Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem tanítgatom a...

Baj, ha nem tanítgatom a gyermekem?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy anyukák tanítgatják a gyereknek a testrészeit, puszit adni, ilyenek. Én nem csinálom ezt, inkább hagyom játszani a földön, beszélek hozzá, de nem direktbe tanítgatom. Éneklek neki, egy helyiségben vagyunk egész nap, figyeli, hogy mit csinálok. Próbáltam neki képeskönyvekben mutogatni, hogy az állatok milyen hangot adnak ki, de nem nagyon érdekli, kiveszi a könyvet a kezemből, inkább ő akarja lapozgatni. A múlkor láttam a védőnőn, hogy nem tetszik neki, hogy 9 hónaposan nem integet, ezért azt megtanítottam neki, de nincs kedvem ahhoz, hogy "idomítsam" a gyereket, szeretném, ha magától tanulná meg ezeket a dolgokat. Ez baj? Most 10 hónapos.
2011. okt. 10. 10:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
58%

Én sem tanítgatom direktbe,ami ösztönösen jön belőlem és nem érzem komplett idiótának magam tőle,azt csinálom.Mutogatom neki a tárgyakat,pl ez itt a lámpa,tesója ágya,játékokat,tűzhely,és nagyon figyel,ez nagyon leköti.De ezt sem nevezném hű de nagy tanításnak.A kemény könyvekben mutatom az állatokat,mi micsoda,milyen színű,nyilván nem azért h megtanítsam a színeket,hanem h beszéljek hozzá.Énekelni csak akkor szoktam ha kínlódik és képtelenség tisztába tenni,ara elhallgat,de az valahogy nem én vagyok.Mondókázni sem szoktam,nem is ismerek mondókákat,max Öreg néne őzikéje.Azt a nagylányom kívülről megtanulta.Nem lett buta a nagy met nem énekeltem,mondókáztam,amit egy élethelyzet hozott,aztaz ő kis nyelvükre fordítottam/fordítom.De nem azért h na én most tanítom a gyereket,hanem mert ő is ember,és így kommunikálunk.Szoktam bohóckodni vele,csikizem,cuppogtatom a nyakát,hasát,stb,ezek mind játékok,tanítás,csak nem a szisztematikus fajta.


5 éves és 7 hós gyerkőcök anyukája

2011. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
69%

Gondolkoztam azon, hogy írjak-e választ, de csak nem bírom ki!


Jól csinálod. Én, mint majdnem szakember mondom neked, bár ez a GyK-n keveset számít, de próbálkozom! (Azért majdnem, mert igaz, hogy pedagógus vagyok, ráadásul óvónő sógornővel, de nem fejlesztő pedagógus vagy konduktor.)


Szeretném megtudni, hogy akik szerint igenis tudnia kell 2 évesen a színeket (gondolom az összes árnyalatával együtt), formákat, mert utána nem fejleszthető, ezt a fejlesztő pedagógus, esetleg konduktor diplomájuk megszerzése közben hallották? Remélem, nem!


Gondolom, nem véletlen, hogy a kimondottan szakember anyukák nem szóltak bele a témába, sokszor én is úgy gondolom, hogy nem érdemes, hiszen ők is, és én is azért tanultunk éveket, és dolgozunk évek óta a szakmában, hogy hülyék legyünk! (A védőnőkkel, gyerekorvosokkal együtt természetesen!)

2011. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

Lányok! Szerintem elbeszéltek egymás mellett!

Az az anyuka, aki mondókázik, képes könyvet mutogat, kockából épít, foglalkozik a gyerekével, tanítja Őt.

Ugyanúgy, mint az az anyuka, aki fürdetés közben mutatja a testrészeket, séta közben a színeket, állatokat, beszélget vele házimunka közben.

Nem teljesen mindegy, hogy a játékkockákat számoljuk meg, vagy az apának csomagolt szendvicseket? A lényeg a kommunikáció.

A gond azokkal az anyákkal van, akik telefonnal a fülükön főznek, miközben a gyerek ül a tévé előtt.

2011. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
34%

Majdnem szakértő, az, hogy 2 éves korig fejleszthető egy gyermek bizonyított tény. Elmehet a konduktor az összes tudásával, szakértelmével, ha 2-3 évesen kerül hozzá egy gyermek.

Az én ismerősőm, pont így volt, úgyhogy közelről személyes tapasztalatom is van. Fejleszthető persze, de egy egészséges gyereket soha nem ér utol. Mert 3 évesen már késő fejleszteni. Az már csak arra jó, hogy saját magához képest a legjobbat kihozzák a gyerekből, mondjuk le tudja írni a nevét, de levelet sosem fog tudni írni-ha olyan a betegsége például. Illetve lehet elérik nála, hogy egy padon végigmenjen, mikor más gyerek már 3 méter magasban, végig egyensúlyoz egy kötélen. Nem lebecsülendő eredmény, de valójában nem sok. Hiszen egy egészséges gyermeket soha nem ér utol.

