Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kapkodják ki a nagyszülő...

Miért kapkodják ki a nagyszülők a babát a kiságyból? Hogy lehet erről leszoktatni őket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem sikerült leszoktatnom őket, sajnos.

Amit írhatok vigaszul az az, hogy egy idő után megtanulja a babád, hogy kivel mit lehet...és úgy fog viselkedni.

Én próbáltam szépen is elmagyarázni, rá is szóltam anyára, de nem ment sehogy. Ő még sétálni is ölben sétáltatta, hiába kötöttem rá, hogy tegye babakocsiba...

2011. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére édesanyámmal nincs ilyen gond. Anyósommal már igen. Én úgy szoktattam el az ilyen dlgokról, hogy közöltem vele, ha nem azt teszi, amit mondok, és nem úgy "bánik" a gyermekemmel, ahogy Én kérem/mondom, akkor nem fogja többet látni. Ennyi. Működött azonnal.
2011. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam felkapkodni, csak ha muszáj. A gyereknek sokkal jobb, ha tud mozogni. Márpedig ölben, nem tud.
2011. máj. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is mondtam már nekik, kértem is őket. A nagyobbik fiam állandóan kézben volt 1 éves koráig, mondjuk őt én "rontottam" el. A kicsi szerencsére nagyon jó és kiegyensúlyozott baba nem értem miért csinálják ezt vele. Jó persze ha sír vegye ki (bár őt simán meg lehet vigasztalni a kiságyban is), de akkor is kiveszik amikor jól elvan.
2011. máj. 2. 11:00
 5/11 A kérdező kommentje:

Anyunak én is elmagyaráztam, de anyósommal "finomabban" kell bánni.

Igen az én nagy fiam (mivel állandóan kézben volt) nagyon le volt maradva a mozgásban. 7 hós(!) volt mire hasra fordult meg vissza. Ráadásul a wc-re se tudtam elmenni tőle, a főzésről, vasalásról már ne is beszéljünk.

2011. máj. 2. 11:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Anyósom ugyanez, állandóan felkapkodja a fiamat. Hiába kérem, hogy tegye le és úgy játsszon vele, az a válasz, hogy alig látja.... Hetente egyszer megyünk hozzá, akkor majdnem egész nap ott vagyunk. Kisfiam 8 hónapos.


Az egész azért bosszant annyira, mert az elején ő mondogattta mindig, hogy kislányom, magadnak rontod el.... És én nem rontottam el, bezzeg a látogatások utáni másnap alig bírok a picivel, mert állandóan kézben szeretne lenni. :(

2011. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is így van, hogy másnap egész nap kézben lenne a kisfiam.
2011. máj. 2. 11:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

:))


Hm.. Az én anyukám is egész nap csak dédelgetné a kis mazsolámat, így néha próbálom neki mondani, hogy ne essen túlzásba :) Persze, tudja ő is, hogy mi lenne a helyes, hisz 3 gyereket nevelt fel, csak egyszerűen totálisan oda van a kis unokáért.

Anyósom már más szitu. Vele amúgy sem olyan jó a viszonyom. Míg anyukám hallgat rám, és ha szépen megkérem, akkor úgy is tesz, addig az anyósom erőszakos. Ő mindig jobban akarja tudni. Sőt, akár azt én kezemből is képes lenne kivenni a kisfiamat, ha engedném. Tőle sok kritikát kapok, és mindig azt hallom tőle, hogy "ezt nem így kell..." Hiába próbálom neki elmagyarázni, hogy én viszont így szeretném csinálni...nem érti meg. Sajnos így elég nehéz anyósommal meglenni egy légtérben, de szerencsére nem lakunk egymáshoz közel. Amikor meg eljön, akkor hagy unokázzon, én meg próbálom lenyelni az idegesítő tanácsait, beszólásait. :)

2011. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amikor a nagyobbik fiamat "felkapattam" akkor minid mindenki azt mondta, hogy ez a gyerek állandóan kézbe van, ha üvölt is ne foglalkozzak vele tegyem be a kiságyba, na én erre sose voltam képes. Most a kicsivel úgy kezdtem, hogy ha sírt a kiságy mellé álltam és ott simogattam vigasztaltam, de nem vettem ki, vagy ha kivettem megsimogattam visszaraktam. Éjszak mikor evett mindig visszavittem a szobájába nem tettem magam mellé. Most meg azt mondják, hogy a kicsi issza annak a levét amit a nagynál elrontottam. Na de miért ne tanulhatnék a saját hibámból? Néha úgy érzem, hogy semmi se jó nekik amit én csinálok.
2011. máj. 2. 13:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Igaz a kislányom már egy éves és 7 hónapos kora óta mászik, de anyósomék folyamatosan erőszakkal ölben tartják, ha náluk vagyunk. Párszor mondtam nekik, hogy tegyék le ,mert nem szeret ölben lenni. Leteszik és 2 perc után felveszik újra. Látszik, hogy a gyerek szenved, feszíti magát, de folyamatosan "nyomkodják". Már nem tudok mit tenni, a szép szó nem használt, összeveszni nem akarok velük, így türelmesen kivárom míg a lányom lassan már tudjuk tudja adni szavakkal, hogy ne fogdossák állandóan. Úgy tűnik nekem , hogy anyósék úgy gondolják, hogy egy gyereket úgy lehet csak szeretni, hogy folyamatosan ölben van és simogatják, puszilgatják. Anyukám nagyon ritkán veszi fel,inkább énekel neki, mondókázik , bohóckodnak és látszik, hogy a gyerek jobban szereti anyut.
2011. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!