Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor még a baba szopizik,...

Amikor még a baba szopizik, adsz neki teát?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha butaságot kérdezek! Nem vagyok anyuka, csak kíváncsi vagyok, hogyha anyatejes a baba, akkor iszik-e teát vagy nem? Vagy csak anyatejezik? Illetve hány hónapos kortól ihat teát?
2011. szept. 13. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Én már néhány hetesen is adtam neki ánizs teát,hogy ne fájjon a hasa.

De sokan nem adnak,még a nagy hőségben sem,mert szerintük az anyatej is jó szomjoltó.

Ez minden anyukánál más.

2011. szept. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Én soha nem adtam neki teát. Másfél éves, és csak 4 hónapig szopott, de vízen kívül mást nem iszunk.
2011. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi javaslat az,hogy anyatejes de tápszeres babának sincs semmi szüksége teára. Én kisfiam anyatejes volt és nagyon hasfájós,a doki mégis lebeszélt arról,hogy Mecsek baby teát adjak neki. Azt mondta,hogy semmilyen teát ne adjak neki. Hasfájásra Espumisan,Infacol kell, max. ha nagy meleg van,akkor csak babavizzel megkinálhatom,de arra sincs nagyon szüksége,mert az anyatej étel és ital is a babának.

Ez igy is van,mert kb 8 hós korában kezdett el inni babavizet,addig hiába kináltam nem ivott,mert sokat szopizott.

2011. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam szeptemberi születésű, 6 hónapig csak anyatejes volt, eszembe sem jutott neki teát vagy vizet adni.

Kislányom májusban született, most 4,5 hónapos, Ő is anyatejes. A nagy kánikulában próbáltam neki vizet adni, nem fogadta el. Teát meg sem próbáltuk.

2011. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

régen már 1-2 hónaposnak is adtak.

manapság már azt ajánlják, hogy anyatejen kívül semmit ne adjunk, mert a tej által kialakított védőréteget minden más lemossa a bélben.

én a hozzátáplálással kezdtem el itatni, 5,5hósan teával, vízzel.

2011. szept. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen adtak nekik...régen már 3 hónaposan lisztet cukrot adtak a gyerekeknek. Régen mindenki trabival, ladával járt, ma már volvo, audi mercivel, mert tudomány és a világ halad, ha gondolod vele haladsz és nem adsz neki cukrot, lisztet tejterméket, csak későn.

Az anyósom nekem mindig teáztani akarja cukorral persze, én nem hagyom, nem kell neki, víz sem 3 hónapos, kihányja szó szerint az anyatej sok-sok százaléka víz, ezt sem tudták régen, ma már tudjuk.

2011. szept. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!