen.Figyelembe kell venni a születési súlyt is, mert az sem mindegy, hogy 2,5 vagy 4 kilós újszülöttről beszélünk.És a genetikán egyetlen táblázat,és egyetlen orvos sem tud változtatni!
2011. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi dokink sosem beszélt erről a táblázatról és nem is hasonlítgatta hozzá. Azt sem tudom,mi az.
2011. szept. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a védőnő szokta nézegetni. Az én kislányom is nagyobb az átlagnál (7hós, 72cm, 9,5kg), viszont ő mindig hozzáteszi, h a babák nem egyformák, és a lányom se lehet kicsi, ha az apja 180cm magas... Melleselg én is hülyeségnek tartom, h ezen pörögnek. Jó, valamihez tényleg kell viszonyítani, de ha arányaiban egy baba rendben van, akkor nem kéne ezen lovagolni.
2011. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!