Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem tanítgatom a...

Baj, ha nem tanítgatom a gyermekem?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy anyukák tanítgatják a gyereknek a testrészeit, puszit adni, ilyenek. Én nem csinálom ezt, inkább hagyom játszani a földön, beszélek hozzá, de nem direktbe tanítgatom. Éneklek neki, egy helyiségben vagyunk egész nap, figyeli, hogy mit csinálok. Próbáltam neki képeskönyvekben mutogatni, hogy az állatok milyen hangot adnak ki, de nem nagyon érdekli, kiveszi a könyvet a kezemből, inkább ő akarja lapozgatni. A múlkor láttam a védőnőn, hogy nem tetszik neki, hogy 9 hónaposan nem integet, ezért azt megtanítottam neki, de nincs kedvem ahhoz, hogy "idomítsam" a gyereket, szeretném, ha magától tanulná meg ezeket a dolgokat. Ez baj? Most 10 hónapos.
2011. okt. 10. 10:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
58%

nem baj, ami ösztönösen jön, azt úgyis megtanítod neki nem direktben, hanem spontán.

Mikor együtt játszotok tanul tőled, mikor egyedül játszik, akkor is tanul.

Az én fiam 1 éves, hiába tanítgattam a "pá-pá"-ra, nem megy neki.Viszont el tudja fújni a gyertyát:)

De ezt sem direktben tanítottam, hanem épp főtt a tészta, ott volt az ölemben, én kivettem egy darabot megkóstolni, elkezdtem fújni, erre ő is elkezdte fújni:)))

Na gondoltam akkor menni fog a gyertya is:)

2011. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
70%

Nem baj. Én sem tanítom vásári majomnak csak azért, hogy másnak a kedvére legyen.

Integetni magától tanult meg 15 hónaposan, tapsolni is magától 13 hónaposan.

Cserébe egy évesen tudta, hogy a csalánhoz nem nyúlunk mert megcsíp, és még járni sem tudott, amikor a veteményesben odamászott a hagymához, kihúzta és megette.


A könyvekkel is úgy volt, hogy sokáig nem érdekelte, már kezdtem elkeseredni. Most, 16 hónaposan a kedvenc játékai a könyvek, egy órát is eltöltünk "olvasással", van hogy 5-6 könyvet is elolvasunk egymás után.

A testrészeket is úgy tanulja, ahogy éppen jön. A cicit pl ugye ismeri, és megtalálta magán és az apján is, nagy volt az öröm.

Szóval szerintem hülyeség ez a manapság oly divatos trenírozás, meg "fejlesztés".

2011. okt. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
58%
En sem tanitgattam a kisfiam mert egyszeruen nem erdekelte. En sem tudtam neki lapozni a konyvet meg meselni belolle mert inkabb kivette a kezembol lapozta es ragcsalta. :) Most 20 honapos es mai napig nem kotik le az allatos vagy kepes konyvek. Na,de latnad az autos magazinokat amiket a ferjem olvas. Leul ele nezegeti akkar 30 percig is es mondogat az autoknak. Mar felismeri a rendor autot, repulot, teherautot, traktort, betonkeverot... es a jo EG tudja meg mit. Mert ez erdekli. Az allatos konyveire ra sem hederit. Lehet a te babad is ha majd nagyobb lesz megtalalja azt ami ot erdekli. Ne aggodj, ami erdekli oket ugy megtanuljak mint a huzat. A testreszeit sem tanitottam soha, nem is erdekelne. Ugy otthagyna mint a huzat. Igaz kisfiam bolcsis es rengeteget tanult el a bolcsibol is. Pl 5-ig ott tanult meg szamolni, en sosem tanitottam neki. Biztosan a tobbi gyerektol leste el vagy lehet, hogy valami szamolos mondokabol de 5-ig elszamol. :) Beszelni viszont sokat beszelek hozza, de nem eroltetem, nem tanitom csak szepen haladunk a magunk modjan. Szoval en sem nagyon tanitgattam de megis beszel meg sok mindent megert.
2011. okt. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem baj, ahogy leírod. Nem az, hogy nem tanítod direktben, hanem, mert úgy tűnik egyáltalán nem foglalkozol vele, nődögél melletted a gyerek.

Ha úgy tetszik, én tanítgattam direktbe a gyerekeimet, de valójában inkább foglalkoztam velük. Mutogattuk a testrészeket, színeket, formákat.

És azt sem gondolnám az nem tetszett a védőnőnek, hogy nem integet, mert csinálhatna helyette mást, az én gyerekeim sem integettek 9 hónaposan, viszont csináltak rengeteg mást és senki nem is kérdezte, hogy integetnek e. Inkább a foglalkozás hiánya nem tetszett neki.

Úgyhogy, biztos lehurrognak a szuperanyuk, de szerintem baj és foglalkoznod kéne vele direktbe is, tanítgatni, ha úgy tetszik. Mert magától szerintem nem fogja megtanulni. Az óvónő szerint van olyan 4-5 éves gyerek, aki nem tud köszönni, és gondolom, az ő szüleik is ilyenek voltak, csak nem csinálok bazári majmot a gyerekből, majd megtanulja, ha akarja. És nem tanulták meg.

