Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a bejárónővel, ha...

Mit tegyek a bejárónővel, ha nem érti meg, amit mondok neki?

Figyelt kérdés

13 hónapos a kislányunk,a bejárónő heti 3-szor jár hozzánk délelőttönként.

Régen mindig úgy volt,hogy amíg a lányunk ébren volt,addig Ő kitakarította szobáját meg felporszívózott az emeleten,hogy ne zavarja a porszívó hangja a kicsit.

De mostanában a lányom délelőtt visszaalszik és mindig olyankor megy be a szobájába,amikor alszik.Mondtam már neki,hogy ne akkor menjen be,mert minden apró zajra felébred a kicsi.Mondta,hogy rendben,nem fog olyankor bemenni.

De mindig be megy...Már inkább azt mondom neki,hogy azt a szobát ne takarítsa.


Szerdán is volt a bejárónő,nekem pedig el kellett mennem valahová,a párom anyukája vigyázott a picire.Mikor hazajöttem,mondta,hogy a takarítónő nyitva hagyta a lenti fürdőnek az ajtaját,a pici meg majdnem bement(nem szeretem odavinni a lányunkat,mert tele van vegyszerrel meg tisztítószerekkel a szekrény).Már azt is mondtam a nőnek,hogy ne hagyja nyitva az ajtókat sehol.


Mit csináljak,hogy ne menjen be a pici szobájába,amikor Ő alszik?

Mert oké,hogy mondjuk 1-2 alkalommal véletlenül benyit...De hogy mindig és ugyanúgy elkezd pakolászni meg zörögni,mintha nem is lenne ott a pici,az azért már sok.


2011. okt. 9. 13:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy egy rendes néni,nem szokott vele gondunk lenni,csak hát ez...
2011. okt. 9. 13:11
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Jó neked, hogy ilyen problémáid vannak ám! :D Bár nekem is ilyenek lennének! :p Figyelj, mondd meg neki, hogy ha nem csinálja amit kérsz tőle akkor nem kell többet jönni mert több kért csinál mint hasznot, ennyi. Ha ezek után sem érti akkor keress mást bár lehet, hogy akkor egy darabig rád marad a takarítás.
2011. okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kirúgni nem szeretnénk,mert már Ő takarít a páromnál régóta és bízunk is benne,tudjuk,hogy nem vinne el semmit a házból meg a picire is figyel általában,csak ezzel a szobába bejárkálással van gondunk.


Tudom,hogy nem olyan nagy probléma,de engem ez idegesít.A picit meg nem szeretném máshol altatni,mert újszülött kora óta mindig a kiságyában alszik.

2011. okt. 9. 13:19
 4/10 anonim ***** válasza:
vegyél fel mást takarítani, nem egy nehéz feladat betartani h ne zargassa a gyereket, am örülj h megteheted
2011. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
irigyellek! ha kell én szivesen takaritok
2011. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

én is szívesen megyek hozzátok takarítani :D


figyelj, neki az a dolga, hogy kitakarítson x idő alatt, neked meg az, hogy a babáddal foglalkozz. hát legyél a babáddal és fogd meg mikor be akar menni a fürdőbe, ülj az ajtó elé mikor alszik, stb.

nem akarlak megsérteni, de akiknek nem telik takarítónőre szerinted mikor takarítanak? hát amikor alszik a pici és hidd el megszokja!

2011. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te vigyázz a picidre, a néni meg takarítson.

Vagy te mit szoktál csinálni, amíg ő takarít? Dolgozol?

Szólj rá a nénire, ha nálatok akar dolgozni a továbbiakban is, akkor hidd el, hogy nem fog bemenni. Gondolom épelméjű néni és nem akarja kirúgatni magát.

2011. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Én a picivel vagyok egész nap,csak pénteken el kellett mennem otthonról egy fél órára,addig a nagyi vigyázott rá és Ő hagyta mászkálni,nem ment utána és akkor akart bemenni a pici a fürdőbe.Én nem szoktam odaengedni,mindig ott vagyok vele.

2011. okt. 9. 15:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a takarítónő heti 1x jön.Én megbeszélem vele hogy mikor melyik szobában takarítson,természetesen figyelembe veszem az 5 hónapos gyerek szokásait,és a néni megérti.

Én két dolgot tanácsolok.Vagy ki rúgod,mert olyan nincs hogy nem érti amit mondasz,vagy beszélsz vele nyomatékosan és heti kevesebb alkalommal hívod. Hidd el megéri nem csak anyagilag hanem több nyugalmad lesz.

2011. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem zárd rá kulccsal a kicsire az ajtót, vedd ki a zárból és tedd zsebre. Gondolom bébiőrötök van, kapcsold be, nem lesz semmi baja a babának, és a takarítónő sem fog tudni bemászkálni.

Azért előtte próbáld ki a zárat, nehogy beragadjon az ajtó!

2011. okt. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!