Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött baba látogatása....

Újszülött baba látogatása. Mikor és hogyan?

Figyelt kérdés

December-januárban érkezik a picink!

Semmiképp nem szeretnénk ha az influenza járvány idején valami vírust hoznának ide.

Mi azt szeretnénk ha 4-6 hétig hármasban lehetnénk és kialakulhatna az immunrendszere normálisan és utána jöhetnek a látogatók,nagyszülök,rokonok!

Ti mit gondoltok???


2011. okt. 10. 19:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Oké, én nem bántásból írtam. De ezzel: "Nekem védönő tanácsolta,és ha ezt tanácsolta akkor betartom.Számomra nem játék.

Segitség meg nekünk nem kell,magunk lábán állunk,sosem volt segitségünk!

Csak magunkra számitahttunk!

Azért köszi mindekinek!

Maradok a mi tervünknél! "

egyértelműen kijelentetted, hogy akárki mondhat akármit, te úgy csinálod, ahogy eredetileg tervezted.

Amúgy a kézfertőtlenítőre meg szépen elmondod, hogy aki bejön, az használja. Ha azt mondják, minek, akkor meg lehet mondani, hogy nem kell megsimogatni a babát. És kész.

2011. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Igazad van,de meghallgatom.És még alakulhat!De nagyon elhatározó tipusuak vagyunk!

Én igy gondolom helyesnek.

És azt sem szeretném ha a nyakunkon lennének.....pont ahogy irta valaki,hogy igy is össze kell szokni.

Lehet neked olyanok a nygszülök,az enyémek szüleim is önzöek,magukra gondolnak,1-2 óra nekik nem elég ezt kijelentette anyukám....ő ugy gondolja reggeltől-estig itt ....

Nekünk ez pedig nem igazán tenne jót!

2011. okt. 10. 20:16
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyszülőket nem érdekelte, mit kértünk, itt tolongtak, mikor hazajöttünk a kórházból. De azért sok sikert neked hozzá.
2011. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
39%

19:52-es vagyok.

Jól fogadták, de csak azért,mer elképesztően határozott voltam ebben a témában és a párom is egyetértett velem.

Látták hogy komolyan gondoljuk, nem volt mit tenni - és nem is nagyon akartam ez ellen tenni. Megértették.


Segítséget én sem akartam, aztán végül anyu egyszer kétszer átjött segíteni - de ő volt az egyetlen akit szívesen fogadtam.


Sajnos nekem eltört szülés közben a farokcsontom,és alig tudtam mozogni, jáni, ülni, örültem hogy elláttam a babámat, a háztartást illetően egy kávét alig tudtam volna főzni. Szóval anyu egyszer kétszer segített, de mondtam neki is hogy nem a baba körül kell a segítség, és meg is értette ezt.


Remélem most is ugyan ilen könnyen vesszük majd az akadályokat, főleg a rámenős anyósomtól tartok.


Minden jót nektek!

És bátran mondom, úgy csináld, ahoyg akarod. Ha te így vagy nyugodt,hoyg nem jön senki egy darabig, akkor ne jöjjön!! Semmi értelme hogy idegeskedj bármi miatt is az elején. Lehet hoyg van akinek más a véleménye, persze azt is érdemes meghallgatni - de úgy csináld ahogy nektek a legjobb!! Azt mondjuk előre ne mondd így hogy márpedig nektek nem kel segítség, mert sajnos nem tudhatod - lásd az én esetem,hoyg mi történt velem, de azrt remélem minden a terved szerint alakul.

2011. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%

Akkor minek írtál ki kérdést,ha már előre eldöntötted,hogy nem mehet senki hat hétig?

Különben meg arra,hogy nincs szükséged segítségre,majd térjünk vissza ha megszületik a baba.Ha véletlenül hasfájós lesz(nem kívánom,én tudom mi az),és éjjel-nappal üvölteni fog és csak cicin fog megnyugodni,akkor majd biztos nem mondod,hogy nincs szükséged segítségre.Gondolom a büszke apuka sem lesz otthon hat hétig,hogy segítsen.

2011. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit fura,ahogy a nagyszülőkről beszéltek sokan..Lehet mi vagyunk szerencsések,de szeretjük a szüleinket,akik felneveltek bennünket,így már a kórházban láthatták(szabályok szerint nem foghatták meg),aztán mikor hazajöttünk is jöttek már első héten(anyuék meg mindennap,mivel nagyon közel laknak)

Bennem fel sem merült soha,h hat hétre eltiltsam őket az unokájuktól,akinek az érkezése az ő életükben is egy nagy csoda..De,mint írtad,te tudod,te döntesz,ez csak az én véleményem...Csak nem értem egy kicsit a támadó stílusodat a te véleményeddel ellentétes válaszokra.....

2011. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

minden szervezés kérdése.

nyugodtan megmondhatod a családnak, hogy a kórházban pihenni szeretnétek, senki ne jöjjön (csak Apa). aztán ahogy hazamentek, akkor szerintem a nagyszülőket 1 rövid látogatásra meghívhatod. ha nem akarod, remélhetőleg megértik.

a többieket meg 6 hét után.

