Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál előfordult, hogy a...

Másnál előfordult, hogy a babája hamarabb ült fel mint ahogy elkezdett volna rendesen kúszni vagy mászni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 17:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
46%
Az én kislányomnál kissé összevissza voltak a dolgok. 3,5 hósan próbálta a babakocsiban felnyomni magát ülő helyzetbe, és mivel sikerült is neki 1-2 nap alatt, onnantól kenguruban sétáltunk. 5,5 hósan vettük elő a babakocsit ismét és akkor már feült és stabilan ülve maradt. Hasra nem tettem, mert sírt, nem akartam sírva látni. Kb. 7,5 hósan felállította anyósom. Onnantól egyre többször állt fel. 2-3 hét múlva már oldalazott, ill. a kezünket megfogva lépegetett. 9 hósan elvittem neurológushoz, mert a száját húzta féloldalra amikor nyafogott. Kiderült, hogy frusztrált, mert lemaradt a mozgás fejlődésben. Gyógytornára vittem. Aznap délután már kúszott, 2 nap múlva mászott - ekkor volt 10 hós és 1 napos. Az első szülinapja utáni napon tette meg az első önálló lépéseket. Pár nap múlva stabilan járt. 15 hósan a 2 évesekkel egy tempóban motorozik és szalad, pallon még stabilabban sétál, lépcsön, korlátba kapaszkodva fel és le is sétál, keritésre, kötélre mászik. 10 hós kora óta járunk úszni(korai fejlesztőbe), szerintem ez gyorsította fel a mozgás-fejlődését.
2011. szept. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hogy válaszoltatok. Akkor ezek szerint egyáltalán nem ritka jelenség. Sok boldog eltöltött percet kívánok a babátokkal és jó egészséget! :)
2011. szept. 16. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!