Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől jön ki a koszmó 17hós...

Mitől jön ki a koszmó 17hós babánál?

Figyelt kérdés
Igazán sose kellett koszmóval küzdenünk, pici korában sem. Kislányom nagy hajjal született és mindig több és nagyobb haja volt az átlagnál! 17hósan minden nap a fejére copfozom a haját mert már nagyon hosszú elől is, lehet, hogy emiatt lett koszmós a feje teteje? Nehéz lesz lekaparni, mert alig látom, főleg , hogy nem is nagyon engedi.
2011. okt. 2. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Séta közben megizzad és a port belefújja a szél vagy a játszón a homok...

Szerintem semmiképp NE vakargasd neki! Fürdés előtt 30 perccel babaolajjal és vattával masszírozd bele. Fürdésnél pedig simán mossatok hajat, utána törölközővel dörzsöld át, közben mi kukucsolni szoktunk így nem nyafog! 2-3 napon keresztül minden este megcsinálod és újra szép lesz a fejbőre! :D

2011. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
olajjal be kell kenni fürdés előtt (15 perc) és kis törölközővel óvatosan ledörzsölni (nagyon óvatosan, lassú mozdulatokkal)
2011. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A vakargatást nem úgy értettem, hogy nekiesek egy kefével és levakarom! :) Olajjal feláztatva és hajmosás közben finoman ledörzsizni....csak ez nálunk nem lesz egyszerű, mert nagy és sok haja van. De akkor most naponta mossuk (igaz utálja a hajmosást)!
2011. okt. 2. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:

A fiamnál most 2 évesen jött ki, szerintem azért mert sapimániás, sokszor beizzadt alatta, ill. éjszaka is volt hogy megizzadt a nagy melegben. Én nem foglalkoztam vele, és elmúlt ahogy vettünk szellősebb sapit, rövidebbre vágtam a haját.

Én e miatt nem kínoznám naponta hajmosással, hosszabb távú megoldás kellene, rövidebbre vágás? Ill. a hűvös is megoldja majd ha azért volt amiért nálunk.

2011. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fodrászom szerint a hajmosásnál nem kell "kímélni", azaz pont erősen meg kell dörzsölni a buksijukat.
2011. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kaparni semmiképp sem szabad! Olajos vattával óvatosan át kell törölni, majd babasamponnal lemosni!

MI a frezidermnek a koszmó elleni olaját használtuk, és 4 kezelés után szépen eltüntette a koszmót, ami elég dúrván nézett ki a végére!

Én azt mondom, van megoldás, csak nem szabad pánikba esni.

2011. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!