Viszont akik 9 hónaposan már köszöntek(integettek), később is tudtak köszönni. Mert már ebbe nőttek bele.

2011. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
76%

Kedves utolsó, első vagyok, és már bocsánat, de elég nagy hülyeségeket írsz...A gyerek nem azért fog köszönni, mert már 9 hónaposan tudott integetni, hanem mert hallja, hogy az anyja is köszön, és nyilván majd felszólítja a gyerekét, hogy köszönjön, mikor már tud beszélni?Szerinted az én gyerekem nem fog köszönni,mert már 1 éves és nem integet?

Azok a gyerekek azért nem köszöntek, mert valószínű az anyjuk sem, meg az apjuk sem!!!

A kérdező nem erre gondolt, és nem értem honnan veszed, hogy nem foglalkozik vele...attól még hogy nem csüng rajta egész nap, az nem azt jelenti, hogy csak "mellette nő"

Bocsánat, de ez muszáj voltam leírni.

2011. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 haramia ***** válasza:
65%
én igazat adok a kettővel előttem írónak, és igenis foglalkozni kell a babával, tanítgatni kell a dolgokra. Lehet hogy a köszönés, nem a legjobb példa, mert azt ellesheti tanítás nélkül is, de a színek, formák nevei azok játék közben rögzülnek (nem hiszem h anyuka öltözködéskor mindig megjegyzi, hogy "na, ma felveszem a zöld, kockás pulóverem" - de ha mégis, akkor az meg már a tanítás vmilyen formája :) ) Nem kell erőltetni, a kérdező példájában , ha nem érdeklik a hangok, hanem lapozgatna, akkor hagyni kell had csinálja...de mindenképp meg kell próbálni később visszatérni ezekre...Igaz az, hogy magától is megtanulja, de az is biztos, hogy sokkal később és az is lehet h vmi esetleg rosszul rögzül, ha csal ellesi, félfüllel hallja -mivel félre is értheti v rosszul hallja...és mindezek mellett azért is fontos, mert érzi (szeretetként, kötődésként) mikor az anyukája direktben, CSAK VELE foglalkozik.
2011. okt. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
79%

De egy 10 hónapos babáról van szó könyörgöm, nem 2 évesről!!!!színeket tanítani??persze, de majd később, de a kérdező nyilván nem erre gondolt....

ha énekelget vele, beszél hozzá, és leül mellé játszani az tök jó, nem kell mindent erőltetni!!!Úgyis látja mikor nyílik az értelme és kapató új dolgokra!

Megint első voltam!

2011. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
66%

Hol írta, hogy leül vele játszani?

Hagyom a földön játszani és egész nap figyeli, mit csinálok..

Én azt gondolom egy 10 hónapost már be lehet vonni a tevékenységekbe. És igen le lehet ülni mellé játszani, énekelni, mutogatni a testrészeit, állatokat.


Egyébként meg az integetést azért írtam, mert sok gyerekkel találkozom nap mint nap, oviban, játszótéren, egyiket sem kéri az anyukája, mint bazári majom, mutasd meg a néninek, hogyan tudsz integetni, de ügyes vagy.

Viszont ha találkozunk az utcán vagy indulnak a játszótérről, mondják a kilenc hónaposnak, köszönjél és természetszerűleg én integetek, mondom szia, ő meg visszainteget. Ettől még nem lesz bazári majom egy gyerek.

Pláne nem idomított majom. Még sosem jutott eszembe, mikor integetett egy baba nekem, hű de jól idomított.

2011. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
88%
Az a helyzet, hogy szerintem is be kéne vonni dolgokba, és tanítani a magad módján, nagyon jó erre az "anya taníts engem". c. könyv, nagyon jó dolgok vannak benne, amik nem annyira durva tanítások, hanem játékos ötletek, nagyon jók. Amikor a fiam ennyi idős volt már régen könyveket nézegettünk, báboztunk, mondókáztunk, énekeltünk, vittem magammal főzni a konyhába és mutogattam neki a dolgokat, mi micsoda hova való. Vannak olyan dolgok, amik maguktól nem fejlődnek ki a gyerkőcökben, pl. ritmusérzék, és különböző reflexek, amiket élesíteni kéne. Szóval ne tanítsd kimondottan eröltetve a gyerkőcöt, inkább játékosan foglalkozz vele, de foglalkozz!
2011. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 krisztivan ***** válasza:
62%
Kisfiamat sosem tanítottam direkt valamire.Viszont a születése óta beszélgetek vele,kérek,köszönök és köszönömöt mondok neki is.10 hósan már ha kértem tőle a kanalát ami leesett a székébe akkor oda adta,ha a földről kértem valamit felvette.Viszont sose fog"pá-pá"t integetni mivel én sem pápázok.Ha majd tud beszélni akkor fog köszönni is.Utánozza a körülötte lévő állatokat de nem mutogatja a könyvbe.Én sem szeretném ha bazári majom lenne belőle.
2011. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!