Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam szétrágja az etetöcumi...

Kisfiam szétrágja az etetöcumikat, az ivocsör nem kell, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már nem gyözzük etetöcumival,van Mam puha ivocsör,Avent puha és kemény itatofej,most a sport itatofejet is megvettem de nem kell neki.Este már hangosan rászoltam,elsirta magát,aztán én is. 2éves a fiam.
2011. okt. 12. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele, hogy ha szétrágja, az az utolsó, nem lesz több. Mi is így csináltuk a lányommal, ő is kb. két éves lehetett. Mikor szétrágta az utolsót, nem vettünk többet. Pohárból ivott. Meg sportkupakos üdítősüvegből.
2011. okt. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Ennyi idősen már nem kell se etető cumi, se csőrős pohár
2011. okt. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze mondtam neki h nincs több,még nem beszél csak pár szot,de érti amit mondok.Multkor visszaadta, amikor rászoltam hogy ne rágd.Biztos én hibám,de ezzel alszik el este.
2011. okt. 12. 01:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Megszokta, persze hogy nehezen szakad el tőle, de valójában nincs rá szüksége, leamortizálja és nem tesz jót neki, hogy a műanyag darabokat lenyeli.

Sok anya nehezen teszi meg ezeket a szükséges lépéseket, de ez a gyermek érdeke is.


Rendezzetek egy befejezési rituálét.

Ebben a korban már lehet velük megbeszélni ilyet.

Pl megmondod, hogy nagy fiú lett és a Mikulás szomorú lenne ha cumival találná itt decemberben, ezért egy közösen megbeszélt kijelölt napon elajándékozod egy másik kis gyereknek.

2011. okt. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megértelek...nekem a lányom csinálja ugyanezt (van egy nagyobb tesója 3.5éves és ő nem rágja így bizony puha itatócsőrösből kapta ő is az esti kakaót még most nyáron is engem nem zavart, ő is csak akkor ivott úgy amúgy mindig poharazik vagy max.sportkulacs)

Viszont a kisebbem meg szétrágta és másból nem is ivott így eldöntöttem hogy mindkettőt egyszerre szoktatom le.

Egyik nap szépen kihajintottam a szemük láttára az összes cumis véget és cumit (vagy hát ezt a puha csőrt) és mikor este balhézott érte a kicsi levittem megmutattam hogy sajnos már egy darab sincs. Nem kérte a kakaóját hisztizett egy sort, de reggel már nagyon szomjas volt, pár kortyot ivott sportkulacsból.

Aztán ismét hisztizett egy sort érte, megint megmutattam neki hogy NINCS meg már a cumi sajnos, és hogy elvitték a kukásbácsik (mert ki akarta szedni a kukából).

Aznap alig ivott próbáltam pohárból (tud belőle inni amúgy de most dafke nem akart) sportkulacsból, szívószállal de más egyébbel nem.

Estére már megitta a kakaóját a sportkulacsból a tesójával együtt.

Most se iszik annyit mint eddig amíg volt cumisüveg, de legalább valamennyit igen. Ha nagyon szomjas, úgyis inni fog.

2011. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!