Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj az, ha hozzátáplálás...

Baj az, ha hozzátáplálás kezdetekor nem kanalazunk, hanem mindent levesítve adok, hogy üvegből igya?

Figyelt kérdés

5 hónapos tápszeres baba.

Úgy látom, mindenki kanállal etet. Nekem sem megy könnyen (minden nagyon koszos lesz :-), kislányomnak sem.


Próbáltam reszelni az almát, vagy pépesen adni a sütőtököt kanállal, de csak kifacsarva és hígítva (forralt víz, tápszer) fogad el mindent, és cumisüvegből issza.

3 naponta váltunk, kezdtük almalével, őszilével, most van a sütőtök, aztán jön a répa, főzőtök, krumpli, majd vegyítve, mint krumpliba meggy stb.


Úgy gondolom, hogy amíg megbarátkozik az ízekkel, jó ez így. Ha megszereti az új ételeket, gondolom követelni fogja, és akkor már kanállal és pépesen is megeszi.


Nem baj, hogy még nem tanulunk kanállal enni? Ugye ráér még?

Majd akkor áttérek a gyümölcs centrifugáról a botmixerre.


2011. okt. 10. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
nem gond
2011. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni, csak nehogy aztán ne akarjon kanalazni, mert eddig cumiból kapta, akkor onnan akarja majd.


Én azért nem csinálnám, mert előbb-utóbb úgyis kanalazni fog, és hidd el, attól, mert ismer egy ízt, ugyanúgy félre fog menni, kilöki a szájából, kiköpi, ha úgy akarja.

Én fiam egy hónapig burrogott étellel a szájában, már a fal is kajás volt, de nem adtam fel. Aztán egyre csökkentek a balesetek, és erről is leszokott, most 7 hónapos, és már napokig nem kell szennyesbe tennem az előkéjét sem rögtön.

2011. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

DE! nagy hibát követsz el!

5 hónapos nem az ízekkel kell ismerkedni hanem megtanítani kanalazni. ez a babáknak nagyon nehéz mert teljesen más mint a szopás és minél később tanulja meg annál nehezebb. ismerej olyat aki a 1,5 évesének cumisüvegből adja a kaját pont azért amiért te.

nagyon megkeserítheted az életed ezzel a módszerrel. ha azt tanítod, hogy a cumisüvegből tápit kap, a kanálból meg enni akkor pár hét alatt nagyon ügyesen fog enni, megéri takarítani, próbálkozni, kísérletezni :)

2011. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor el kell kezdeni a kanalazást.. később semmivel se lesz könnyebb. Különben meg azért sem jó, hogy cumisüvegből igya az amúgy szilárd ételt, mert így az első emésztőenzim, a nyál nem keveredik össze a falattal, a gyomornak lesz nehezebb feldolgozni az ételt. Ha nehezen meg a picinek a kanalazás, próbáld meg spatulával adni az ételt vagy engedd, hogy a tisztára mosott ujjadról szopogassa le!
2011. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elkezdünk kanalazni!
2011. okt. 11. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!