Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem féltitek babátokat a...

Nem féltitek babátokat a babakocsiban a darazsaktól?

Figyelt kérdés

Mit tesztek?

Én még most is használom a szúnyoghálót séta közben, de sokan olyan furán néznek ránk. :(


2011. szept. 30. 10:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Igen kedves utolsó, valóban nem kap méhész ruhát. csak mondjuk egy picikét más, mikor 2 évesen már tudja, hogy van keze, és nem alszik.


Ha mondjuk bent van a baba a babakocsiban, bemászik a sapi alá, vagy akárhova a darázs, és te nem veszed észre, amire nagy esély van, a baba nem tudja se elhessegetni, se ráfújni. Míg ezt nagyobb korában megteheti, nem?? Vagy a Te csecsemőd szólt 2 hónaposan, hogy anya, itt egy darázs???

2011. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
4%

Nem,de a darázs nem megy csak ugy oda megcsipni valakit,legalábbis ilyen nem fordult elő velünk.

De napra se vidd mert tudod milyen káros a napsugárzás....a gyereknek meg nem fogom megtanitani h hessegesse el,mert azzal csak felbosszantja az állatot,és akkor tuti megcsipi.

2011. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a darázs nem csíp csak úgy. Nem olyan mint a szúnyog, nem azért száll az emberre, vagy az ember közelében, mert meg akarja csípni, hiszen a csípés a halálát jelenti. Csak akkor csíp, ha veszélyben érzi magát. Ezt már kicsiként megtanultam, és soha egysem csípett meg. Idén egyébként tényleg sokkal többen vannak a szokottnál, felénk is, de nem nagyon jönnek oda az emberhez, csak ha van valami ott a közelben, ami érdekli őket. Nem hinném, hogy városban az utcán beleszáll a babakocsiba, de ha mégis, akkor érthető a kérdés. Azért annak én sem örülnék, hogyha a sapija alá bebújna, mert ha esetleg bepánikol, mert nem tud kijönni, akkor csíphet. És azért más ha egy csecsemőt csíp meg, és más, ha egy nagyobb gyereket.
2011. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez jó hogy szerintetek a darázs nem csíp csak úgy. A darázs az egyik leg agresszívabb rovar. Akár egymást is megölik vagy a méheket. Bárki a territóriumába lép, azt támadja. Nem kell hogy hessegesd vagy bármi egyéb. Az én 22 hónapos lányomat 3x csípte meg augusztusban. Nálunk rengeteg van, bármit is csinálok. Szegénykém csak ült a homokozóban, rászállt a kezére és megcsípte. A nagyobbik lányomat 2x csípték, pedig ő sem bántotta őket. Feltűnően sok és agrsszív darázs volt az éven. Kérdező! Takard csak le a babádat, ártani nem árt! Azt meg senki nem tudhatja mikor lesz allergiás a csípésre. Minnél többször csípi meg az embert annál valószínűbb hogy előjöhet. Ez nem feltétlen veleszületett dolog, hanem ki is alakulhat idősebb korban is. Szóval ha meg lehet előzni, meg kell tenni mindent ellene.
2011. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Emberre azért ritkán támad, csak ha veszélyben érzi magát, bár tény, hogy az sem mindegy, milyen darázs, mert pl. a ló-darázs a legagresszívabb. A lényeg a lényeg, ha ennyi darázs van a környéken, mindenképp tanácsos a háló használata. Azzal meg nem kell foglalkozni, hogy kit mit gondol az utcán.
2011. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyvárosban lakunk, és - mint említettem - kétszer már beszállt a kupola alá, majd egyre mérgesebb lett, mert nem találta a kiutat.

+ a babakocsinkon van egy sárga sáv - na ezt imádják a dögök... (szinte vonza őket)

2011. okt. 3. 13:41
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, aki azt írta, hogy csak akkor csíp, ha veszélyben érzi magát, és ha hessegetik, azt ki tanította erre? Mert engem pl. tök nyugalmi állapotomban csípett meg, és doki injekciót is adott rá, mert zsibbadt a fél fejem! (fejemet csípte meg) Pedig én nem hessegettem, semmit nem csináltam!
2011. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem akarok senkit elkeseríteni, de a méhecske és darázs sajnos igenis "odamegy csak úgy"! Azt nem értem, hogy miért gondolod, ha veled még nem történt ilyen, akkor az nincs is??? Személyes tapasztalat: a kórház szülészetének újszülött részlegére valahogy bejutott egy darázs. Bemászott a baba szájába, és megcsípte a torkát. Nem részletezem, ödéma, életveszély, egyebek! És bizony nem véletlenül a szájába mászott a picikének, ugyanis vonzotta az édes tej illata. :(
2011. okt. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!