Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy sikerült átvészelned az...

Hogy sikerült átvészelned az elején?

Figyelt kérdés
6 hetes babám keveset alszik napközben, pedig nagyon fáradt. Én emiatt nem nagyon tudok mellette csinálni semmit, mert egyedül nem akarom mindig hagyni, mert sajnálom, meg azt gondolom, hogy úgy fog fejlődni, ha mindig foglalkozik vele valaki, amikor ébren van. Így viszont én akadok ki folyton, mert fut a ház..a vasalás és a főzés megvan, de azonkívűl minden hol kosz van, amit nem nagyok bírok. A rossz az, hogy kétszintes a házunk, konyha csak lent van, minden egyéb fent is..és nem győzöm. nem az ablakpucolásra gondoltam, mert az nem érdekel, hanem hogy mindenhol por van, a gyerekszobában is..és ez nagyon zavar. Hogy sikerült ezt megoldanotok??? Nem akarok bedepizni. Most egyedül hagytam a kiságyban 2 ásítás után, hátha elalszik, de itt vagyok mellette a géppel, hátha kellek neki. Elmúlik ez az érzés? Magára hagyhatom őt nézegetni? Vagy mennyi az ideális foglalkoztatás? Vagy mindig vele legyek???
2011. szept. 22. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:

vidd magaddal. Vegyél egy fa járókát és rakd le a földszintre. Abba mindíg beteheted.Akkor ott vagy,de tudod csinálni a dolgod. Nem kell mindíg foglalkozni a gyerekkel. Hagyni kell,hogy rögzüljenek a tanult dolgok,hogy pl egyedül feküdjön és felfedezze a kezét. Vagy hogy tud rugni a lábával.

Amíg nincs járóka sima hordozóban tedd fel az asztalra

2011. szept. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Két szopi között hagyd magára. Nincs állandóan szüksége rád.

Nem fejlődik jobban,ha állandóan vele foglalkozol,amikor ébren van,sőt! Ha hagyod,hogy egyedül nézelődjön,foglalkozzon valamivel,akkor fejlődik az értelme és a kreativitása is. Elég,ha a nap egy szakában foglalkozol többet vele.

Csak ma hiszik azt az anyukák,hogy állandóan igénylik a jelenlétüket. Az eredmény: a baba elkényeztetett lesz,az anyukának nincs ideje semmire és állandóan kimerült lesz.

2011. szept. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. soha nem vasaltam:-)))

2. ablakot a párom szokott pucolni:-))))

(egyszer oksokodott, hogy lahúzóval könyebb ablakot pucolni, akoork mondtam neki, hogy innentől tiéd a páyla.

Azóta ha megkérem megpucolja és tényleg sokkal gyorsabb a lehúzóval:-)))


Ammúgy magaddal gyerkőcöt pl a hordozóban és ahol vagy, oda lerakod.

Én sokszor úgy főztem, hogy ott figyelt lányom a hordozóban konyhapulton.


De ha elvan egyesül, akkor örülj és NEM KELL ÁLLANDÓAN MELLETTE LENNI

2011. szept. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, nem kell ahhoz szoknia, hogy az ébren töltött időben mindig van mellette valaki. Már csak azért sem jó, mert később azért sokkal többet lesz ébren, és akkor még ennyi időd sem marad.

Amikor ébren van, nyugodtan hagyhatod a kiságyban, járókában, vagy valahol a közeledben. Amikor elkezd kicsit nyűglődni, akkor átviheted máshová, ott megint tud picit nézelődni. És ha már végképp unatkozik, akkor menj oda hozzá, és szórakoztasd! Hidd el, nem lesz tőle baja, neked is lesz időd a dolgaidra.

2011. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudnak segíteni? Rokonok? Pl. vasaljanak ki és főzzenek meg előre, Te pedig port törölhetsz, mert azt úgyis mindenki maga szereti intézni. Mennyire vagy kipihent? Próbáld magaddal vinni és járókában játszó szőnyegre rakni ill. fölé tenni v.mit, amit nézegethet.
2011. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lányom hasfájós volt, napi 10 órát képes volt alvás nélkül végigordítani, így nagyon nem volt szívem magára hagyni! Ha véletlenül elszundított egy 20 percre, akkor rohantam valami kaját csinálni (főleg hideg kaját), vagy takarítani (de csakis azt ami nagyon fontos volt, más nem érdekelt). Ha párom hazajött szinte csak akkor tudtam igazán bármit is csinálni.

Szóval azt gondolom, hogy ha a babád jól elvan, nézelődik és nem sír, akkor nem kell egész nap mellette állnod. Addig jó, amíg elvan magában, és te közben tudsz ezt-azt csinálni.

Amúgy szerezz be egy járókát, tedd abba, te meg mellette csinálhatsz bármit. Vagy tedd hordozóba, piheőszékbe és vidd oda ahol vagy, ha nem akarod egyedül hagyni.

Lányom amúgy 6 hónapig ordított kegyetlenül, azt hittük beteg, csomószor voltunk orvosnál is. Úgyhogy kicsit irigykedem rád, hogy a babád csak úgy elvan egyedül is. Használd ki, és nyugodtan tedd a dolgot, amíg ő így elvan.

2011. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 6 hetes baba még nagyon picike, az én kislányom ilyenkor még rengeteget aludt. Persze tudom, hogy nem egyforma az alvásigényük, de ha az ébrenlétek alatt sokat nyűgösködik, akkor lehet hogy túl van pörgetve. Az ébrenlétek alatt szerzett információkat ebben a korban alvás közben dolgozzák fel. Tehát én inkább azt javasolnám, hogyha látod, hogy fáradt (fülvakarás, szemdörzsölés, ásítozás, ráng keze-lába, sír), inkább próbálj neki nyugodt környezetet biztosítani (sötétítés, csend) és tanítsd meg elaludni. Nálunk ez vállt be, a fejlesztéssel ráérsz követni a baba ritmusát, nem marad le semmiről. Ahogy már előttem is írták nincs minden percben szüksége rád. :)
2011. szept. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kriszti0822 válasza:
Az én babám sokat alszik napközben is,de amikor ébren van én beteszem a kiságyba és nagyon szereti nézni a forgó zenélő macijait,vagy a pihenőszékben kint van velem a konyhán és akkor lát is és hall is engem,de közben lefoglalja magát,nézelődik,így nem szokja meg,hogy állandóan legyen mellette valaki aki csak őt szórakoztatja.Nagyon hamar felfedezte a kezeit,szereti a színes dolgokat.Már 3,5 hónapos.:)
2011. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!