Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 2011 augusztus 02 án...

Babám 2011 augusztus 02 án született, apa kivette az 5 nap szülési szabadságot. Ő fogja igényelni a gyerekek után járó szabikat, az első után már kapja, a második után és 2 nap jár mivel kivette az 5 napot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 19:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

férjem főnöke mindig a könyvelőt kérdezi,nem tudom milyen könyvelő ,ha ilyeneket mond ,hogy csak egy nap jár mivel már ebből az évből elmúlt már fél év.

Küld el légy szíves az oldalt, ahol ezek vannak,köszönöm.

2011. okt. 9. 00:28
 12/17 anonim ***** válasza:

OFF:

Bocs, hogy belekérdezek!

Kedves Munkaügyes! Nekem 1 kisfiam van, akivel jelenleg GYED-en vagyok. Nekünk azt mondták, hogy az évenkénti 2 nap szabadság addig nem jár egyik szülőnek sem, amíg itthon vagyok a kicsivel. (Tehát a férjem nem veheti igénybe.)

Ez így van? Mert ez esetben a kérdező férjének sem járna csak a nagyobbik gyermek után. Vagy minket vertek át?


Köszönöm a segítséget és még egyszer bocsánat a kérdezőtől a plusz kérdéséért!

2011. okt. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

[link]

itt a pdf 59-60. oldala írja, "Nyilatkozatuk alapján bármelyik szülő. Ha az anya GYES-en, GYET-en, GYED-en van, vagy terhességi-gyermekágyi segélyben részesül, a

pótszabadságot az apa is igénybe veheti. Abban az esetben is igénybe veheti az apa a pótszabadságot, ha az anya munkaviszonyban áll, vagy akkor is, ha az anya nem dolgozik"

2011. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kedves kérdező, most olvastam a kommentedet, hála az utolsó kérdezőnek :). Ezek a Munka Törvénykönyvében vannak, a paragrafusok, bekezdések száma ott van a sorok elején, amit bemásoltam.


1992. évi XX. törvény a Munka Törvénykönyvéről. Ha a neten ezt beütöd, akkor a net.jogtáras találatra menj rá, az mindig az adott naphatályos állapotát mutatja a törvénynek.


Utolsó válaszoló! Általában a cégek ebbe nemigen szoktak belekötni, mint a kérdező is írta, az okos könyvelő is csak a mértékén vitatkozott. Ha nem akarják megengedni, akkor arra hivatkoznak, hogy az anya úgyis otthon van vele, ő vesz ki nagyobb részt a nevelésből. Nálunk ki lehetett venni a férjemnek, miután én itthon vagyok a babával, ami nem szabályellenes, hiszen mi a férjemmel éppen olyan helyen dolgozunk, ami más cégek munkaügyeit vizsgája. De ha nem adják ki a férjednek, akkor majd neked, ha mész vissza, vagy épp az új törvény szerint kifizetik majd, csak ne felejtsd el ezeket a napokat.

2011. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. okt. 14. 18:01
 16/17 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem!
2011. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az offoló-kérdező vagyok. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettetek!!!

2011. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!