Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnos járnunk kell fizioteráp...

Sajnos járnunk kell fizioterápiára, hordozókendőben vittem és a gyógytornász első mondata: "Na ezt, ezt NE használja! " Miért?

Figyelt kérdés
Pedig mi nagyon szeretjük és egyszerűbb is ebben elvinni a kórházba, babakocsival nem is tudok bent közlekedni, egy lépcsősor visz le a terembe, ahova vinni kell. Az autós hordozóval sem bírom körbecipelni a kórházon. 7,5 kg a kis 3 hónaposom:), épp határeset, de a hordozókendőbe még vihetem, nem mellesleg nagyon egyszerű, kényelmes és könnyű vele.
2011. okt. 7. 09:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak arra tudok gondolni, hogy esetleg nyeklett-nyaklott a kicsi feje,nem tudta tartani,és nem támasztotta meg a kendő se. Nem tudom milyen típusú a kendő, de a hátára ráfutó részt rá tudod húzni a buksijára, és nincs ezzel se gond.


Amúgy tényleg határeset a súlya miatt is.Én inkább már oldalt, csípőre kötve hordoznám, mert nagyon megterhelő a gerincednek, még rövid időre felkötve is.

konduktor-anyuka

2011. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én amikor voltam csípőszűrésen először, akkor direkt rákérdeztem erre az orvostól. Ő azt mondta, hogy a hordozókendő jó a babának, egyedül a premaxos hordozót nem ajánlja, mert az nem tesz jót a baba testtartásának.
2011. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam is ugy volt mint a te babád,de minket nem küldtek dokihoz emiatt,máskor tartotta,de ülésbe húzáskor sokáig nem...
2011. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Na hazajöttünk.

Azt mondta a gyógytornász, hogy egy ilyen pici babának még nincs olyan kifejlett, önálló tartása, hogy ez a kendő ne hátráltassa a fejlődésében már. A csigolyái összecsúsznak és görnyedt tartása van az ilyen kendőkben, ezért ők nem szokták javasolni.

2011. okt. 11. 13:22
 15/16 anonim ***** válasza:

nem görnyed,mert ha jól van megkötve,támasztja a hátát centiről centire.

persze mégse kiegyenesítve mint egy kenguruban(szerencsére)


hisz ha a kezedben fogod(mikor hátrafelé néz a vállad felett) akkor se egyenes a háta,ugy helyezkedik ahogy neki kényelmes.

2011. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bátran használd tovább, nem lesz baja a babának!

konduktor-anyuka

2011. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!