Míg ha 6 hónapos kora előtt elkezdik fejleszteni az agy más területei is képesek átvenni bizonyos funkciókat és pár hónap alatt egy teljesen egészséges gyermek szintjére hozhatóak a sérült gyerekek és többet szükségük sem lesz semmilyen fejlesztésre. Például az én fiam, aki sérült a szülésnél.Másfél éves korára mind mozgáskoordinációban (bármikor végig megy a téglarakáson, farakáson) mind értelmileg és beszédben (másfél évesen már több száz szavas szókinccsel, mondatokban beszélt). Olvass utána mondjuk Dévény Anna honlapján, vagy csak simán korai fejlesztők honlapján.

Ja és ami eszembe jutott, most van egy szerkentyű, amit ha beépítenek a fülbe, akkor hall és beszél a siketen született gyermek, de ezt is, ha két éves kor után építik be, már semmire nem jó. Mert késő, mert erre az életkorra beszűkül az agy. Persze tudom, téged, mint szakértőt kérdeztek volna az orvosok, tudnák, hogy ez hülyeség, mert ilyen nincs.

Egyébként meg a másik, amiből kitűnik a nem létező szakértelmed, nem 2 éves korára kell tudnia mindent, mert később már nem tanul, logikusan, hiszen írni-olvasni is 5-6 évesen tanul majd meg, viszont a készségei nem fejleszthetők. És ha nem teszed a világot érdekessé számára, nevezzétek direkt tanítás során, később sem fogja érdekelni a világ és láss csodát 5 évesen sem fogja tudni a színeket, formákat- tudod hányan buknak iskolaérettségi vizsgálaton . Sőt az ilyen anyukákkal történik mikor iskolás a gyerek, vállat vonnak és jön, én is kettes voltam matekból, minek a matek, én sem olvastam soha egy könyvet sem, na és aztán, a kötelező olvasmányok, hát azok aztán... Ha láttál volna közelről valaha is gyereket, szülőket, tudnád miről beszélek. Látszik egy gyereken, ha nem foglalkoznak vele és az is ha igen. Például az én gyerekeimre mindenki azt mondja, látszik, sokat van velük foglalkozva, nem is mondták még sosem azt, hogy ezt vagy azt kéne vagy kell csinálniuk. Mint a kérdezőnek.


Nem baj egyébként, hogy nem értesz valamihez, csak legalább ne nevezd magad a téma szakértőjének.

2011. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó! Bocs, de te nagyon hülye vagy.
2011. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
53%
17:02-nek. Ha igazad lenne, a népesség nagyon nagy hányada (közöttük én is) degenerált alak lenne, aki még egy levelet sem tud megírni.
2011. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
Bocsássatok meg, valahol én vesztettem el a fonalat? Nem az egészséges babákról volt szó eredetileg?
2011. okt. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:
De igen, csak a 62%-os valamiért meg van győződve róla, hogy a babám le van maradva, ezért beszél folyton sérült gyerekekről. Köszönöm, hogy ilyen sokan írtatok!
2011. okt. 14. 22:14
 49/61 anonim ***** válasza:
17%

70% nem a népesség nagy hányada? Mert ennyi a funkcionális analfabéták száma, aki nem tudnak kitölteni egy gázártámogatást, GYES igénylőlapot, adóbevallást.

És 10-20% az analfabéták aránya hazánkban.

Szóval miről beszélsz?

Mikor tavalyelőtt volt az árvíz és egy csomó embert valami csarnokba zártak össze, a többség azt sem tudta mi az a vécé, mert sosem látott olyat, nemhogy használni tudta volna. És nem beszélek a Való világ és X faktor-ba jelentkezőkről, ezen műsorok nézőiről. Egy ország értelmi színvonalát mutatják a műsorok, és mivel csak ilyenek mennek hazánkban, nyilván azért mert erre van igény.

Igen, bátran kimerem jelenteni az ország nagy része degeneratív. És pont ez a bizonyíték, hogy nekem van igazam, hiszen ha nektek lenne, legalább írni-olvasni mindenki megtanulna és lenne szakmája.


Ja és meggyőződésem, hogy le van maradva a fiad, de nem azért, mert beteg lenne, hanem, mert ilyen anyja van, aki nem foglalkozik vele, de nem az én egyéni véleményem volt ez, sőt volt akinek rosszabb véleménye volt rólad, mint neked. De azt sem érzem erős túlzásnak.

De az a jó, hogy te meg vagy győződve róla, hogy kiváló anya vagy. Ne hagyd magad eltéríteni ettől, csak így tovább.

2011. okt. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
66%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:44


És látszik, hogy te is ehhez degeneratív réteghez tartozol, mert még 1 mondatot sem tudsz normálisan értelmezni.

Te eredeti tudatlan, te vagy 62%-os, és nem a válaszadók, vagy a népesség aránya aki így gondolkodik, mint te!

Menjél és terrorizáld a saját gyereked, hát ha egy lelki sérült idióta lesz, mert a viselkedésedből kiindulva, biztos, hogy értelmes gyerek a kezeid közül nem kerül ki!!!!

2011. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!