Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szólnál annak, aki...

Hogy szólnál annak, aki ápolatlan?

Figyelt kérdés

Van egy anyuka, akivel rendszeresen játszózunk, sétálunk, nagyon kedves, rendes, jó fej, csak egy gond van, izzadságszagú, szájszaga van, sokszor zsíros a haja. Nagyon kellemetlen, de már kerülöm, mert kellemetlen így vele, ráadásul a baba-mama klubba is így jött el és mindenki húzódott tőle félre.

Szeretném valahogy megmondani neki, hogy erre figyeljen oda, mert nagyon gáz, de nem tudok hozzáfogni sehogy. Az a durva, hogy a babája meg mindig tiszta és ápolt, a férje is, szóval nem értem, miért ilyen igénytelen.


Adnátok tanácsot, mit mondjak neki és hogyan?


2011. okt. 12. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Hívd el magaddal kozmetikushoz, fodrászhoz, szépítkezni. Nem kell neki mondani, hogy igénytelen, csak azt kell mondanod, hogy egy kis pihenés, szépítkezés rátok fér. Ha együtt mentek, lehet jobban lesz hozzá kedve. (Már ha akarsz érte áldozatot hozni.)


Ha meg nincs kedved vele menni, akkor finoman lehet neki szólni, hogy jobban ápolja magát, remélhetőleg megérti, hogy ezzel neki akarsz jót.

2011. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó megoldás,hogy elhívod kozmetikushoz stb,mert attól,hogy egyszer a kozmetikus megcsinálja,még mindig igénytelen marad és ha nem tisztálkodik ugyanúgy testszaga lesz és büdi lesz a szája!

Nagyon kellemetlen dolog ez,de végül is neked nincs szégyelnivalód!Nem te vagy igénytelen.Óvatosan lehet célozgatni azért,pl.kérdezd meg,hogy milyen tusfürdőt,sampont használ és tedd hozzá,hogy te milyet szoktál használni,esetleg ajánlj neki valamilyen tusfürdőt,mondd,hogy neked az nagyon bevállt,hátha akkor ő is kipróbálja.Vagy add elő neki,hogy mondjuk a buszon melléd ült egy nő,akinek borzasztó izzadtságszaga volt és,hogy szerinted ez milyen visszataszító.Így már talán veszi a lapot,mert az elég ciki helyzet lenne,ha nyíltan a képébe vágnád a dolgot!:)

2011. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még az az ötletem támadt, hogy esetleg mondhatnád neki, hogy amióta megszültél olyan izzadékony vagy, hogy van amikor 2x is lezuhanyozol egy nap és kérdezd meg, hogy Ő nem vett észre ilyet magán? :O Szájszag ellen meg kínáld meg rágóval vagy Tictac-al meg felhozhatsz valami fogorvosos témát. Mondjuk, hogy le kéne szedetni a fogkövedet de úgy fáj stb...hátha veszi a lapot.
2011. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a fogkőhöz, hogy napi 3x mosoda fogad mégis fogköves vagy. :O Szerintem csak így lehet nem cikin elmondani, észre vetetni vele, hogy mi újság van, hogy saját magadról beszélsz közben.
2011. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Én nem szólnék neki, minek? Csak megsértődik, de nem tenne ellene semmit, gondolod, hogy magától nem látja? Inkább kerüld, és kész.
2011. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ha engem valaki elhívna kozmetikushoz vagy fodrászhoz, akkor egyből kapcsolnék, hogy valami nincs rendben...úgyhogy azért gondoltam...bár ha ő ilyen igénytelen és ezt nem érzi, akkor szerintem te sem segíthetsz rajta, hacsaknem megmondod neki, hogy ejj hogy nézel ki!!! és akkor hátha kapcsol.
2011. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fuuu, sztem ez olyan kényes téma, h nem igazán tudsz belőle jól kijönni. A célozgatás nem hinném, h célravezető lenne. Nyilván ő nem gondolja, h ápolatlan, különben tenne ellene. Ha meg kerekperec közlöd vele, h büdös, akkor biztos lehetsz benne, h többet nem fogtok vele találkozni se a játszótéren, se a baba-mama klubban :)
2011. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az,hogy testszaga van,nem biztos,hogy tehet róla.én is iszonyatosan izzadós vagyok és bármit csinálok,pár óra múlva már érzem a szagomat.és hidd el,roppant kellemetlen.
2011. okt. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én se szólnék neki. Lehet hogy valamilyen gyógyszert szed és attól ilyen. A férjem is egy időben szedett egy olyan gyógyszert amik az általad leírt tüneteket produkálták, plusz még csomó mást is...
2011. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, arra jutottam, hogy valahogy mégiscsak fogok célozni rá. Ha ez miatt megszakad a kapcsolat közöttünk, akkor soha nem is lehetett volna belőle barátság.
2011. okt. 13. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!