Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás mellett Algopyrin?...

Szoptatás mellett Algopyrin? Iszonyúan fáj a torkom, mit vehetek be?

Figyelt kérdés
Sós víz, szopogatós tabletták, méz, gyógyteák nem használnak :(
2011. szept. 22. 12:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan. Én kórházabn is kaptam injekció és tabletta formájában is.
2011. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egy-egy Algoyrint bevehetsz (én fogfájásra szedtem néha), de torokfájásra nem biztos, hogy ez a legjobb. Kérdezz rá egy orvosnál vagy patikusnál, hogy milyen más gyógyszert ajánlana kifejezetten torokfájásra!
2011. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe."


A betegtájékoztató mindenek felett! Fordulj orvoshoz!

2011. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 haramia ***** válasza:
én panadolt vettem be néhányszor, a védőnőm mondta hogy azt szabad
2011. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóban mindig leírják, mert nem akarnak pereskedni.

Nekem 3 napig volt nagyon magas lázam, a védőnő azt mondta, hogy mindenképp vegyek be lázcsillapítót. Az a lényeg, hogy közvetlen szoptatás után vegyem be. Ha 3 óra múlva szoptatok megint, akkor addigra hígul már annyit, hogy nem árt. De szoptatás előtt ne vedd be!

2011. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem mellgyulladasom volt, es a vedono/orvos javaslatara vettem be algopyrint. Nagyon magas lazam, es rettenetes fajdalmam volt. Hasznalt is.

Nem tudom torofajasra hasznal-e.

2011. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most szoptattam, úgyhogy beveszek egy felet, az nem árthat. Mindenféle fájdalomra csak ez szokott használni. Köszönöm Mindenkinek!
2011. szept. 22. 12:47
 8/19 anonim ***** válasza:

Ajánlom a tej és tojás keveréket, torokfájás ellen nálunk mindig beválik. Egyéb megfázásos tünetekre alanature fokhagyma, valamint vöröshagymából tea, leves.


Nekem szoptatás alatt a Panadolt javasolták, az algop.-t nem!

2011. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem a fogam fájt szoptatás alatt, de nagyon.El is kellett vele mennem a fogászatra.Nekem a gyógyszertárban nem javasolták az Algopyrint.Amit lehet: Nurofen, Panadol.Mást nem!A Nurofent a védőnő is mondta, hogy szabad szedni.Én az Algopyrint kerülném a helyedben.
2011. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én Tantum Verdét szoktam szopogatni, illetve, ha van itthon fújós változata azt használom torokfájásra. Ha tényleg klasszikus fájdalomcsillapításra van szükségem olyan fajta fájdalomcsillapítót veszek, amilyen a gyereknek is van itthon (panadol) és végszükség esetén abból veszek be. Torokfájásra még nagyon jó a Bioparox spray, de ebben nem vagyok biztos, hogy szoptatás alatt lehet-e, bár ha jól emlékszem a terhességem elején egy megfázás alatt ezt javasolta a háziorvos. Jobbulást.
2011. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!