Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam? Most kezdtük...

Hogy csináljam? Most kezdtük a hozzátáplálást de. Gyümivel. Ezzel párhuzamosan elkezdhetem délben a fözit is?

Figyelt kérdés
Vagy mennyi idö múlva lehet fözit adni, akkor amikor de megevett egy adag gyümit? Bocsi hogy ilyen össze vissza írok, de bizonytalan vagyok. Tudom ,hogy több lehetőség van, de egy kis kiindulás jó lenne.
2009. ápr. 25. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én babám(4 hósan) elöször gyümit kapott délelött, nagyon hamar megevett belöle egy egész adagot. A főzelékkel kicsit bajban voltunk, mert csak gyümölccsel együtt tudtam adni. pl. alma-krumpli,s.répa-s.barack, cékla-alma.Több ideig tartott amig kiváltottuk a déli étkezést. Azt ne is erőltesd még szerintem. Ismerkedjen az izekkel és ugy is látni fogod. Nekünk az első időben igy alakult az étkezés: reggel tápszer/anyatej, délelött gyümölcs, délben főzelék+ tápszer/anyatej, délután tejpép, este tápszer/anyatej. Ő még éjjel is evett 1x.

Mostanra szépen beállt , reggel, este tápszer, de, gyümi, délben főzelék, du. tejpép, este tápszer, éjjel 1x tápszer.

Remélem tudtam picit segiteni.

6 hós manó anyukája

2009. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel a kisebb gyomorterhelés a cél, egyszerre egy uj izt elég neki feldolgozni, azt is csak egy -két kanállal első nap! Ha ma kezdtétek, elég egy kanál gyümi és rá tápi vagy a tejcid. Egy két hétig nem baj, ha csak a gyümikkel ismerkedik ( alma, őszibari, sárgabari, ha nagyobb baba, akkor kis banán, stb ...) aztán mire ugy látod hogy ezeket szivesen eszi és számottevő mennyiséget bekanalaz ( azért nem kell hogy egy üvegig várj, babám hat hós, de sosem evett meg egy üveggel, mindegyik bébi más mennyiséget eszik), akkor jöhet ebédre egy kicsi főzi, rá tápi vagy a tejcid. Sütőtök-krumpli azért jó kezdésnek, mert a tököt a bébik 90%-a megeszi, igy egy- két kanállal inditva lesz sikerélményed. Jó hamizást! A lényeg a fokozatosság, minden nap kicsivel több:)
2009. ápr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Mi előbb megvártuk amíg tízórai megeszik egy teljes adag gyümit.Majd amikor már uzsonnára is megevett egy adag pürét,esetleg tejpépet következett ebédre a főzelék.

Reggelire és vacsira továbbra is tápszert eszik.

2009. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!!
2009. ápr. 25. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!