Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártok a babámnak, ha ekcémás...

Ártok a babámnak, ha ekcémás bőrét bekenem aloe vera nedvével?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos a fiam, egy hete kapott új tápszert tejallergia miatt, ekcémás a bőre, ami egész tegnapig javult, de mára megint csúnyább lett. Szintén egy hete Babé omega 3 tusfürdőt használunk, meg Babé atópiás bőrre való testápolót, ma a gyerekorvosunk elocomos krémet írt neki, de nem szeretném sokáig használni.


Előre is köszi a válaszokat!


2011. szept. 19. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Így önmagában nem jó rá. ha valamilyen aloeverás krém amiben más is van akkor talán jó, de csak így, akár árthatsz is vele, mivel nem hidratál.
2011. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem a testápolóba kellett belekevernem, míg kisebb volt, utána a kivakart sebekre lehetett VOLNA csepegtetni, de marhára csíp, úgyhogy csak végső esetben ajánlatos.

A Babe omega 3 tusfürdőt csak óvatosan, mert rosszabbodhat tőle az ekcémája! (Mi már száz mindenfélén túl vagyunk, nem okoskodni akarok, de más gyereke ne járja végig a mi kálváriánkat, ha meg lehet előzni esetleg.)

2011. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az aloe vera önmagában is hidratál de mind1.....
2011. szept. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ekcémára a legjobb a shea vaj, természetes és babáknál is lehet használni egészen pici kortól. Én itt szoktam megrendelni, 24 órán belül kiszállítják és most akciós:

[link]

2011. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a shea vajat már több helyen olvastam, lehet hogy kipróbáljuk.

Kedves második, mit jelent, hogy csak óvatosan a tusfürdővel? Ne használjuk? Vagy várjak, amíg enyhülnek a tünetek? Köszi! :)

2011. szept. 19. 21:25
 6/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok:


Nekünk teljesen el kellett hagyni, már a 2. napon enyhültek a tünetei a gyereknek. 2 hétig csak tiszta vízzel kellett fürdetni, aztán újra a Babé-val. Már aznap éjjel viszketett megint a bőre, így végleg elhagytuk.


Mi már a házi szappantól kezdve, a shea vajas, kecsketejes szappanokon át, a Lipobase és Lipicare tusfürdőkön át, a natúr fürdetőig (amiben már nincs tartósítószer), mindent próbáltunk. Semmi nem jó neki. Nekünk az elocomos kenőcs is csak időszakonként használ.


Legyen szerencsétek, de én a sok jó tanács között nagyon megtanultam, hogy rögtön bőrgyógyászhoz kellett volna vinni, nem kivárni az orvosunk próbálkozásait, de ugye az ember gyereke megbízik az orvosában. Aztán 8 hónaposan, a nyár közepén, holott "köztudottan" a napfény jó az ekcémának, kórházba került a gyerek és az orvosok először nem is törődtek nagyon velünk, mert elkönyvelték, hogy nem foglalkozunk a gyerekkel, mert így néz ki a bőre és még nem látta bőrgyógyász. Hiába mondtuk, hogy eddig csak 1 folt volt rajta, és ahogy belobbant a teljes teste, rögtön orvoshoz vittük. Aztán konzultált velük az orvosunk, na onnan másképp beszéltek velünk. De ezt megspórolhattuk volna, ha már eleve szakorvoshoz fordulunk.

Ezen kívül probléma volt nálunk is és nálatok is, hogy nagyon kicsi (fiatal) a gyerek, így nem nagy variáció van a kezelésében! Elocom vagy elocom, nagyjából ez az alternatíva!

2011. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezt a krémet használom, és egy csoda!

Viszont nem tudom, hogy ilyen pici babánál alkalmazható-e?

Ha gondolod, hívd fel őket és kérdezd meg!

Nagyon rendesek, segítőkészek!

Jobbulást a picinek!

2011. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, a lényeg lemaradt :)

[link]

2011. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A Babé omegás tusfürdőtől az én lányomnak is rosszabb lett az ekcémája...

Így nekem kellett volna elhasználnom, de 3 napi használat után merő kiütés lett a hasam és a lábam...

Tényleg vigyázz vele! Nekünk a Bioderma tusfürdője jött be, (nem a speckó babáknak való, hanem az érzékeny bőrre való)azóta jelentősen javult a bőre, nagyon ritkán kell a szteroidos krémhez nyúlnom.

Az aloe verával meg szintén óvatosan, hiába hidratál magában, az ekcémás bőrnek nem tesz jót, inkább tényleg keverd bele valamibe.

2011. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2011. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!