Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem tanítgatom a...

Baj, ha nem tanítgatom a gyermekem?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy anyukák tanítgatják a gyereknek a testrészeit, puszit adni, ilyenek. Én nem csinálom ezt, inkább hagyom játszani a földön, beszélek hozzá, de nem direktbe tanítgatom. Éneklek neki, egy helyiségben vagyunk egész nap, figyeli, hogy mit csinálok. Próbáltam neki képeskönyvekben mutogatni, hogy az állatok milyen hangot adnak ki, de nem nagyon érdekli, kiveszi a könyvet a kezemből, inkább ő akarja lapozgatni. A múlkor láttam a védőnőn, hogy nem tetszik neki, hogy 9 hónaposan nem integet, ezért azt megtanítottam neki, de nincs kedvem ahhoz, hogy "idomítsam" a gyereket, szeretném, ha magától tanulná meg ezeket a dolgokat. Ez baj? Most 10 hónapos.
2011. okt. 10. 10:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 haramia ***** válasza:

Azért az elég érdekes, hogy lepontoztok és elküldtök a pi..ába valakit, csak mert

1.válaszol egy feltett kérdésre

2. csak mert a Ti véleményetektől eltérő választ ad

3. mert láthatóan jártasabb a témában mint sokan mások, és általában az észérvekre így reagálnak akiknek nincs


Ezek szerint már az is baj, hogy arra buzdítja az anyukát hogy igenis foglalkozzon többet, tudatosabban a gyerekével. Pedig igazat adok neki és ilyen kicsiben kell elkezdeni, hoyg jobb legyen társadalmi szinten is és hogy ha majd a mi gyerekeink odakerülnek, akkor észérvekkel és egymás épülésére tudjanak vitázni (nem vitatkozni) ne az anyáik pocskondiázós stílusában...

2011. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 A kérdező kommentje:

Azzal nincs baj, ha valaki vitázik és érvel, az ellenkező vélemények is érdekelnek, de ne ilyen stílusban, légyszíves...


Attól, hogy nekem erről témáról más a véleményem, nem állítottam egy ellenkező véleményű emberről sem, hogy ő rossz anya, az nem itt kezdődik.

2011. okt. 15. 13:44
 53/61 A kérdező kommentje:
Egyébként, kedves 62%-os, ha már ennyire viztosan tudod, hogy le van maradva a babám, leírnád, hogy mégis miben?
2011. okt. 15. 13:55
 54/61 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!Ne is foglalkozz ezzel a 62%-ossal!Nem véletlenül ennyi a %-a!El van szállva kicsit úgy látom, és azt képzeli, hogy ő maga a tökély.Az élet már nem egyszer bebizonyította, hogy az ilyenek esnek legnagyobbat az arcukra.

Te pedig ha szereted a gyermeked, és direktbe nem is tanítgatod, de beszélsz vele, kommunikálsz, hidd el, hogy ezzel sokkal többet érsz el, mint azzal, hogy direktbe le ülsz vele szinte kötelező jelleggel játszani.

Meg nekem az is a véleményem, hogy nem egyszer hallottam, már anyukáktól akiknek 2-3 éves gyerkőcük van, hogy nem tudnak mozdulni a gyerektől, mert üvölt.Meg fodrászhoz sem tudnak elmenni, mert amíg nincsenek otthon a gyerek hisztizik.A gyereknek az önállóságot is meg kell tanulni.Én is imádom a gyerekem, de nem szeretném ha a nyakamon lógna, mert 1001 dolgom van, és jó azokat úgy elvégezni, hogy nem csimpaszkodik egy több kilós gyerek a lábamon.

2011. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 14:34


Én ennek az anyukának adok maximálisan igazat! Teljesen mindegy, hogy a foglalkozást tanításnak, direkt tanításnak, játékos tanításnak, vagy minek hívjuk.

A gyerkőc az gyerkőc és mi azért vagyunk anyák, hogy a legjobbat adjuk nekik és a legtöbbet próbáljuk átadni nekik, akár most 10 hónaposan, akár majd 18 évesen.

2011. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
kislányom most 15 hónapos, 5 hónappal ezelőtt inkább a mászás, felfedezés érdekelte mint elücsörögni és testrészeket tanulni. tehát folyton az állatokhoz kellett vinni, hagyni megérinteni dolgokat, persze amit szabad, fiókokat kihúzigálni és MÁSZNI MÁSZNI MÁSZNI. de öltözködés, fürdés közben elmondtam hogy zoknit hózunk a lábadra, sapkát teszünk a fejedre, megmossuk a hasadat, itt az okos fejecske, stb, állatoknál ugyanúgy: a kutyus papál, a lovacska szalad, a kacsa hápog, igy sok állathangot felismer és utánoz. számolni a halakat szokta az akváriumban, de szineket még nem tanitottam:))) ugye nem vagyunk lemaradva:))) amúgy csak a napokban kezdett el járni önállóan. eddig csak mászott vagy kézzel vezettük.
2011. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:
Igen, ez a mindent bejárni, mindent felfedezni, mindent megfogni, megnézni időszak nálunk is megvan :)
2011. okt. 19. 10:01
 58/61 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Írnál nekem privátot? Szeretném megosztani veled, hogy ma voltunk beiratkozni a bölcsiben és mit mondtak. Én vagyok az indirekt tanítás híve, ledilettánsozott, majdnem szakértő.


Nem szeretném itt leírni, mert nehezen viselem a pocskondiázást névtelenül is! Mert én egy ilyen hülye vagyok, és még másnap is bőgtem egyet rajta, mikor a férjemnek meséltem.

2011. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:28


Pedig én teljesen egyet értek veled!!Érdekelne, hogy mi volt!Valami baj van?Vagy éppen az ellenkezője?Írhatnál privit, ha gondolod, de tényleg csak azért, mert érdekel, hogy ilyen nevelési módszer mellett a babádról mit mondtak a bölcsiben!

Köszi ha írsz esetleg! :)

2011. okt. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

93%-os vagyok.


Írtam privátot.

2011. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!