Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok a bébimnek cumit...

Nem akarok a bébimnek cumit adni. Mi mással lehetne megnyugtatni, mikor sír, és cicivel épp nem lehet? Pl épp sétálunk babakocsival a városban.

Figyelt kérdés
5 hetes a kisbabám
2011. okt. 7. 21:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%

semmi baj nem lesz cumitól, ha megtatlálja az ujját , az már xarabb


nekem mind a kettő cumizott/ik és sokáig cicizet/ik

2011. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Én sem adtam,az ujját sem szopta.Ha nyűgös volt kapott cicit,sétáltunk,vagy ringattam,esetleg énekeltem neki.
2011. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én sem akartam cumit adni a lányomnak,de amikor már semmi sem segített, meggondoltam magam. Nekem is kb ennyi idős volt amikor először cumit kapott, most fél éves és már csak alváskor kell neki, de akkor sem mindig. Szerintem nyugodtan adhatsz neki, később, ha már lesz ami lekösse, magától le fog szokni róla. Amikor majd mindent a szájába vesz, akkor már a cuminak nem lesz hely. :-)
2011. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem kell annyira viszolyogni a cumitól. Minden baba más. Az én kisfiam pl 5 hónaposan magától hagyta el a cumit. Akkor örültem, most már kicsit bánom. 11 hós és most csak a cumisüveggel a szájában hajlandó elaludni. Milyen jó lenne ha elfogadná a játszócumit!!

Ha a babádat megnyugtatja cumi, én odaadnám.

Egyébként nem gondolom, hogy a cicivel nyugtatás az jobb, mint egy cumi. Arról is le kell majd szoktatni.

2011. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Egyik gyermekem sem kapott cumit, és ujjukat sem szopták. Ha nagyon sírtak, akkor ringattam, szorosan öleltem és dúdoltam nekik, erre mindig megnyugodtak.
2011. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok cumiellenes, de másképp is meg lehet nyugtatni, nem csak cumival. Ha meg otthon rászoktatod, hogy nyűgös, akkor cicit kap, az sem jó, arról ugyanolyan nehéz leszoktatni, még rosszabb is. Szóval ha otthon nem a cicivel nyugtatod meg, akkor séta közben sem fog sírni miatta. Ringasd, dédelgesd, énekelj neki, ilyesmi. Én akartam neki cumit adni, de az én kisfiam meg abszolút nem kérte, mindig kiköpte, úgyhogy nálunk meg ezért nem volt, és elvoltunk nélküle.
2011. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én sem akartam neki adni, végül mégis kapott.

Nem bántam meg, nem lett függő, nem lóg állandóan a szájában. Csak alváshoz kéri, vagy ha nagyon nyűgös.

2011. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

én se adtam, iszonyú sokat szoptattam, általában 1-1,5 óránként, babakocsizást vagy végig üvöltötte vagy az öklét majszolta.

4 hónapos volt mikor megtörtem, és kapott cumit, nem bántam meg :)

22 hónapos, csak este cumizik elalváskor, míg ki nem esik a szájából :)

2011. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%
Inkább adj neki cumit,mert ha rászokik az ujjszopásra nehez fog lemondani róla,hiszen mindig "nála" lesz.Uncsim is már 5. osztályos és mai napig az ujját szopja.A cumit kb. 4éves letudod vele tetetni jobb esetben.
2011. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Mit nem lehet azon megerteni, hogy a kerdezo vilagosan kijelentette, hogy nem akar cumit adni?

Szerintem, babakocsiban eleg konnyu elringatni ilyenkor, en ezt csinaltam es bevalt:) Amugy 8 honapos a fiam, nem adtam cumit, nem szopja az ujjat, olyan 3-4 honapos koraban neha csinalta, de nem volt veszes. Ugyhogy sem cumirol, sem ujjrol nem kell leszoktatni. Es annyira orulok, hogy anno hallgattam azokra, akik nem ajanlottak a cumit, koztuk 2 fogorvos is, es nem doltem be a cumi parti ismerosokbek, bar azokbol szinte nincs is. Szoval, nagyon orulok, hogy kibirtam es nem adtam cumit, siman meg lehet/ett nyugtatni anelkul is.

Pici meg a babad, ki fog alakulni meg, hogy mitol nyugszik meg, minden baba mas. De a cumi teljesen folosleges.

2011. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!