2011. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
81%
Mi külföldön élünk, és itt kicsit másként mennek a dolgok, mégsem lett semmi baja a babánknak. Először is a szülés napján jöttünk el a kórházból. Aznapi látogatónk aki potenciális veszélyforrás a védőnő volt, egy hétig minden nap jött, és képzeld megfogta a babát. Ez a sertés influenza idején volt, még az elején. 5 (!) napos volt a fiam, amikor a védőnő sétára parancsolt minket, emberek közé, levegőre. Egy hetes volt a fiam, amikor az anyakönyvét kellett intéznünk, tömegközlekedéssel jöttünk mentünk. Semmi baja nem volt, először 7hósan lett náthás. Látogatók az első naptól jöhettek volna, de csak harmadik naptól jöttek, mindenki kezet mosott, és nem nyalták körbe a gyereket. Furcsa is lett volna, ha mondjuk anyukámnak megtiltottam volna, hogy lássa az unokáját, mert még valami bacilust összeszed...És a férjem közben meg összepuszilgatja a gyereket és naponta több másik emberrel érintkezik a munkahelyén, az utcán vagy bárhol... Ha karanténba zárjátok, akkor sosem fog megerősödni az immunrenrendszere, majd iskolás korára lesz "fostos" és hiányzik minden hónapban. Senki nem szeretné, ha az újszülött babája megbetegedne, de lássuk be, ígyis úgyis előfordulhat, és ez nem a világ vége. De ti tudjátok mit csináltok, ahogy írtad is. Kellemes babázást!
2011. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


3 gyerekes anyuka vagyok, gyerekápoló is.

Mindhárom gyerekem influenza szezonban született.

Azt ne felejtsd el, hogy a kisbabát rajtatok kívül a család is nagyon várja!

Azt szerintem nem lehet megtenni egy nagyszülővel vagy éppen az anyuka-apuka tesóival, hogy ne lássák a babát!

Gondolj bele, mennyire várják, aztán jön a hideg zuhany, hogy mondod anyukádnak, hogy bocsi, de majd csak másfél hónap múlva!

:(


Anyukám bele is halt volna (persze nem szó szerint, de nagyon bántotta volna)


Ráadásul a nagymamák nagyon sokat tudnak segíteni!

Én mondjuk nem feküdtem, az első naptól minden én csináltam, de minden nap jött anyukám, az első héten főzött. Babázott amíg én rendbe szedtem magam. (az nagyon kellett, hogy jól érezzem magam a bőrömbe)

Gondolom nálatok sem lesz otthon az apuka 5-6 hétig folyamatosan???


Az első fürdetésnél ott voltak (nem zavartak, csak csodálták az ajtóból a piciket) és apukám szemében amikor láttam a könnycseppeket...

Szóval szerintem lehetsz óvatos, de túlzásba sem szabad vinni.

Nálunk voltak a dédik, tesók, nagyik.

A távolabbi család csak pár hét múlva.

Senkit nem kellett kérni a kézmosásra, természetes volt. Ma már vannak fertőtlenítő zselék, ha nagyon félted a kicsit.


Gyerekápolóként elmondhatom, azzal ha túlságosan elszeparálod, pont az ellenkezőjét fogod elérni!


Nem kell mindig szentírásnak venni azt amit a védőnő mond!

:O

Nekem pl. azt mondta, hogy 3 hónaposan adjak almát a jól szopó babámnak!


Ne legyél túl aggódós anyuka!

Sokkal könnyebb és JOBB ha a szívedre hallgatsz.


ui: barátnőm is így csinálta, aztán a 2. héten már nagyon megbánta....

2011. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
86%

A bacik beviteléről meg annyit, hogy a párod el fog menni dolgozni---ott a sok munkatárs tömegközlekedés, autó....elmegy bevásárolni...mert gondolom enni azért fogtok. Simán haza tudja vinni a bacikat ő is :O

Akkor apuka sem érjen a gyerekhez???

Nyilván te sem ülsz otthon 6 hétig, mentek sétálni, mert KELL menni hidegben is, ha nem -5 fok alatti az idő....boltba...ott is a sok nép.

:O

A védőnő a háziorvos (nekik kötelező menni) ők is találkoznak beteg gyerekekkel a munkahelyükön! Őket sem engeded be?


Akkor ennyi erővel a nagyszülő miért ne mehetne?

A saját anyukámat-apukámat eszembe nem jutna eltiltani 6 hétre :O

Ááááááá, ez már nem józan ész!

Nagyszülőknek láthatási tilalom?

Ezt nem gondolhatod komolyan??????


Összeszokni pedig lehet, mert a nagymama-nagypapa sem fog ott ülni egész nap! Csak látni akarják azt a pici babát akiért ők is izgultak 9 hónapon át.


3 gyerekes anyuka,a kiknél már az első nap voltak nagyszülők.

A gyerekek mégis az oviba voltak betegek először és naem a nagyik miatt!

2011. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!