Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnád a fiadnak az apukája...

Adnád a fiadnak az apukája nevét (Gyula), ha azt ő nagyon szeretné?

Figyelt kérdés
esetleg a te kedvenc neved mellé?
2011. szept. 15. 11:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs gond a Gyulával, és értem az "apai büszkeséget", de én sem vagyok híve annak, hogy ugyanolyan nevűek legyenek a családban - a vége mindig valamilyen becenév vagy fura ragadványnév lesz. Válasszatok olyat, ami mindkettőtöknek tetszik, úgyis csak az egyik nevén fogjátok szólítani.
2011. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Csupán azért nem adnám, mert egy háztartásban elég egy ugyanabból a névből. Amúgy miért lenne gáz a Gyula név? Ha nincs pejoratív felhangja (pl: Leokádia, Orália) akkor bármelyik név szép lehet. pontosan ettől sokszínű a világ.

Ha azonban hagyomány a családban, és nagyon szeretné, második névként adnám, hogy ne szakadjon meg a lánc.

2011. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Én a férjem második nevét adtam afiamnak. Azért mondom, hogy én, mert én szerettem volna, hogy így legyen. persze az apajelölt is jóváhagyta. ez a név a Gábor.
2011. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megvívtuk a magunk harcát. :)

De apa elfogadta, hogy nem akarom, így nem lett Ferenc.

2011. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Két fiunk van és egyik sem kapta az apjuk nevét. Mindenki külön személyiség, külön nevekkel. Saját nevük van.
2011. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nálunk Apa után kapta a nevét. Nos én sem barátkoztam meg elsőre a gondolattal, mert utálok becézni neveket. Értsd ez alatt azt, hogy a férjem nekem Zsolt, és nehezen képzeltem el, hogy lesz majd egy Zsolti is. De annyira akarta a férjem, hogy nem ellenkeztem. Mikor megszületett borzasztóan nem állt a számra. Aztán kb. 2 nap alatt belejöttem. Amúgy annyira különböző Apjától, hogy egy közös tulajdonságot sem tudnék mondani. De mind kettő Zsolt, és most már így természetes.
2011. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
46%
Ja és a Gyula név szerintem igenis, hogy szép. Sokkal jobb, mint a manapság divatos nevek.
2011. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Szintén Mihály a férjem:)) Én akartam volna adni a fiunknak, de apa nem engedte, még második névnek se.:(

Pedig szerintem jó név, becézve hogy Misi különösen cuki de mindegy.

Én adnám a férjem nevét szívesen,szerintem szép hagyomány. Szerintem a Gyula se gáz. De a lényeg az egyetértés, ha te utálod és semmi kedved úgy szólítani a gyerekedet akkor ne add. A lényeg a kompromisszum.

Esetleg csinálhatod úgy mint egy ismerősömék hogy a gyerek neve az lett mint az apukájának, de második névnek meg olyat kapott amit anyuka szeretett volna. Ő Marcizta a gyereket, apuka meg Lalikázta (illetve apuka családja is) de a gyerek mindkettőre hallgatott. A bölcsiben Lalikázták, de most az oviban pl. Marcizzák már.

Nem okozott neki semmiféle törést.

2011. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is férjem szerette volna, ha az ő nevét adjuk a fiunknak. mivel nem akartam, hogy két ugyanolyan nevűvel éljek, így 2. névnek kaptak meg a Zoltánt ami szerintem szép név de mondanom se kell, még soha senki nem hívta így pedig már nagyfiú :)


Gyulának nem hívnám a fiam, nekem nem tetszik :/

2011. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én nem akartam adni, ő ragaszkodott hozzá aztán mondtam hogy oké, de legyen második neve és szólítsuk úgy...

szóval mi is megvívtuk a magunk harcát kedves ma 12:36- os és Ferenc lett pontosabban Ferenc Ádám... de Ferencnek szólítjuk.

Bízom benne hogy nagyobb /felnőtt korában átáll az Ádámra..

2011. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!